I

I/63

cesta I. triedy · 147,3 km· okresy Komárno, Dunajská Streda, Nové Zámky, Bratislava II, Senec

Nehody 2023 až 2025
150 z toho 106 s ujmou
Nehody na km a rok
0,34
Zmena oproti 2020 až 2022
+8 %
Smrteľné nehody 2023 až 2025
17
Voči cestám I. triedy
lepšia ako 54 % km triedy
Doprava (sčítanie 2022)
9 050 vozidiel denne

Načítavam mapu

Po staničení

Nehody na km a rok, úsek po úseku od začiatku cesty.

0 km20406080100120140

Nehody na km a rok

  • do 0,25
  • 0,25 až 0,5
  • 0,5 až 1
  • 1 až 2
  • nad 2
  • bez údajov

menejviac

Nehody po rokoch

Celá cesta, štatistika polície ISDN (topografia nehôd).

50100652012762013632014552015502016502017752018522019422020482021472022562023532024392025332026
všetky nehody s ujmou na zdraví 2026: len do septembra

I/63 voči ostatným cestám I. triedy

Stĺpce: ako sú rozložené nehody na km a rok na všetkých úsekoch triedy na Slovensku (3 334 km). Bodky: úseky I/63. Celá cesta má 0,34, menej ako 54 % km triedy.

bežný úsek triedy · 0,390,100,200,50125

Os je logaritmická, nehody na km a rok za 2023 až 2025.

Ako cestu hodnotia

Klasifikácia bezpečnosti Slovenskej správy ciest a hodnotenie Útvaru hodnoty za peniaze.

Klasifikácia SSC

  • Dunajská Lužná - Dunajská Streda km 15,7 až 43,5 (policajný km) · 19. v poradí 15stredná bezpečnosť
  • Dunajská Streda - Veľký Meder km 43,5 až 66,9 (policajný km) · 32. v poradí 20vysoká bezpečnosť
  • Veľký Meder - Komárno km 66,9 až 101,1 (policajný km) · 7. v poradí 8nízka bezpečnosť
  • Komárno - Moča km 101,0 až 124,0 (policajný km) · 10. v poradí 10stredná bezpečnosť
  • Moča - Štúrovo km 124,0 až 148,3 (policajný km) · 33. v poradí 20vysoká bezpečnosť

Skóre 3 až 25, vyššie je bezpečnejšie. 3 až 9 nízka, 10 až 15 stredná, 16 až 25 vysoká.

