Nehody 2023 až 2025
274 z toho 181 s ujmou
Nehody na km a rok
0,44
Zmena oproti 2020 až 2022
−14 %
Smrteľné nehody 2023 až 2025
12
Voči cestám I. triedy
horšia ako 56 % km triedy
Doprava (sčítanie 2022)
10 650 vozidiel denne

Načítavam mapu

Po staničení

Nehody na km a rok, úsek po úseku od začiatku cesty.

0 km255075100125150175

Nehody na km a rok

  • do 0,25
  • 0,25 až 0,5
  • 0,5 až 1
  • 1 až 2
  • nad 2
  • bez údajov

menejviac

Nehody po rokoch

Celá cesta, štatistika polície ISDN (topografia nehôd).

5010015014620121322013115201411220151172016122201713420181502019113202011620218520229420231012024762025612026
všetky nehody s ujmou na zdraví 2026: len do septembra

I/61 voči ostatným cestám I. triedy

Stĺpce: ako sú rozložené nehody na km a rok na všetkých úsekoch triedy na Slovensku (3 334 km). Bodky: úseky I/61. Celá cesta má 0,44, viac ako 56 % km triedy.

bežný úsek triedy · 0,390,100,200,50125

Os je logaritmická, nehody na km a rok za 2023 až 2025.

Ako cestu hodnotia

Klasifikácia bezpečnosti Slovenskej správy ciest a hodnotenie Útvaru hodnoty za peniaze.

Klasifikácia SSC

  • Bratislava/Vajnory - Senec km 12,3 až 25,7 (policajný km) · 37. v poradí 25vysoká bezpečnosť
  • Senec - Trnava km 25,7 až 51,6 (policajný km) · 30. v poradí 20vysoká bezpečnosť
  • Trnava - Piešťany km 51,6 až 80,6 (policajný km) · 6. v poradí 8nízka bezpečnosť
  • Piešťany - Nievé Mesto nad Váhom km 80,6 až 102,4 (policajný km) · 31. v poradí 20vysoká bezpečnosť
  • Nievé Mesto nad Váhom - Trenčín km 102,4 až 120,7 (policajný km) · 18. v poradí 10stredná bezpečnosť
  • Trenčín - Dubnica nad Váhom km 120,7 až 137,9 (policajný km) · 44. v poradí 25vysoká bezpečnosť
  • Dubnica nad Váhom - Beluša km 137,9 až 154,3 (policajný km) · 30. v poradí 15stredná bezpečnosť
  • Beluša - Bytča km 158,6 až 183,0 (policajný km) · 2. v poradí 3nízka bezpečnosť
  • Bytča - Žilina km 183,0 až 197,8 (policajný km) · 8. v poradí 6nízka bezpečnosť

Skóre 3 až 25, vyššie je bezpečnejšie. 3 až 9 nízka, 10 až 15 stredná, 16 až 25 vysoká.

