I

I/51

cesta I. triedy · 197,1 km· okresy Levice, Banská Štiavnica, Trnava, Nitra, Senica, Krupina, Skalica, Zvolen

Nehody 2023 až 2025
315 z toho 177 s ujmou
Nehody na km a rok
0,53
Zmena oproti 2020 až 2022
−15 %
Smrteľné nehody 2023 až 2025
11
Voči cestám I. triedy
horšia ako 63 % km triedy
Doprava (sčítanie 2022)
6 570 vozidiel denne

Načítavam mapu

Po staničení

Nehody na km a rok, úsek po úseku od začiatku cesty.

0 km255075100125150175

Nehody na km a rok

  • do 0,25
  • 0,25 až 0,5
  • 0,5 až 1
  • 1 až 2
  • nad 2
  • bez údajov

menejviac

Nehody po rokoch

Celá cesta, štatistika polície ISDN (topografia nehôd).

1002001692012148201315120141322015159201614820171372018131201911320201222021133202212020231012024902025882026
všetky nehody s ujmou na zdraví 2026: len do septembra

I/51 voči ostatným cestám I. triedy

Stĺpce: ako sú rozložené nehody na km a rok na všetkých úsekoch triedy na Slovensku (3 334 km). Bodky: úseky I/51. Celá cesta má 0,53, viac ako 63 % km triedy.

bežný úsek triedy · 0,390,100,200,50125

Os je logaritmická, nehody na km a rok za 2023 až 2025.

Ako cestu hodnotia

Klasifikácia bezpečnosti Slovenskej správy ciest a hodnotenie Útvaru hodnoty za peniaze.

Klasifikácia SSC

  • Holíč - Senica km 59,9 až 87,3 (policajný km) · 1. v poradí 4nízka bezpečnosť
  • Senica - Trstín km 87,3 až 108,7 (policajný km) · 2. v poradí 4nízka bezpečnosť
  • Trstín - Trnava km 108,7 až 132,2 (policajný km) · 27. v poradí 20vysoká bezpečnosť
  • Nitra/Šindolka - Vráble km 173,7 až 194,4 (policajný km) · 28. v poradí 20vysoká bezpečnosť
  • Vráble - Kalná nad Hronom km 194,4 až 210,9 (policajný km) · 29. v poradí 20vysoká bezpečnosť
  • Kalná nad Hronom - Žemberovce km 210,9 až 232,0 (policajný km) · 16. v poradí 15stredná bezpečnosť
  • Žemberovce - Hontianske Nemce km 232,0 až 254,0 (policajný km) · 17. v poradí 15stredná bezpečnosť
  • Hontianske Nemce - Banská Štiavnica km 254,0 až 276,4 (policajný km) · 14. v poradí 10stredná bezpečnosť
  • Banská Štiavnica - Hronská Breznica km 276,4 až 298,4 (policajný km) · 24. v poradí 15stredná bezpečnosť

Skóre 3 až 25, vyššie je bezpečnejšie. 3 až 9 nízka, 10 až 15 stredná, 16 až 25 vysoká.

