I

I/11

cesta I. triedy · 36,9 km· okresy Čadca, Kysucké Nové Mesto, Žilina

Nehody 2023 až 2025
128 z toho 69 s ujmou
Nehody na km a rok
1,16
Zmena oproti 2020 až 2022
−27 %
Smrteľné nehody 2023 až 2025
9
Voči cestám I. triedy
horšia ako 88 % km triedy
Doprava (sčítanie 2022)
15 340 vozidiel denne

Načítavam mapu

Po staničení

Nehody na km a rok, úsek po úseku od začiatku cesty.

0 km5101520253035

Nehody na km a rok

  • do 0,25
  • 0,25 až 0,5
  • 0,5 až 1
  • 1 až 2
  • nad 2
  • bez údajov

menejviac

Nehody po rokoch

Celá cesta, štatistika polície ISDN (topografia nehôd).

50100150115201296201310620149720158120167120177020181212019552020552021522022372023362024452025322026
všetky nehody s ujmou na zdraví 2026: len do septembra

I/11 voči ostatným cestám I. triedy

Stĺpce: ako sú rozložené nehody na km a rok na všetkých úsekoch triedy na Slovensku (3 334 km). Bodky: úseky I/11. Celá cesta má 1,16, viac ako 88 % km triedy.

bežný úsek triedy · 0,390,100,200,50125

Os je logaritmická, nehody na km a rok za 2023 až 2025.

Ako cestu hodnotia

Klasifikácia bezpečnosti Slovenskej správy ciest a hodnotenie Útvaru hodnoty za peniaze.

Klasifikácia SSC

  • Svrčinovec - Krásno nad Kysucou km 405,6 až 420,7 (policajný km) · 11. v poradí 8nízka bezpečnosť
  • Krásno nad Kysucou - Žilina km 420,7 až 442,5 (policajný km) · 21. v poradí 12stredná bezpečnosť

Skóre 3 až 25, vyššie je bezpečnejšie. 3 až 9 nízka, 10 až 15 stredná, 16 až 25 vysoká.

Hodnotenie ÚHP

  • križ. I/11 x D3, Svrčinovec, okr. Čadca → zač. cesty I/12, križ. I/11 x I/12, Svrčinovec, okr. Čadca km 1,8 až 3,2 · 8 713 voz. denne · 5 ťažko zranených alebo mŕtvych vysokánehodovosť
  • zač. cesty I/12, križ. I/11 x I/12, Svrčinovec, okr. Čadca → kon. cesty II/487, križ. I/11 x II/487, Čadca, okr. Čadca km 3,2 až 7,6 · 12 753 voz. denne · 12 ťažko zranených alebo mŕtvych vysokánehodovosť
  • kon. cesty II/487, križ. I/11 x II/487, Čadca, okr. Čadca → zač. cesty I/11b, križ. I/11 x I/11b, hr. vl. NDS, STAT, hr. spr. NDS - SSUR CA, SSC - IVSC ZA, Čadca, okr. Čadca km 7,4 až 7,7 · 16 500 voz. denne · 2 ťažko zranených alebo mŕtvych vysokánehodovosť
  • zač. cesty I/11b, križ. I/11 x I/11b, hr. vl. NDS, STAT, hr. spr. NDS - SSUR CA, SSC - IVSC ZA, Čadca, okr. Čadca → zač. cesty I/11a, križ. I/11 x I/11a, Čadca, okr. Čadca km 7,7 až 8,0 · 16 448 voz. denne · 1 ťažko zranených alebo mŕtvych vysokánehodovosť
  • zač. cesty I/11a, križ. I/11 x I/11a, Čadca, okr. Čadca → križ. I/11 x I/11b, Čadca, okr. Čadca km 8,0 až 8,8 · 15 025 voz. denne · 3 ťažko zranených alebo mŕtvych vysokánehodovosť
  • križ. I/11 x I/11b, Čadca, okr. Čadca → križ. I/11 x I/11a, okr. Čadca km 8,8 až 12,8 · 7 877 voz. denne · 9 ťažko zranených alebo mŕtvych vysokánehodovosť
  • križ. I/11 x I/11a, okr. Čadca → križ. I/11 x D3 x MK, okr. Žilina km 12,8 až 36,1 · 15 730 voz. denne · 64 ťažko zranených alebo mŕtvych vysokánehodovosť
  • križ. I/11 x D3 x MK, okr. Žilina → križ. I/11 x II/507 x MK, Žilina, okr. Žilina km 35,1 až 36,6 · 23 885 voz. denne · 4 ťažko zranených alebo mŕtvych vysokánehodovosť
  • križ. I/11 x II/507 x MK, Žilina, okr. Žilina → kon. cesty I/11, križ. I/11 x I/60 x MK, Žilina, okr. Žilina km 36,2 až 36,9 · 30 873 voz. denne · 1 ťažko zranených alebo mŕtvych vysokánehodovosť
  • zač. cesty I/11, na št. hr. Svrčinovec - Mosty u Jablunkova, okr. Čadca → križ. I/11 x D3, Svrčinovec, okr. Čadca km 0,0 až 1,8 · 7 972 voz. denne · 1 ťažko zranených alebo mŕtvych podpriemernánehodovosť