Hodnotenie ÚHP

  • križ. II/516 x I/61, Trenčianska Teplá, okr. Trenčín → križ. I/57 x I/61 x MK, okr. Ilava km 130,8 až 133,8 · 14 655 voz. denne · 10 ťažko zranených alebo mŕtvych vysokánehodovosť
  • križ. I/57 x I/61 x MK, okr. Ilava → križ. II/574 x I/61 x MK, Ilava, okr. Ilava km 133,8 až 141,3 · 11 856 voz. denne · 23 ťažko zranených alebo mŕtvych vysokánehodovosť
  • križ. I/49 x I/61 x D1 x R6, okr. Púchov → križ. I/61 x D1, okr. Považská Bystrica km 149,8 až 157,3 · 4 241 voz. denne · 19 ťažko zranených alebo mŕtvych vysokánehodovosť
  • križ. I/61 x D1, okr. Považská Bystrica → križ. I/10 x I/61, okr. Bytča km 167,1 až 176,7 · 4 319 voz. denne · 17 ťažko zranených alebo mŕtvych vysokánehodovosť
  • križ. I/61 x D3, okr. Žilina → kon. cesty I/61, križ. I/60 x I/61, Žilina, okr. Žilina km 188,7 až 191,4 · 12 542 voz. denne · 12 ťažko zranených alebo mŕtvych vysokánehodovosť
  • križ. I/51 x I/61 x MK, okr. Trnava → križ. I/61 x D1, okr. Hlohovec km 50,0 až 62,4 · 9 632 voz. denne · 15 ťažko zranených alebo mŕtvych nadpriemernánehodovosť
  • križ. II/515 x I/54 x I/61, Nové Mesto Nad Váhom, okr. Nové Mesto nad Váhom → križ. I/61 x I/9, okr. Trenčín km 100,2 až 114,5 · 6 394 voz. denne · 18 ťažko zranených alebo mŕtvych nadpriemernánehodovosť
  • križ. I/61 x I/9, okr. Trenčín → križ. I/61 x I/61a x MK, Trenčín, okr. Trenčín km 114,5 až 119,5 · 7 866 voz. denne · 8 ťažko zranených alebo mŕtvych nadpriemernánehodovosť
  • križ. II/507 x I/61 x MK, Trenčín, okr. Trenčín → križ. II/516 x I/61, Trenčianska Teplá, okr. Trenčín km 122,2 až 130,8 · 14 165 voz. denne · 7 ťažko zranených alebo mŕtvych nadpriemernánehodovosť
  • križ. I/61 x D1, okr. Považská Bystrica → križ. II/517 x I/61, Považská Bystrica, okr. Považská Bystrica km 157,4 až 160,9 · 5 937 voz. denne · 7 ťažko zranených alebo mŕtvych nadpriemernánehodovosť
  • križ. II/517 x I/61, Považská Bystrica, okr. Považská Bystrica → križ. I/61 x D1, okr. Považská Bystrica km 160,9 až 167,1 · 5 388 voz. denne · 8 ťažko zranených alebo mŕtvych nadpriemernánehodovosť
  • zač. cesty R1, križ. I/51 x I/61 x MK x R1, hr. vl. NDS, STAT, TT, hr. spr. NDS - SSUR GA, SSC - IVSC BA, TT, Trnava, okr. Trnava → križ. I/51 x I/61 x MK, okr. Trnava km 49,9 až 50,8 · 25 111 voz. denne priemernánehodovosť
  • križ. I/61 x D1, okr. Hlohovec → križ. II/499 x I/61, Piešťany, okr. Piešťany km 63,1 až 79,9 · 6 150 voz. denne · 13 ťažko zranených alebo mŕtvych priemernánehodovosť
  • križ. I/61 x D1, Horná Streda, hr. okr. Piešťany, Nové Mesto nad Váhom → križ. II/515 x I/54 x I/61, Nové Mesto Nad Váhom, okr. Nové Mesto nad Váhom km 87,3 až 100,2 · 5 658 voz. denne · 9 ťažko zranených alebo mŕtvych priemernánehodovosť
  • križ. I/10 x I/61, okr. Bytča → križ. I/61 x D3, okr. Žilina km 175,2 až 188,7 · 6 706 voz. denne · 12 ťažko zranených alebo mŕtvych priemernánehodovosť