Hodnotenie ÚHP

  • križ. II/504 x I/51, okr. Trnava → križ. II/504 x I/51, okr. Trnava km 65,0 až 67,9 · 11 033 voz. denne · 4 ťažko zranených alebo mŕtvych vysokánehodovosť
  • križ. I/51 x I/76, okr. Levice → križ. I/51 x I/76, Kalná Nad Hronom, okr. Levice km 108,6 až 109,6 · 10 562 voz. denne · 1 ťažko zranených alebo mŕtvych vysokánehodovosť
  • križ. I/51 x I/76, Kalná Nad Hronom, okr. Levice → križ. I/51 x II/564 x MK, Levice, okr. Levice km 109,6 až 117,6 · 13 685 voz. denne · 20 ťažko zranených alebo mŕtvych vysokánehodovosť
  • križ. I/51 x II/564 x MK, Levice, okr. Levice → križ. I/51 x II/564 x MK, Levice, okr. Levice km 117,6 až 118,9 · 8 853 voz. denne · 2 ťažko zranených alebo mŕtvych vysokánehodovosť
  • zač. cesty I/51, na št. hr. Holíč - Hodonín, okr. Skalica → križ. I/2 x II/426 x I/51, Holíč, okr. Skalica km 0,0 až 3,7 · 6 980 voz. denne · 5 ťažko zranených alebo mŕtvych nadpriemernánehodovosť
  • križ. I/2 x II/426 x I/51, Holíč, okr. Skalica → križ. II/500 x I/51 x MK, Senica, okr. Senica km 3,7 až 26,4 · 6 371 voz. denne · 23 ťažko zranených alebo mŕtvych nadpriemernánehodovosť
  • križ. II/500 x I/51 x MK, Senica, okr. Senica → križ. II/501 x I/51, Jablonica, okr. Senica km 26,4 až 36,8 · 8 810 voz. denne · 16 ťažko zranených alebo mŕtvych nadpriemernánehodovosť
  • križ. II/502 x I/51, Trstín, okr. Trnava → križ. II/502 x I/51, Trstín, okr. Trnava km 48,4 až 48,9 · 5 906 voz. denne · 1 ťažko zranených alebo mŕtvych nadpriemernánehodovosť
  • križ. II/504 x I/51, okr. Trnava → križ. I/51 x I/61 x MK, okr. Trnava km 67,9 až 68,8 · 14 317 voz. denne · 2 ťažko zranených alebo mŕtvych nadpriemernánehodovosť
  • križ. I/51 x I/61 x MK, okr. Trnava → križ. I/51 x I/61 x MK x R1, okr. Trnava km 69,2 až 72,8 · 18 963 voz. denne · 3 ťažko zranených alebo mŕtvych nadpriemernánehodovosť
  • križ. I/51 x R1, okr. Nitra → križ. I/51 x II/511, Vráble, okr. Nitra km 77,4 až 91,8 · 9 931 voz. denne · 19 ťažko zranených alebo mŕtvych nadpriemernánehodovosť
  • križ. I/51 x I/66, Hontianske Nemce, okr. Krupina → križ. I/51 x I/66, Hontianske Nemce, okr. Krupina km 152,8 až 153,0 · 2 056 voz. denne priemernánehodovosť
  • križ. II/501 x I/51, Jablonica, okr. Senica → križ. II/502 x I/51, Trstín, okr. Trnava km 37,4 až 48,4 · 6 398 voz. denne · 10 ťažko zranených alebo mŕtvych priemernánehodovosť
  • križ. II/502 x I/51, Trstín, okr. Trnava → križ. II/504 x I/51, okr. Trnava km 48,9 až 65,0 · 8 283 voz. denne · 11 ťažko zranených alebo mŕtvych priemernánehodovosť
  • križ. I/51 x II/511, Vráble, okr. Nitra → križ. I/51 x II/511, Vráble, okr. Nitra km 91,8 až 92,1 · 11 319 voz. denne priemernánehodovosť
  • križ. I/51 x II/511, Vráble, okr. Nitra → križ. I/51 x I/76, okr. Levice km 92,1 až 108,6 · 6 161 voz. denne · 16 ťažko zranených alebo mŕtvych priemernánehodovosť
  • kon. cesty II/524, križ. I/51 x II/524, hr. vl. BB SK, STAT, hr. spr. BB RSC - ZH, SSC - IVSC BB, Banská Štiavnica, okr. Banská Štiavnica → zač. cesty III/2461, kon. cesty I/51, križ. III/2461 x I/51 x MK x R1, hr. vl. BB SK, NDS, STAT, hr. spr. BB RSC - BB, NDS - SSUR ZV, SSC - IVSC BB, okr. Zvolen km 175,2 až 197,1 · 3 773 voz. denne · 13 ťažko zranených alebo mŕtvych priemernánehodovosť
  • križ. I/51 x I/64 x I/65 x MK, Nitra, okr. Nitra → križ. I/51 x R1, okr. Nitra km 74,6 až 77,4 · 13 673 voz. denne · 2 ťažko zranených alebo mŕtvych podpriemernánehodovosť
  • križ. I/51 x II/564 x MK, Levice, okr. Levice → zač. cesty II/524, križ. I/51 x II/524, Drženice Časť Kmeťovce, okr. Levice km 118,8 až 126,8 · 3 087 voz. denne · 3 ťažko zranených alebo mŕtvych podpriemernánehodovosť
  • križ. I/51 x I/66, Hontianske Nemce, okr. Krupina → kon. cesty II/524, križ. I/51 x II/524, hr. vl. BB SK, STAT, hr. spr. BB RSC - ZH, SSC - IVSC BB, Banská Štiavnica, okr. Banská Štiavnica km 153,0 až 175,2 · 1 562 voz. denne · 5 ťažko zranených alebo mŕtvych nízkanehodovosť
  • zač. cesty II/524, križ. I/51 x II/524, Drženice Časť Kmeťovce, okr. Levice → križ. I/51 x I/66, Hontianske Nemce, okr. Krupina km 126,8 až 152,8 · 1 437 voz. denne · 7 ťažko zranených alebo mŕtvych nízkanehodovosť
  • križ. II/501 x I/51, Jablonica, okr. Senica → križ. II/501 x I/51, Jablonica, okr. Senica km 36,8 až 37,4 · 7 217 voz. denne nízkanehodovosť

Nehodové lokality

Miesta, kde polícia alebo SSC evidujú opakované nehody.