Nehodové lokality

Miesta, kde polícia alebo SSC evidujú opakované nehody.

  • km 432,1 až 433,0 2025 · polícia 5nehôd
  • km 432,1 až 433,0 2025 · SSC 5nehôd
  • km 413,0 až 413,2 2024 · polícia 7nehôd
  • km 441,6 až 442,2 2024 · polícia 6nehôd
  • km 407,5 až 409,0 2022 · polícia · 1 ťažko zranení 8nehôd
  • km 428,9 až 431,0 2022 · polícia 11nehôd
  • km 433,7 až 434,7 2022 · polícia 6nehôd
  • km 412,5 až 414,6 2021 · polícia · 1 mŕtvy · 1 ťažko zranení 11nehôd
Ďalšie lokality (34)
  • km 431,2 až 432,72021 6
  • km 408,4 až 409,52020 24
  • km 412,9 až 413,92020 5
  • km 408,0 až 409,52019 43
  • km 411,6 až 415,02019 18
  • km 427,8 až 428,92019 6
  • km 433,9 až 435,42019 12
  • km 408,4 až 409,42018 13
  • km 412,5 až 414,02018 7
  • km 415,0 až 416,02018 5
  • km 434,1 až 435,02018 6
  • km 407,8 až 409,52017 24
  • km 413,1 až 413,52017 6
  • km 419,5 až 420,52017 5
  • km 432,0 až 433,02017 5
  • km 407,7 až 408,62016 13
  • km 413,0 až 414,22016 10
  • km 419,0 až 420,62016 8
  • km 427,6 až 428,52016 5
  • km 429,4 až 431,12016 8
  • km 433,8 až 434,22016 6
  • km 408,8 až 409,62015 5
  • km 412,0 až 414,52015 16
  • km 428,7 až 430,02015 7
  • km 431,7 až 434,22015 12
  • km 434,8 až 437,52015 11
  • km 440,8 až 443,62015 15
  • km 407,7 až 410,52014 17
  • km 413,8 až 415,52014 11
  • km 422,3 až 423,22014 7
  • km 428,5 až 430,42014 9
  • km 431,2 až 436,72014 28
  • km 440,9 až 441,82014 5
  • km 442,2 až 443,02014 5

Kilometre sú policajné, na mape umiestnené s presnosťou ±140 m.

Doprava

Celoštátne sčítanie dopravy 2022, vozidiel za 24 hodín v oboch smeroch.

  • km 0,1 sčítací úsek 90269 · 3 983 nákladných 7 769vozidiel
  • km 1,8 sčítací úsek 96070 · 556 nákladných 3 443vozidiel
  • km 3,2 sčítací úsek 90260 · 919 nákladných 7 204vozidiel
  • km 4,9 sčítací úsek 90262 · 1 030 nákladných 7 242vozidiel
  • km 6,2 sčítací úsek 90261 · 1 925 nákladných 13 983vozidiel
  • km 7,5 sčítací úsek 90273 · 2 447 nákladných 17 181vozidiel
  • km 8,8 sčítací úsek 90271 · 1 074 nákladných 7 754vozidiel
  • km 12,8 sčítací úsek 90270 · 911 nákladných 6 737vozidiel
Ďalšie sčítacie úseky (9)
  • km 16,4 14 519
  • km 23,2 18 504
  • km 27,1 17 393
  • km 28,5 21 440
  • km 29,8 22 424
  • km 31,5 26 798
  • km 35,7 21 095
  • km 36,5 36 537
  • km 36,9 43 995
Úseky

Nehodovosť slovenských ciest úsek po úseku, len z verejných zdrojov. Zdroj: SSC Cestná databanka (CC BY 4.0), MV SR, MF SR ÚHP, ÚGKK SR, © prispievatelia OpenStreetMap.

Projekt z HackNitra Build Day, 7. 11. 2026.