I

I/59

cesta I. triedy · 110,7 km· okresy Ružomberok, Dolný Kubín, Banská Bystrica, Tvrdošín

Nehody 2023 až 2025
155 z toho 98 s ujmou
Nehody na km a rok
0,47
Zmena oproti 2020 až 2022
−16 %
Smrteľné nehody 2023 až 2025
5
Voči cestám I. triedy
horšia ako 58 % km triedy
Doprava (sčítanie 2022)
9 250 vozidiel denne

Načítavam mapu

Po staničení

Nehody na km a rok, úsek po úseku od začiatku cesty.

0 km20406080100

Nehody na km a rok

  • do 0,25
  • 0,25 až 0,5
  • 0,5 až 1
  • 1 až 2
  • nad 2
  • bez údajov

menejviac

Nehody po rokoch

Celá cesta, štatistika polície ISDN (topografia nehôd).

50100912012922013772014692015622016782017802018812019722020622021512022582023552024422025422026
všetky nehody s ujmou na zdraví 2026: len do septembra

I/59 voči ostatným cestám I. triedy

Stĺpce: ako sú rozložené nehody na km a rok na všetkých úsekoch triedy na Slovensku (3 334 km). Bodky: úseky I/59. Celá cesta má 0,47, viac ako 58 % km triedy.

bežný úsek triedy · 0,390,100,200,50125

Os je logaritmická, nehody na km a rok za 2023 až 2025.

Ako cestu hodnotia

Klasifikácia bezpečnosti Slovenskej správy ciest a hodnotenie Útvaru hodnoty za peniaze.

Klasifikácia SSC

  • Banská Bystrica - Liptovská Osada km 3,0 až 31,2 (policajný km) · 28. v poradí 20vysoká bezpečnosť
  • Liptovská Osada - Ružomberok km 31,2 až 53,7 (policajný km) · 23. v poradí 12stredná bezpečnosť
  • Ružomberok - Oravský Podzámok km 53,7 až 78,8 (policajný km) · 38. v poradí 20vysoká bezpečnosť
  • Oravský Podzámok - Trstená km 78,8 až 114,3 (policajný km) · 29. v poradí 15stredná bezpečnosť

Skóre 3 až 25, vyššie je bezpečnejšie. 3 až 9 nízka, 10 až 15 stredná, 16 až 25 vysoká.

Hodnotenie ÚHP

  • križ. I/18 x I/59 x MK, Ružomberok, okr. Ružomberok → križ. I/18 x I/59 x MK, Ružomberok, okr. Ružomberok km 50,4 až 50,4 · 14 412 voz. denne vysokánehodovosť
  • zač. cesty II/584, križ. II/584 x I/59, Podbiel, okr. Tvrdošín → križ. II/520 x I/59 x MK, Tvrdošín, okr. Tvrdošín km 91,8 až 98,9 · 10 024 voz. denne · 8 ťažko zranených alebo mŕtvych nadpriemernánehodovosť
  • zač. cesty I/59, križ. I/59 x R1, Banská Bystrica, okr. Banská Bystrica → križ. I/14 x I/59, okr. Banská Bystrica km 0,0 až 5,6 · 13 204 voz. denne · 6 ťažko zranených alebo mŕtvych nadpriemernánehodovosť
  • križ. I/14 x I/59, okr. Banská Bystrica → križ. I/18 x I/59 x MK, Ružomberok, okr. Ružomberok km 5,6 až 50,4 · 9 496 voz. denne · 51 ťažko zranených alebo mŕtvych nadpriemernánehodovosť
  • križ. I/59 x I/70, Dolný Kubín, okr. Dolný Kubín → križ. I/59 x R3, okr. Dolný Kubín km 66,5 až 73,2 · 7 948 voz. denne · 10 ťažko zranených alebo mŕtvych nadpriemernánehodovosť
  • križ. I/59 x R3, okr. Dolný Kubín → zač. cesty II/584, križ. II/584 x I/59, Podbiel, okr. Tvrdošín km 80,9 až 91,8 · 5 695 voz. denne · 13 ťažko zranených alebo mŕtvych nadpriemernánehodovosť
  • križ. II/520 x I/59 x MK, Tvrdošín, okr. Tvrdošín → križ. I/59 x R3, okr. Tvrdošín km 98,9 až 100,4 · 9 974 voz. denne priemernánehodovosť
  • križ. I/18 x I/59 x MK, Ružomberok, okr. Ružomberok → križ. I/59 x I/70, Dolný Kubín, okr. Dolný Kubín km 50,4 až 66,5 · 8 218 voz. denne · 9 ťažko zranených alebo mŕtvych podpriemernánehodovosť
  • križ. I/59 x R3, okr. Tvrdošín → križ. II/520 x I/59, Trstená, okr. Tvrdošín km 100,4 až 104,7 · 6 198 voz. denne · 3 ťažko zranených alebo mŕtvych podpriemernánehodovosť
  • križ. I/59 x R3, okr. Dolný Kubín → zač. cesty I/78, križ. I/59 x I/78, Oravský Podzámok, okr. Dolný Kubín km 73,2 až 75,5 · 5 650 voz. denne · 1 ťažko zranených alebo mŕtvych nízkanehodovosť
  • zač. cesty I/78, križ. I/59 x I/78, Oravský Podzámok, okr. Dolný Kubín → križ. I/59 x R3, okr. Dolný Kubín km 75,5 až 80,9 · 1 488 voz. denne nízkanehodovosť
  • križ. II/520 x I/59, Trstená, okr. Tvrdošín → križ. I/59 x R3, okr. Tvrdošín km 104,7 až 107,0 · 4 020 voz. denne nízkanehodovosť
  • križ. I/59 x R3, okr. Tvrdošín → kon. cesty I/59, na št. hr. Trstená - Chyžne, okr. Tvrdošín km 107,0 až 110,7 · 5 763 voz. denne nízkanehodovosť

