I

I/60

cesta I. triedy · 6,5 km· okres Žilina

Nehody 2023 až 2025
57 z toho 26 s ujmou
Nehody na km a rok
2,94
Zmena oproti 2020 až 2022
−2 %
Smrteľné nehody 2023 až 2025
2
Voči cestám I. triedy
horšia ako 96 % km triedy
Doprava (sčítanie 2022)
31 280 vozidiel denne

Načítavam mapu

Po staničení

Nehody na km a rok, úsek po úseku od začiatku cesty.

0 km123456

Nehody na km a rok

  • do 0,25
  • 0,25 až 0,5
  • 0,5 až 1
  • 1 až 2
  • nad 2
  • bez údajov

menejviac

Nehody po rokoch

Celá cesta, štatistika polície ISDN (topografia nehôd).

10203002012020130201402015192016192017202018212019122020192021272022192023152024232025102026
všetky nehody s ujmou na zdraví 2026: len do septembra

I/60 voči ostatným cestám I. triedy

Stĺpce: ako sú rozložené nehody na km a rok na všetkých úsekoch triedy na Slovensku (3 334 km). Bodky: úseky I/60. Celá cesta má 2,94, viac ako 96 % km triedy.

bežný úsek triedy · 0,390,100,200,50125

Os je logaritmická, nehody na km a rok za 2023 až 2025.

Ako cestu hodnotia

Klasifikácia bezpečnosti Slovenskej správy ciest a hodnotenie Útvaru hodnoty za peniaze.

Klasifikácia SSC

  • Žilina - mestský okruh km 0,0 až 6,5 (policajný km) · 43. v poradí 25vysoká bezpečnosť

Skóre 3 až 25, vyššie je bezpečnejšie. 3 až 9 nízka, 10 až 15 stredná, 16 až 25 vysoká.

Hodnotenie ÚHP

  • zač. cesty I/60, križ. I/60 x I/61, Žilina, okr. Žilina → križ. I/18 x I/60 x MK, Žilina, okr. Žilina km 0,0 až 5,2 · 28 120 voz. denne · 11 ťažko zranených alebo mŕtvych vysokánehodovosť
  • križ. I/18 x I/60 x MK, Žilina, okr. Žilina → križ. II/583A x I/60, Žilina, okr. Žilina km 3,4 až 5,2 · 30 010 voz. denne nadpriemernánehodovosť
  • križ. I/11 x I/60 x MK, Žilina, okr. Žilina → kon. cesty I/60, križ. I/60 x I/61, Žilina, okr. Žilina km 6,0 až 6,5 · 34 937 voz. denne priemernánehodovosť
  • kon. cesty I/60, križ. I/60 x I/61, Žilina, okr. Žilina → kon. cesty I/60, križ. I/60 x I/61, Žilina, okr. Žilina km 6,1 až 6,4 · 37 927 voz. denne priemernánehodovosť
  • križ. II/583A x I/60, Žilina, okr. Žilina → križ. I/11 x I/60 x MK, Žilina, okr. Žilina km 4,0 až 6,4 · 31 032 voz. denne nízkanehodovosť

Nehodové lokality

Miesta, kde polícia alebo SSC evidujú opakované nehody.

  • km 0,6 až 1,1 2025 · polícia · 1 ťažko zranení 5nehôd
  • km 2,8 až 4,0 2025 · polícia · 1 ťažko zranení 10nehôd
  • km 5,0 až 6,0 2025 · polícia 6nehôd
  • km 0,6 až 1,4 2024 · polícia · 1 mŕtvy · 1 ťažko zranení 6nehôd
  • km 3,4 až 4,3 2024 · polícia · 1 mŕtvy 6nehôd
  • km 0,6 až 1,1 2023 · polícia · 1 ťažko zranení 7nehôd
  • km 5,5 až 6,0 2023 · polícia · 1 ťažko zranení 7nehôd
  • km 0,0 až 1,1 2022 · polícia 12nehôd
Ďalšie lokality (13)
  • km 2,8 až 4,82022 11
  • km 3,1 až 6,22021 17
  • km 5,7 až 6,32020 5
  • km 0,2 až 1,12019 5
  • km 5,7 až 6,12019 7
  • km 0,3 až 1,52018 7
  • km 2,9 až 4,02018 8
  • km 6,0 až 6,32018 5
  • km 0,0 až 1,12017 6
  • km 3,0 až 3,42017 6
  • km 5,0 až 6,02017 6
  • km 0,4 až 1,12016 6
  • km 3,2 až 4,02016 5

Kilometre sú policajné, na mape umiestnené s presnosťou ±140 m.

Doprava

Celoštátne sčítanie dopravy 2022, vozidiel za 24 hodín v oboch smeroch.

  • km 0,1 sčítací úsek 90091 · 5 171 nákladných 39 773vozidiel
  • km 0,6 sčítací úsek 90092 · 3 766 nákladných 27 866vozidiel
  • km 1,8 sčítací úsek 90094 · 3 746 nákladných 35 346vozidiel
  • km 2,6 sčítací úsek 90093 · 3 383 nákladných 32 001vozidiel
  • km 3,5 sčítací úsek 90103 · 6 404 nákladných 31 020vozidiel
  • km 4,5 sčítací úsek 90102 · 8 170 nákladných 27 382vozidiel
  • km 6,3 sčítací úsek 90301 · 6 427 nákladných 41 493vozidiel
Úseky

Nehodovosť slovenských ciest úsek po úseku, len z verejných zdrojov. Zdroj: SSC Cestná databanka (CC BY 4.0), MV SR, MF SR ÚHP, ÚGKK SR, © prispievatelia OpenStreetMap.

Projekt z HackNitra Build Day, 7. 11. 2026.