I

I/62

cesta I. triedy · 37,3 km· okresy Galanta, Senec

Nehody 2023 až 2025
30 z toho 16 s ujmou
Nehody na km a rok
0,27
Zmena oproti 2020 až 2022
−13 %
Smrteľné nehody 2023 až 2025
5
Voči cestám I. triedy
lepšia ako 65 % km triedy
Doprava (sčítanie 2022)
9 280 vozidiel denne

Načítavam mapu

Po staničení

Nehody na km a rok, úsek po úseku od začiatku cesty.

0 km5101520253035

Nehody na km a rok

  • do 0,25
  • 0,25 až 0,5
  • 0,5 až 1
  • 1 až 2
  • nad 2
  • bez údajov

menejviac

Nehody po rokoch

Celá cesta, štatistika polície ISDN (topografia nehôd).

1020302720122920131420141720151620161720172120181420199202014202182022122023720248202532026
všetky nehody s ujmou na zdraví 2026: len do septembra

I/62 voči ostatným cestám I. triedy

Stĺpce: ako sú rozložené nehody na km a rok na všetkých úsekoch triedy na Slovensku (3 334 km). Bodky: úseky I/62. Celá cesta má 0,27, menej ako 65 % km triedy.

bežný úsek triedy · 0,390,100,200,50125

Os je logaritmická, nehody na km a rok za 2023 až 2025.

Ako cestu hodnotia

Klasifikácia bezpečnosti Slovenskej správy ciest a hodnotenie Útvaru hodnoty za peniaze.

Klasifikácia SSC

  • Senec - Sládkovičovo km 0,0 až 21,2 (policajný km) · 38. v poradí 25vysoká bezpečnosť
  • Sládkovičovo - Šoporňa km 21,2 až 37,3 (policajný km) · 18. v poradí 15stredná bezpečnosť

Skóre 3 až 25, vyššie je bezpečnejšie. 3 až 9 nízka, 10 až 15 stredná, 16 až 25 vysoká.

Hodnotenie ÚHP

  • križ. I/62 x R1, okr. Galanta → križ. II/507 x I/62 x MK, Sereď, okr. Galanta km 29,7 až 31,4 · 6 846 voz. denne · 3 ťažko zranených alebo mŕtvych vysokánehodovosť
  • križ. II/507 x I/62 x MK, Sereď, okr. Galanta → križ. II/507 x I/62, Šintava, okr. Galanta km 31,4 až 33,1 · 10 398 voz. denne · 4 ťažko zranených alebo mŕtvych vysokánehodovosť
  • križ. II/507 x I/62, Šintava, okr. Galanta → kon. cesty I/62, križ. II/573 x I/62 x R1, okr. Galanta km 33,1 až 37,0 · 5 961 voz. denne · 6 ťažko zranených alebo mŕtvych nadpriemernánehodovosť
  • križ. II/503 x I/61 x I/62 x MK, Senec, okr. Senec → križ. I/62 x I/75, okr. Galanta km 0,6 až 21,0 · 8 336 voz. denne · 10 ťažko zranených alebo mŕtvych podpriemernánehodovosť
  • križ. I/62 x I/75, okr. Galanta → križ. I/62 x R1, okr. Galanta km 21,0 až 29,6 · 5 652 voz. denne · 4 ťažko zranených alebo mŕtvych podpriemernánehodovosť
  • zač. cesty I/62, križ. II/503 x I/61 x I/62 x MK, hr. vl. BA SK, STAT, hr. spr. SC BSK, SSC - IVSC BA, Senec, okr. Senec → križ. II/503 x I/61 x I/62 x MK, Senec, okr. Senec km 0,0 až 0,6 · 28 413 voz. denne nízkanehodovosť

Nehodové lokality

Miesta, kde polícia alebo SSC evidujú opakované nehody.

  • km 31,5 až 32,5 2016 · polícia · 1 ťažko zranení 5nehôd
  • km 19,0 až 19,8 2014 · polícia 5nehôd

Kilometre sú policajné, na mape umiestnené s presnosťou ±140 m.

Doprava

Celoštátne sčítanie dopravy 2022, vozidiel za 24 hodín v oboch smeroch.

  • km 1,0 sčítací úsek 80286 · 3 137 nákladných 15 556vozidiel
  • km 2,9 sčítací úsek 80287 · 2 066 nákladných 10 755vozidiel
  • km 3,9 sčítací úsek 80288 · 1 767 nákladných 8 416vozidiel
  • km 10,7 sčítací úsek 80289 · 1 816 nákladných 8 756vozidiel
  • km 18,2 sčítací úsek 80296 · 2 407 nákladných 11 107vozidiel
  • km 19,5 sčítací úsek 80297 · 2 691 nákladných 11 584vozidiel
  • km 21,0 sčítací úsek 80300 · 2 050 nákladných 7 877vozidiel
  • km 25,9 sčítací úsek 80306 · 2 213 nákladných 8 470vozidiel
Ďalšie sčítacie úseky (4)
  • km 29,9 5 217
  • km 30,8 14 405
  • km 31,5 11 509
  • km 33,1 6 969
Úseky

Nehodovosť slovenských ciest úsek po úseku, len z verejných zdrojov. Zdroj: SSC Cestná databanka (CC BY 4.0), MV SR, MF SR ÚHP, ÚGKK SR, © prispievatelia OpenStreetMap.

Projekt z HackNitra Build Day, 7. 11. 2026.