Nehodové lokality

Miesta, kde polícia alebo SSC evidujú opakované nehody.

  • km 107,5 až 108,2 2025 · polícia 5nehôd
  • km 107,5 až 108,2 2025 · SSC 5nehôd
  • km 101,8 až 102,5 2022 · polícia 5nehôd
  • km 52,0 až 54,3 2020 · polícia · 1 mŕtvy · 1 ťažko zranení 12nehôd
  • km 84,6 až 85,2 2020 · polícia · 2 ťažko zranení 5nehôd
  • km 30,6 až 32,0 2019 · polícia · 2 ťažko zranení 6nehôd
  • km 96,4 až 97,2 2019 · polícia 5nehôd
  • km 101,8 až 102,3 2019 · polícia 5nehôd
Ďalšie lokality (3)
  • km 43,0 až 44,02018 5
  • km 52,0 až 53,02017 5
  • km 21,2 až 21,52014 5

Kilometre sú policajné, na mape umiestnené s presnosťou ±140 m.

Doprava

Celoštátne sčítanie dopravy 2022, vozidiel za 24 hodín v oboch smeroch.

  • km 0,1 sčítací úsek 90660 · 2 652 nákladných 14 203vozidiel
  • km 5,6 sčítací úsek 90670 · 1 936 nákladných 9 771vozidiel
  • km 12,1 sčítací úsek 90677 · 1 995 nákladných 8 913vozidiel
  • km 17,2 sčítací úsek 90680 · 1 778 nákladných 8 310vozidiel
  • km 27,5 sčítací úsek 90690 · 1 614 nákladných 7 918vozidiel
  • km 35,8 sčítací úsek 90700 · 2 131 nákladných 10 789vozidiel
  • km 44,4 sčítací úsek 90711 · 2 755 nákladných 15 784vozidiel
  • km 48,7 sčítací úsek 90712 · 3 380 nákladných 19 636vozidiel
Ďalšie sčítacie úseky (19)
  • km 50,4 11 014
  • km 54,5 8 460
  • km 60,1 7 807
  • km 63,3 11 206
  • km 64,5 12 050
  • km 66,5 11 766
  • km 69,5 13 491
  • km 73,5 6 633
  • km 75,6 1 296
  • km 81,4 7 559
  • km 91,9 10 006
  • km 97,0 12 250
  • km 98,6 16 950
  • km 98,9 13 125
  • km 100,4 7 054
  • km 103,0 7 258
  • km 104,7 5 441
  • km 105,3 1 187
  • km 107,0 4 400
Úseky

Nehodovosť slovenských ciest úsek po úseku, len z verejných zdrojov. Zdroj: SSC Cestná databanka (CC BY 4.0), MV SR, MF SR ÚHP, ÚGKK SR, © prispievatelia OpenStreetMap.

Projekt z HackNitra Build Day, 7. 11. 2026.