  • zač. cesty I/61, na št. hr. Bratislava, Petržalka - Berg, okr. Bratislava V → križ. I/2 x I/61 x D1 x D2 x MK, okr. Bratislava V km 0,0 až 1,2 · 13 839 voz. denne · 1 ťažko zranených alebo mŕtvych podpriemernánehodovosť
  • križ. II/572 x I/61 x MK, Bratislava, okr. Bratislava II → križ. I/61 x D1 x MK, Bratislava, okr. Bratislava II km 5,3 až 10,9 · 32 952 voz. denne podpriemernánehodovosť
  • križ. I/61 x D1 x MK, Bratislava, okr. Bratislava II → križ. I/61 x D1 x MK, Bratislava, okr. Bratislava II km 6,3 až 12,6 · 26 571 voz. denne · 1 ťažko zranených alebo mŕtvych podpriemernánehodovosť
  • križ. II/127 x I/61, okr. Senec → križ. II/503 x I/61 x I/62 x MK, Senec, okr. Senec km 16,6 až 25,7 · 14 175 voz. denne · 4 ťažko zranených alebo mŕtvych podpriemernánehodovosť
  • križ. II/503 x I/61 x I/62 x MK, Senec, okr. Senec → križ. I/61 x D1, okr. Senec km 25,7 až 30,0 · 12 989 voz. denne · 2 ťažko zranených alebo mŕtvych podpriemernánehodovosť
  • križ. I/61 x D1, okr. Senec → zač. cesty R1, križ. I/51 x I/61 x MK x R1, hr. vl. NDS, STAT, TT, hr. spr. NDS - SSUR GA, SSC - IVSC BA, TT, Trnava, okr. Trnava km 30,0 až 50,8 · 10 190 voz. denne · 12 ťažko zranených alebo mŕtvych podpriemernánehodovosť
  • križ. II/499 x I/61, Piešťany, okr. Piešťany → križ. I/61 x D1, Horná Streda, hr. okr. Piešťany, Nové Mesto nad Váhom km 79,9 až 87,3 · 8 140 voz. denne · 3 ťažko zranených alebo mŕtvych podpriemernánehodovosť
  • križ. II/507 x I/61 x MK, Trenčín, okr. Trenčín → križ. II/507 x I/61 x MK, Trenčín, okr. Trenčín km 121,0 až 122,9 · 18 476 voz. denne · 1 ťažko zranených alebo mŕtvych podpriemernánehodovosť
  • križ. II/574 x I/61 x MK, Ilava, okr. Ilava → križ. I/61 x D1, okr. Ilava km 141,4 až 149,4 · 5 555 voz. denne · 5 ťažko zranených alebo mŕtvych podpriemernánehodovosť
  • križ. I/2 x I/61 x D1 x D2 x MK, okr. Bratislava V → križ. I/2 x I/61 x MK, Bratislava, okr. Bratislava V km 1,2 až 3,2 · 8 779 voz. denne nízkanehodovosť
  • križ. I/2 x I/61 x MK, Bratislava, okr. Bratislava V → križ. I/61 x D1 x MK x R7, Bratislava, okr. Bratislava II km 2,7 až 3,4 · 22 705 voz. denne nízkanehodovosť
  • križ. I/61 x D1 x MK x R7, Bratislava, okr. Bratislava II → križ. I/61 x I/63 x MK, Bratislava, okr. Bratislava II km 3,2 až 4,1 · 46 735 voz. denne nízkanehodovosť
  • križ. I/61 x I/63 x MK, Bratislava, okr. Bratislava II → križ. II/572 x I/61 x MK, Bratislava, okr. Bratislava II km 3,9 až 9,9 · 40 241 voz. denne nízkanehodovosť
  • križ. I/61 x D1 x MK, Bratislava, okr. Bratislava II → križ. I/61 x D4, okr. Senec km 8,0 až 14,1 · 22 797 voz. denne nízkanehodovosť
  • križ. I/61 x D4, okr. Senec → križ. II/127 x I/61, okr. Senec km 9,3 až 16,6 · 16 623 voz. denne · 1 ťažko zranených alebo mŕtvych nízkanehodovosť
  • križ. I/61 x I/61a x MK, Trenčín, okr. Trenčín → križ. II/507 x I/61 x MK, Trenčín, okr. Trenčín km 119,5 až 121,0 · 13 561 voz. denne · 1 ťažko zranených alebo mŕtvych nízkanehodovosť

