I

I/2

cesta I. triedy · 101,8 km· okresy Malacky, Bratislava V, Skalica, Senica, Bratislava IV, Bratislava I

Nehody 2023 až 2025
140 z toho 79 s ujmou
Nehody na km a rok
0,44
Zmena oproti 2020 až 2022
+30 %
Smrteľné nehody 2023 až 2025
5
Voči cestám I. triedy
horšia ako 56 % km triedy
Doprava (sčítanie 2022)
11 390 vozidiel denne

Načítavam mapu

Po staničení

Nehody na km a rok, úsek po úseku od začiatku cesty.

0 km20406080100

Nehody na km a rok

  • do 0,25
  • 0,25 až 0,5
  • 0,5 až 1
  • 1 až 2
  • nad 2
  • bez údajov

menejviac

Nehody po rokoch

Celá cesta, štatistika polície ISDN (topografia nehôd).

255075362012422013492014622015442016542017492018522019382020352021292022402023322024612025392026
všetky nehody s ujmou na zdraví 2026: len do septembra

I/2 voči ostatným cestám I. triedy

Stĺpce: ako sú rozložené nehody na km a rok na všetkých úsekoch triedy na Slovensku (3 334 km). Bodky: úseky I/2. Celá cesta má 0,44, viac ako 56 % km triedy.

bežný úsek triedy · 0,390,100,200,50125

Os je logaritmická, nehody na km a rok za 2023 až 2025.

Ako cestu hodnotia

Klasifikácia bezpečnosti Slovenskej správy ciest a hodnotenie Útvaru hodnoty za peniaze.

Klasifikácia SSC

  • Holíč - Kúty km 0,0 až 24,5 (policajný km) · 9. v poradí 10stredná bezpečnosť
  • Kúty - Malacky km 24,5 až 48,0 (policajný km) · 25. v poradí 20vysoká bezpečnosť
  • Malacky - Stupava km 48,0 až 66,8 (policajný km) · 26. v poradí 20vysoká bezpečnosť

Skóre 3 až 25, vyššie je bezpečnejšie. 3 až 9 nízka, 10 až 15 stredná, 16 až 25 vysoká.

Hodnotenie ÚHP

  • zač. cesty I/2, križ. I/2 x II/426 x I/51, Holíč, okr. Skalica → kon. cesty II/590, križ. I/2 x II/590, Holíč, okr. Skalica km 0,0 až 1,3 · 13 246 voz. denne · 4 ťažko zranených alebo mŕtvych vysokánehodovosť
  • križ. I/2 x II/503, Malacky, okr. Malacky → križ. I/2 x II/503 x MK, Malacky, okr. Malacky km 47,4 až 48,1 · 10 749 voz. denne · 5 ťažko zranených alebo mŕtvych vysokánehodovosť
  • križ. I/2 x II/500, Kúty, okr. Senica → križ. I/2 x D2, okr. Senica km 21,7 až 24,5 · 7 424 voz. denne · 3 ťažko zranených alebo mŕtvych nadpriemernánehodovosť
  • križ. I/2 x II/503 x MK, Malacky, okr. Malacky → križ. I/2 x D2, okr. Malacky km 48,1 až 61,2 · 8 214 voz. denne · 12 ťažko zranených alebo mŕtvych nadpriemernánehodovosť
  • kon. cesty II/590, križ. I/2 x II/590, Holíč, okr. Skalica → križ. I/2 x II/425, Kúty, okr. Senica km 1,3 až 21,7 · 5 663 voz. denne · 13 ťažko zranených alebo mŕtvych priemernánehodovosť
  • križ. I/2 x II/425, Kúty, okr. Senica → križ. I/2 x II/500, Kúty, okr. Senica km 21,7 až 21,7 · 6 165 voz. denne priemernánehodovosť
  • križ. I/2 x D2, okr. Malacky → zač. cesty II/501, križ. I/2 x II/501, okr. Malacky km 61,2 až 61,3 · 7 560 voz. denne priemernánehodovosť
  • zač. cesty II/501, križ. I/2 x II/501, okr. Malacky → kon. cesty II/505, križ. I/2 x II/505, Stupava, okr. Malacky km 61,3 až 68,0 · 9 412 voz. denne · 4 ťažko zranených alebo mŕtvych priemernánehodovosť
  • kon. cesty II/505, križ. I/2 x II/505, Stupava, okr. Malacky → križ. I/2 x D4, okr. Bratislava IV km 68,0 až 70,0 · 14 210 voz. denne priemernánehodovosť
  • križ. I/2 x D2, okr. Senica → križ. I/2 x II/503, Malacky, okr. Malacky km 24,5 až 47,4 · 5 825 voz. denne · 9 ťažko zranených alebo mŕtvych podpriemernánehodovosť
  • zač. cesty D1, križ. I/2 x I/61 x D1 x D2 x MK, hr. vl. BA , NDS, hr. spr. MAG-BA, NDS - SSUD BA, okr. Bratislava V → križ. I/2 x D2 x MK, Bratislava, okr. Bratislava IV km 82,6 až 84,5 · 39 505 voz. denne nízkanehodovosť
  • križ. I/2 x D4, okr. Bratislava IV → križ. I/2 x II/505, Bratislava, okr. Bratislava IV km 70,0 až 75,0 · 16 834 voz. denne · 1 ťažko zranených alebo mŕtvych nízkanehodovosť
  • križ. I/2 x II/505, Bratislava, okr. Bratislava IV → križ. I/2 x D2 x MK, okr. Bratislava IV km 75,0 až 77,1 · 18 300 voz. denne nízkanehodovosť
  • križ. I/2 x D2 x MK, okr. Bratislava IV → križ. I/2 x D2 x MK, Bratislava, okr. Bratislava IV km 77,1 až 78,9 · 19 005 voz. denne nízkanehodovosť
  • križ. I/2 x D2 x MK, Bratislava, okr. Bratislava IV → križ. I/2 x II/572 x MK, Bratislava, okr. Bratislava I km 78,8 až 80,1 · 30 311 voz. denne nízkanehodovosť
  • križ. I/2 x II/572 x MK, Bratislava, okr. Bratislava I → zač. cesty D1, križ. I/2 x I/61 x D1 x D2 x MK, hr. vl. BA , NDS, hr. spr. MAG-BA, NDS - SSUD BA, okr. Bratislava V km 80,1 až 82,1 · 27 672 voz. denne nízkanehodovosť
  • križ. I/2 x I/61 x MK, Bratislava, okr. Bratislava V → križ. I/2 x D1 x MK, Bratislava, okr. Bratislava V km 84,5 až 87,5 · 54 761 voz. denne nízkanehodovosť
  • križ. I/2 x D1 x MK, Bratislava, okr. Bratislava V → križ. I/2 x D4, Bratislava, okr. Bratislava V km 87,4 až 94,2 · 20 346 voz. denne nízkanehodovosť
  • križ. I/2 x D4, Bratislava, okr. Bratislava V → kon. cesty I/2, na št. hr. Rusovce - Rajka, okr. Bratislava V km 94,2 až 101,8 · 11 391 voz. denne · 1 ťažko zranených alebo mŕtvych nízkanehodovosť

