I

I/19

cesta I. triedy · 89,7 km· okresy Michalovce, Sobrance, Košice - okolie, Trebišov, Košice III, Košice I

Nehody október 2023 až september 2026
266
Nehody na km a rok
0,99
Zmena oproti roku predtým
+52 %
Smrteľné nehody október 2023 až september 2026
4
Voči cestám I. triedy
horšia ako 84 % km triedy
Doprava (sčítanie 2022)
9 930 vozidiel denne

Načítavam mapu

Po staničení

Nehody na km a rok, úsek po úseku od začiatku cesty.

0 km20406080

Nehody na km a rok

menej nehôdviac nehôd

Úseky cesty

24 úsekov v poradí staničenia. Každý má vlastnú stránku s nehodami.

Nehody po rokoch

Vybraný úsek, km 40,8 až 45,3. Do 2022 polícia (ISDN), od 2023 mapa nehôd.

510320123201322014120150201602017020180201902020520215202222023620248202522026
všetky nehody s ujmou na zdraví 2026: len do septembra

I/19 voči ostatným cestám I. triedy

Stĺpce: ako sú rozložené nehody na km a rok na všetkých úsekoch triedy na Slovensku (3 332 km). Bodky: úseky I/19. Celá cesta má 0,99, viac ako 84 % km triedy.

bežný úsek triedy · 0,40vybraný úsek · 1,270,100,200,50125

Os je logaritmická, nehody na km a rok od októbra 2023 do septembra 2026.

Ako cestu hodnotia

Klasifikácia bezpečnosti Slovenskej správy ciest a hodnotenie Útvaru hodnoty za peniaze.

Klasifikácia SSC

  • Košice/Vyšné Opátske - Bidovce km 0,0 až 15,3 (policajný km) · 1. v poradí 3nízka bezpečnosť
  • Bidovce - Hriadky km 15,3 až 38,5 (policajný km) · 9. v poradí 8nízka bezpečnosť
  • Hriadky - Michalovce km 38,5 až 55,4 (policajný km) · 34. v poradí 20vysoká bezpečnosť
  • Michalovce - Vyšné Nemecké km 55,4 až 89,7 (policajný km) · 10. v poradí 8nízka bezpečnosť

Skóre 3 až 25, vyššie je bezpečnejšie. 3 až 9 nízka, 10 až 15 stredná, 16 až 25 vysoká.

Hodnotenie ÚHP

  • zač. cesty I/19, kon. cesty I/16, križ. I/16 x I/19 x I/20 x MK, hr. okr. Košice I, Košice IV → križ. I/19 x II/576, okr. Košice - okolie km 0,0 až 15,3 · 12 661 voz. denne · 38 ťažko zranených alebo mŕtvych vysokánehodovosť
  • križ. I/19 x II/576, okr. Košice - okolie → križ. I/19 x I/79, Hriadky, okr. Trebišov km 15,3 až 38,4 · 8 696 voz. denne · 41 ťažko zranených alebo mŕtvych vysokánehodovosť
  • križ. I/18 x I/19 x MK, Michalovce, okr. Michalovce → križ. I/19 x II/555 x MK, Michalovce, okr. Michalovce km 55,3 až 57,7 · 11 586 voz. denne · 6 ťažko zranených alebo mŕtvych vysokánehodovosť
  • križ. I/19 x II/582, Sobrance, okr. Sobrance → križ. I/19 x II/566, Tibava, okr. Sobrance km 76,2 až 78,5 · 4 790 voz. denne · 3 ťažko zranených alebo mŕtvych vysokánehodovosť
  • križ. I/19 x II/554, Trhovište, okr. Michalovce → križ. I/18 x I/19 x MK, Michalovce, okr. Michalovce km 46,0 až 55,3 · 10 242 voz. denne · 12 ťažko zranených alebo mŕtvych nadpriemernánehodovosť
  • križ. I/19 x II/555 x MK, Michalovce, okr. Michalovce → križ. I/19 x II/582, Sobrance, okr. Sobrance km 57,7 až 76,2 · 6 324 voz. denne · 23 ťažko zranených alebo mŕtvych nadpriemernánehodovosť
  • križ. I/19 x II/554, Trhovište, okr. Michalovce → križ. I/19 x II/554, Trhovište, okr. Michalovce km 45,7 až 46,0 · 7 939 voz. denne priemernánehodovosť
  • križ. I/19 x I/79, Hriadky, okr. Trebišov → križ. I/19 x II/554, Trhovište, okr. Michalovce km 38,5 až 45,7 · 7 362 voz. denne · 7 ťažko zranených alebo mŕtvych priemernánehodovosť
  • križ. I/19 x II/566, Tibava, okr. Sobrance → kon. cesty I/19, na št. hr. Vyšné Nemecké - Užhorod, okr. Sobrance km 78,5 až 89,7 · 2 169 voz. denne · 10 ťažko zranených alebo mŕtvych priemernánehodovosť

Nehodové lokality

Miesta, kde polícia alebo SSC evidujú opakované nehody.

  • km 0,5 až 2,5 2025 · polícia · 1 ťažko zranení 14nehôd
  • km 5,5 až 6,4 2025 · polícia 5nehôd
  • km 44,0 až 45,0 2025 · polícia · 3 ťažko zranení 5nehôd
  • km 0,8 až 2,3 2024 · polícia · 3 ťažko zranení 15nehôd
  • km 34,1 až 35,1 2024 · polícia · 1 ťažko zranení 7nehôd
  • km 56,8 až 57,4 2024 · polícia · 1 ťažko zranení 5nehôd
  • km 0,5 až 1,7 2023 · polícia · 2 ťažko zranení 10nehôd
  • km 20,8 až 22,7 2023 · polícia · 1 ťažko zranení 7nehôd
Ďalšie lokality (4)
  • km 1,5 až 2,72022 7
  • km 23,2 až 24,12022 5
  • km 34,9 až 35,92021 5
  • km 54,4 až 56,42021 7

Kilometre sú policajné, na mape umiestnené s presnosťou ±140 m.

Doprava

Celoštátne sčítanie dopravy 2022, vozidiel za 24 hodín v oboch smeroch.

  • km 1,7 sčítací úsek 00242 · 2 137 nákladných 18 151vozidiel
  • km 4,5 sčítací úsek 00238 · 1 917 nákladných 15 216vozidiel
  • km 6,8 sčítací úsek 00239 · 1 426 nákladných 10 342vozidiel
  • km 7,3 sčítací úsek 00240 · 1 114 nákladných 8 703vozidiel
  • km 15,3 sčítací úsek 00258 · 2 420 nákladných 14 067vozidiel
  • km 26,5 sčítací úsek 00269 · 2 467 nákladných 13 653vozidiel
  • km 28,4 sčítací úsek 00270 · 2 290 nákladných 11 060vozidiel
  • km 33,3 sčítací úsek 00272 · 2 376 nákladných 12 856vozidiel
Ďalšie sčítacie úseky (18)
  • km 34,6 10 342
  • km 37,7 9 257
  • km 38,4 8 599
  • km 40,9 11 102
  • km 42,5 12 206
  • km 45,7 12 080
  • km 50,3 14 306
  • km 53,4 20 536
  • km 55,4 13 686
  • km 57,7 9 522
  • km 64,2 7 209
  • km 68,1 6 109
  • km 72,7 6 718
  • km 74,8 7 976
  • km 76,3 7 502
  • km 76,9 5 163
  • km 78,5 2 355
  • km 85,0 1 589