  • km 130,0 až 130,2 2025 · polícia 5nehôd
  • km 130,0 až 130,2 2025 · SSC 5nehôd
  • km 218,4 až 219,9 2025 · polícia 8nehôd
  • km 218,4 až 219,9 2025 · SSC 8nehôd
  • km 177,0 až 178,2 2024 · polícia 9nehôd
  • km 193,7 až 194,5 2024 · polícia 8nehôd
  • km 217,6 až 219,1 2024 · polícia · 1 mŕtvy 8nehôd
  • km 98,0 až 98,7 2023 · polícia 5nehôd
Ďalšie lokality (42)
  • km 176,8 až 177,72023 6
  • km 218,2 až 219,22023 5
  • km 86,6 až 87,72022 8
  • km 176,1 až 177,02022 9
  • km 189,7 až 190,72022 6
  • km 87,0 až 88,12021 8
  • km 101,7 až 102,42021 5
  • km 130,8 až 131,82021 5
  • km 176,1 až 177,62021 8
  • km 188,5 až 189,52021 5
  • km 193,4 až 194,32021 5
  • km 192,7 až 195,22020 13
  • km 176,5 až 177,52019 5
  • km 187,0 až 188,12019 9
  • km 193,5 až 195,12019 11
  • km 219,2 až 220,62019 6
  • km 177,0 až 178,52018 8
  • km 182,0 až 182,82018 6
  • km 186,0 až 186,72018 5
  • km 190,0 až 190,52018 5
  • km 86,7 až 87,82017 8
  • km 176,5 až 177,02017 5
  • km 182,5 až 184,02017 9
  • km 189,4 až 190,72017 9
  • km 191,4 až 193,02017 8
  • km 86,7 až 87,92016 8
  • km 122,0 až 122,82016 5
  • km 183,0 až 183,62016 6
  • km 186,0 až 187,52016 12
  • km 189,5 až 191,52016 8
  • km 193,5 až 195,22016 8
  • km 197,0 až 198,12016 7
  • km 199,5 až 200,02016 5
  • km 218,8 až 220,02016 8
  • km 86,5 až 87,42015 7
  • km 176,5 až 177,52015 7
  • km 179,0 až 180,02015 5
  • km 187,3 až 187,52015 8
  • km 86,7 až 87,82014 10
  • km 95,7 až 96,62014 7
  • km 130,0 až 130,62014 5
  • km 190,5 až 191,52014 5

Kilometre sú policajné, na mape umiestnené s presnosťou ±140 m.

Doprava

Celoštátne sčítanie dopravy 2022, vozidiel za 24 hodín v oboch smeroch.

  • km 0,0 sčítací úsek 80710 · 1 010 nákladných 5 386vozidiel
  • km 3,1 sčítací úsek 80711 · 1 607 nákladných 9 033vozidiel
  • km 3,8 sčítací úsek 80712 · 1 576 nákladných 7 830vozidiel
  • km 4,9 sčítací úsek 80720 · 1 764 nákladných 6 358vozidiel
  • km 14,4 sčítací úsek 80730 · 1 704 nákladných 6 551vozidiel
  • km 21,8 sčítací úsek 80740 · 1 570 nákladných 5 676vozidiel
  • km 26,2 sčítací úsek 80741 · 2 797 nákladných 16 868vozidiel
  • km 27,2 sčítací úsek 80742 · 2 193 nákladných 8 845vozidiel
Ďalšie sčítacie úseky (38)
  • km 28,7 8 430
  • km 36,9 6 442
  • km 44,3 6 400
  • km 48,4 7 174
  • km 55,8 11 515
  • km 65,4 11 445
  • km 68,4 20 109
  • km 69,9 27 040
  • km 70,7 23 900
  • km 74,0 24 279
  • km 74,6 15 145
  • km 76,4 13 623
  • km 81,1 8 871
  • km 90,9 10 954
  • km 91,6 16 843
  • km 92,1 6 417
  • km 95,1 6 094
  • km 98,9 4 463
  • km 102,2 4 841
  • km 103,3 4 999
  • km 108,6 10 585
  • km 114,6 17 229
  • km 117,4 9 101
  • km 118,6 3 881
  • km 127,5 2 916
  • km 129,4 728
  • km 141,7 1 858
  • km 152,9 6 048
  • km 153,0 647
  • km 162,1 622
  • km 164,9 1 136
  • km 170,1 2 550
  • km 174,6 4 734
  • km 175,4 10 002
  • km 176,2 6 557
  • km 178,7 4 904
  • km 180,6 3 593
  • km 195,5 3 301
Úseky

Nehodovosť slovenských ciest úsek po úseku, len z verejných zdrojov. Zdroj: SSC Cestná databanka (CC BY 4.0), MV SR, MF SR ÚHP, ÚGKK SR, © prispievatelia OpenStreetMap.

Projekt z HackNitra Build Day, 7. 11. 2026.