I

I/21

cesta I. triedy · 58,6 km· okresy Svidník, Prešov

Nehody 2023 až 2025
119 z toho 41 s ujmou
Nehody na km a rok
0,68
Zmena oproti 2020 až 2022
+40 %
Smrteľné nehody 2023 až 2025
0
Voči cestám I. triedy
horšia ako 73 % km triedy
Doprava (sčítanie 2022)
6 200 vozidiel denne

Načítavam mapu

Po staničení

Nehody na km a rok, úsek po úseku od začiatku cesty.

0 km1020304050

Nehody na km a rok

  • do 0,25
  • 0,25 až 0,5
  • 0,5 až 1
  • 1 až 2
  • nad 2
  • bez údajov

menejviac

Nehody po rokoch

Celá cesta, štatistika polície ISDN (topografia nehôd).

20406002012020130201412015312016532017332018492019222020232021392022372023382024432025392026
všetky nehody s ujmou na zdraví 2026: len do septembra

I/21 voči ostatným cestám I. triedy

Stĺpce: ako sú rozložené nehody na km a rok na všetkých úsekoch triedy na Slovensku (3 334 km). Bodky: úseky I/21. Celá cesta má 0,68, viac ako 73 % km triedy.

bežný úsek triedy · 0,390,100,200,50125

Os je logaritmická, nehody na km a rok za 2023 až 2025.

Ako cestu hodnotia

Klasifikácia bezpečnosti Slovenskej správy ciest a hodnotenie Útvaru hodnoty za peniaze.

Klasifikácia SSC

  • Lipníky - Stročín km 0,0 až 33,7 (policajný km) · 36. v poradí 20vysoká bezpečnosť
  • Stročín - Vyšný Komárnik km 33,7 až 59,3 (policajný km) · 3. v poradí 4nízka bezpečnosť

Skóre 3 až 25, vyššie je bezpečnejšie. 3 až 9 nízka, 10 až 15 stredná, 16 až 25 vysoká.

Hodnotenie ÚHP

  • križ. I/21 x II/556, Giraltovce, okr. Svidník → križ. I/21 x II/556, okr. Svidník km 11,7 až 16,7 · 7 225 voz. denne · 7 ťažko zranených alebo mŕtvych nadpriemernánehodovosť
  • križ. I/21 x MK x R4, Svidník, okr. Svidník → križ. I/21 x R4, okr. Svidník km 37,8 až 42,8 · 6 490 voz. denne · 7 ťažko zranených alebo mŕtvych nadpriemernánehodovosť
  • križ. I/21 x II/556, okr. Svidník → kon. cesty I/15, križ. I/15 x I/21, okr. Svidník km 16,7 až 33,7 · 3 793 voz. denne · 11 ťažko zranených alebo mŕtvych priemernánehodovosť
  • zač. cesty I/21, križ. I/18 x I/21, Lipníky, okr. Prešov → križ. I/21 x II/556, Giraltovce, okr. Svidník km 0,0 až 11,7 · 6 820 voz. denne · 8 ťažko zranených alebo mŕtvych priemernánehodovosť
  • kon. cesty I/15, križ. I/15 x I/21, okr. Svidník → križ. I/21 x MK x R4, Svidník, okr. Svidník km 33,7 až 37,7 · 6 079 voz. denne · 2 ťažko zranených alebo mŕtvych priemernánehodovosť
  • križ. I/21 x R4, okr. Svidník → kon. cesty I/21, na št. hr. Vyšný Komárnik - Barwinek, okr. Svidník km 42,8 až 58,6 · 3 227 voz. denne · 9 ťažko zranených alebo mŕtvych podpriemernánehodovosť

Nehodové lokality

Miesta, kde polícia alebo SSC evidujú opakované nehody.

  • km 37,3 až 38,3 2025 · polícia 5nehôd
  • km 40,1 až 41,2 2023 · polícia · 3 ťažko zranení 7nehôd
  • km 10,2 až 11,1 2022 · polícia 5nehôd
  • km 44,0 až 45,0 2022 · polícia · 4 ťažko zranení 5nehôd
  • km 17,0 až 18,3 2017 · polícia 6nehôd
  • km 25,0 až 26,0 2017 · polícia · 1 ťažko zranení 7nehôd
  • km 40,0 až 40,9 2017 · polícia 5nehôd

Kilometre sú policajné, na mape umiestnené s presnosťou ±140 m.

Doprava

Celoštátne sčítanie dopravy 2022, vozidiel za 24 hodín v oboch smeroch.

  • km 0,0 sčítací úsek 01330 · 2 266 nákladných 7 694vozidiel
  • km 4,6 sčítací úsek 01338 · 2 466 nákladných 7 745vozidiel
  • km 6,1 sčítací úsek 01339 · 2 609 nákladných 7 895vozidiel
  • km 7,4 sčítací úsek 05570 · 2 762 nákladných 9 935vozidiel
  • km 11,7 sčítací úsek 05580 · 2 774 nákladných 11 352vozidiel
  • km 12,3 sčítací úsek 01368 · 2 477 nákladných 9 973vozidiel
  • km 17,1 sčítací úsek 01379 · 2 136 nákladných 4 558vozidiel
  • km 22,6 sčítací úsek 01380 · 2 095 nákladných 4 386vozidiel
Ďalšie sčítacie úseky (11)
  • km 26,4 3 934
  • km 32,6 4 374
  • km 34,4 8 094
  • km 38,1 7 667
  • km 39,0 9 276
  • km 39,8 10 683
  • km 40,0 10 868
  • km 40,9 3 906
  • km 42,8 5 218
  • km 48,8 4 394
  • km 52,4 3 566
Úseky

Nehodovosť slovenských ciest úsek po úseku, len z verejných zdrojov. Zdroj: SSC Cestná databanka (CC BY 4.0), MV SR, MF SR ÚHP, ÚGKK SR, © prispievatelia OpenStreetMap.

Projekt z HackNitra Build Day, 7. 11. 2026.