Nehodové lokality

Miesta, kde polícia alebo SSC evidujú opakované nehody.

  • km 60,0 až 60,4 2024 · polícia 6nehôd
  • km 80,0 až 81,0 2024 · polícia 6nehôd
  • km 80,0 až 81,0 2023 · polícia · 1 ťažko zranení 5nehôd
  • km 82,0 až 83,5 2023 · polícia · 1 mŕtvy · 1 ťažko zranení 9nehôd
  • km 79,5 až 80,6 2021 · polícia 6nehôd
  • km 139,5 až 139,9 2021 · polícia 5nehôd
  • km 54,0 až 55,0 2020 · polícia 5nehôd
  • km 79,8 až 81,0 2020 · polícia · 1 ťažko zranení 8nehôd
Ďalšie lokality (21)
  • km 124,1 až 125,52020 7
  • km 60,0 až 60,42019 5
  • km 74,5 až 75,52019 5
  • km 81,0 až 81,52019 5
  • km 135,7 až 137,02019 6
  • km 137,9 až 139,62019 9
  • km 29,0 až 30,02018 6
  • km 139,3 až 140,22018 5
  • km 116,8 až 118,02017 7
  • km 137,2 až 138,22017 8
  • km 169,2 až 169,52017 5
  • km 81,5 až 82,02016 6
  • km 123,9 až 125,52016 10
  • km 130,9 až 131,92016 7
  • km 137,1 až 139,62016 13
  • km 51,5 až 52,52015 5
  • km 81,5 až 82,32015 5
  • km 139,5 až 140,22015 5
  • km 79,9 až 81,02014 8
  • km 136,0 až 137,02014 7
  • km 137,5 až 141,22014 17

Kilometre sú policajné, na mape umiestnené s presnosťou ±140 m.

Doprava

Celoštátne sčítanie dopravy 2022, vozidiel za 24 hodín v oboch smeroch.

  • km 0,0 sčítací úsek 80134 · 472 nákladných 11 155vozidiel
  • km 1,6 sčítací úsek 80924 · 328 nákladných 7 787vozidiel
  • km 3,3 sčítací úsek 85451 · 3 553 nákladných 49 901vozidiel
  • km 4,0 sčítací úsek 84161 · 3 382 nákladných 51 683vozidiel
  • km 4,7 sčítací úsek 84881 · 3 187 nákladných 45 908vozidiel
  • km 5,3 sčítací úsek 84163 · 4 028 nákladných 45 085vozidiel
  • km 6,3 sčítací úsek 84162 · 1 749 nákladných 21 609vozidiel
  • km 9,4 sčítací úsek 80131 · 3 946 nákladných 35 164vozidiel
Ďalšie sčítacie úseky (61)
  • km 10,9 34 501
  • km 12,6 19 674
  • km 14,3 16 426
  • km 16,6 15 428
  • km 18,9 13 079
  • km 20,5 12 952
  • km 23,9 13 225
  • km 25,7 18 365
  • km 26,4 13 467
  • km 27,0 17 188
  • km 27,5 12 056
  • km 30,0 11 613
  • km 32,1 7 788
  • km 36,2 6 051
  • km 39,1 4 006
  • km 40,7 12 602
  • km 47,3 14 847
  • km 48,5 21 481
  • km 49,1 26 567
  • km 50,0 9 256
  • km 59,1 6 716
  • km 63,1 4 708
  • km 65,5 6 767
  • km 68,6 7 004
  • km 79,9 13 607
  • km 82,0 7 854
  • km 82,9 7 789
  • km 86,4 7 307
  • km 87,3 6 185
  • km 97,7 9 901
  • km 100,3 7 424
  • km 104,2 6 864
  • km 114,4 7 139
  • km 118,5 12 721
  • km 119,5 14 392
  • km 121,1 16 550
  • km 122,2 33 470
  • km 122,6 11 843
  • km 125,9 13 397
  • km 130,8 17 558
  • km 131,3 20 158
  • km 134,2 20 271
  • km 134,4 16 866
  • km 137,8 10 621
  • km 139,8 16 585
  • km 141,7 10 218
  • km 142,8 7 152
  • km 143,9 4 866
  • km 149,8 4 657
  • km 153,4 5 492
  • km 159,5 8 910
  • km 160,8 7 928
  • km 163,2 6 761
  • km 165,0 4 994
  • km 170,4 3 883
  • km 174,6 7 134
  • km 176,7 6 417
  • km 180,7 7 123
  • km 184,4 6 256
  • km 186,0 8 095
  • km 188,9 28 495
Úseky

Nehodovosť slovenských ciest úsek po úseku, len z verejných zdrojov. Zdroj: SSC Cestná databanka (CC BY 4.0), MV SR, MF SR ÚHP, ÚGKK SR, © prispievatelia OpenStreetMap.

Projekt z HackNitra Build Day, 7. 11. 2026.