Nehodové lokality

Miesta, kde polícia alebo SSC evidujú opakované nehody.

  • km 0,4 až 0,9 2024 · polícia · 1 mŕtvy 5nehôd
  • km 0,2 až 1,1 2023 · polícia 5nehôd
  • km 0,5 až 1,1 2021 · polícia 5nehôd
  • km 47,4 až 49,0 2021 · polícia 8nehôd
  • km 47,7 až 48,5 2020 · polícia · 3 ťažko zranení 5nehôd
  • km 0,6 až 1,3 2019 · polícia 5nehôd
  • km 21,7 až 22,3 2019 · polícia 5nehôd
  • km 0,2 až 1,0 2017 · polícia · 1 ťažko zranení 6nehôd
Ďalšie lokality (6)
  • km 48,1 až 48,72017 5
  • km 66,7 až 68,32017 7
  • km 22,0 až 22,52016 5
  • km 66,4 až 68,02015 8
  • km 0,5 až 1,02014 5
  • km 67,0 až 68,72014 10

Kilometre sú policajné, na mape umiestnené s presnosťou ±140 m.

Doprava

Celoštátne sčítanie dopravy 2022, vozidiel za 24 hodín v oboch smeroch.

  • km 0,1 sčítací úsek 81862 · 1 246 nákladných 13 153vozidiel
  • km 1,8 sčítací úsek 81866 · 800 nákladných 7 068vozidiel
  • km 13,6 sčítací úsek 81867 · 622 nákladných 4 389vozidiel
  • km 21,9 sčítací úsek 80066 · 1 574 nákladných 8 684vozidiel
  • km 24,5 sčítací úsek 80070 · 513 nákladných 4 194vozidiel
  • km 30,6 sčítací úsek 80080 · 561 nákladných 5 436vozidiel
  • km 40,4 sčítací úsek 80098 · 958 nákladných 9 378vozidiel
  • km 46,5 sčítací úsek 80099 · 781 nákladných 8 751vozidiel
Ďalšie sčítacie úseky (19)
  • km 46,9 11 041
  • km 47,4 17 772
  • km 48,0 9 469
  • km 51,3 6 703
  • km 57,8 6 787
  • km 61,2 8 434
  • km 66,8 13 929
  • km 68,2 16 254
  • km 70,0 15 123
  • km 74,9 15 501
  • km 78,9 40 395
  • km 80,1 18 131
  • km 83,4 42 080
  • km 85,0 55 768
  • km 85,9 52 008
  • km 87,5 23 298
  • km 91,8 23 966
  • km 93,5 15 546
  • km 96,6 14 977
Úseky

Nehodovosť slovenských ciest úsek po úseku, len z verejných zdrojov. Zdroj: SSC Cestná databanka (CC BY 4.0), MV SR, MF SR ÚHP, ÚGKK SR, © prispievatelia OpenStreetMap.

Projekt z HackNitra Build Day, 7. 11. 2026.