Hodnotenie ÚHP

  • križ. I/13 x I/63, Veľký Meder, okr. Dunajská Streda → kon. cesty II/561, križ. II/561 x I/63, Veľký Meder, okr. Dunajská Streda km 63,3 až 64,5 · 10 589 voz. denne · 3 ťažko zranených alebo mŕtvych vysokánehodovosť
  • križ. I/63 x I/64, okr. Komárno → kon. cesty II/573, križ. II/573 x I/63 x MK, Komárno, okr. Komárno km 93,6 až 94,7 · 10 909 voz. denne · 2 ťažko zranených alebo mŕtvych vysokánehodovosť
  • kon. cesty II/573, križ. II/573 x I/63 x MK, Komárno, okr. Komárno → križ. I/63 x I/64a x MK, Komárno, okr. Komárno km 94,7 až 96,7 · 20 294 voz. denne · 13 ťažko zranených alebo mŕtvych vysokánehodovosť
  • zač. cesty II/506, križ. II/506 x I/63 x MK, Báč, okr. Dunajská Streda → križ. II/507 x I/63, okr. Dunajská Streda km 24,9 až 43,5 · 8 365 voz. denne · 30 ťažko zranených alebo mŕtvych nadpriemernánehodovosť
  • križ. II/507 x I/63, okr. Dunajská Streda → kon. cesty II/572, križ. II/572 x I/63, okr. Dunajská Streda km 43,5 až 46,3 · 6 446 voz. denne · 4 ťažko zranených alebo mŕtvych nadpriemernánehodovosť
  • križ. I/63 x R7, okr. Senec → križ. II/503 x I/63 x MK, Šamorín, okr. Dunajská Streda km 15,2 až 19,5 · 13 028 voz. denne · 4 ťažko zranených alebo mŕtvych nadpriemernánehodovosť
  • križ. II/503 x I/63 x MK, Šamorín, okr. Dunajská Streda → zač. cesty II/506, križ. II/506 x I/63 x MK, Báč, okr. Dunajská Streda km 19,5 až 24,9 · 12 935 voz. denne · 9 ťažko zranených alebo mŕtvych nadpriemernánehodovosť
  • kon. cesty II/572, križ. II/572 x I/63, okr. Dunajská Streda → zač. cesty II/211, križ. II/211 x I/63, Dolný Štál, okr. Dunajská Streda km 46,3 až 52,8 · 9 188 voz. denne · 8 ťažko zranených alebo mŕtvych nadpriemernánehodovosť
  • kon. cesty II/561, križ. II/561 x I/63, Veľký Meder, okr. Dunajská Streda → križ. I/63 x I/64, okr. Komárno km 64,5 až 93,3 · 6 705 voz. denne · 42 ťažko zranených alebo mŕtvych nadpriemernánehodovosť
  • križ. I/63 x I/64a x MK, Komárno, okr. Komárno → zač. cesty II/588, križ. II/588 x I/63, Moča, okr. Komárno km 96,7 až 119,5 · 6 972 voz. denne · 22 ťažko zranených alebo mŕtvych nadpriemernánehodovosť
  • križ. I/61 x I/63 x MK, Bratislava, okr. Bratislava II → križ. I/63 x D1, Bratislava, okr. Bratislava II km 0,0 až 2,7 · 41 931 voz. denne · 2 ťažko zranených alebo mŕtvych priemernánehodovosť
  • križ. I/63 x D1, Bratislava, okr. Bratislava II → križ. I/63 x D4, okr. Bratislava II km 2,7 až 8,5 · 34 680 voz. denne · 3 ťažko zranených alebo mŕtvych podpriemernánehodovosť
  • križ. I/63 x D4, okr. Bratislava II → križ. I/63 x R7, okr. Senec km 8,5 až 15,2 · 16 755 voz. denne · 3 ťažko zranených alebo mŕtvych podpriemernánehodovosť
  • zač. cesty II/211, križ. II/211 x I/63, Dolný Štál, okr. Dunajská Streda → križ. I/13 x I/63, Veľký Meder, okr. Dunajská Streda km 53,3 až 63,3 · 8 143 voz. denne · 5 ťažko zranených alebo mŕtvych podpriemernánehodovosť
  • kon. cesty II/509, križ. II/509 x I/63, okr. Nové Zámky → križ. I/63 x I/76, Štúrovo, okr. Nové Zámky km 141,3 až 143,1 · 4 861 voz. denne podpriemernánehodovosť
  • križ. I/63 x I/76, Štúrovo, okr. Nové Zámky → kon. cesty I/63, na št. hr. Štúrovo - Esztergom, okr. Nové Zámky km 143,1 až 147,3 · 7 269 voz. denne · 2 ťažko zranených alebo mŕtvych podpriemernánehodovosť
  • zač. cesty II/588, križ. II/588 x I/63, Moča, okr. Komárno → kon. cesty II/509, križ. II/509 x I/63, okr. Nové Zámky km 119,5 až 141,3 · 1 641 voz. denne · 1 ťažko zranených alebo mŕtvych nízkanehodovosť
  • zač. cesty I/63, križ. I/61 x I/63 x MK, Bratislava, okr. Bratislava II → križ. I/61 x I/63 x MK, Bratislava, okr. Bratislava II km 0,0 až 0,2 · 37 743 voz. denne nízkanehodovosť

Nehodové lokality

Miesta, kde polícia alebo SSC evidujú opakované nehody.

  • km 49,2 až 49,5 2023 · polícia · 1 mŕtvy 5nehôd
  • km 67,2 až 68,1 2022 · polícia 6nehôd
  • km 16,0 až 17,5 2019 · polícia 8nehôd
  • km 14,5 až 15,5 2018 · polícia 5nehôd
  • km 16,0 až 17,5 2018 · polícia 10nehôd
  • km 100,3 až 102,1 2018 · polícia · 2 mŕtvi · 1 ťažko zranení 9nehôd
  • km 23,0 až 23,6 2017 · polícia · 2 ťažko zranení 6nehôd
  • km 100,2 až 101,1 2017 · polícia · 1 ťažko zranení 5nehôd
Ďalšie lokality (2)
  • km 23,0 až 23,92015 6
  • km 101,2 až 102,02014 5

Kilometre sú policajné, na mape umiestnené s presnosťou ±140 m.

Doprava

Celoštátne sčítanie dopravy 2022, vozidiel za 24 hodín v oboch smeroch.

  • km 0,0 sčítací úsek 81452 · 3 066 nákladných 35 097vozidiel
  • km 2,9 sčítací úsek 81455 · 4 069 nákladných 38 238vozidiel
  • km 4,8 sčítací úsek 81457 · 1 962 nákladných 16 363vozidiel
  • km 6,6 sčítací úsek 86680 · 1 784 nákladných 18 602vozidiel
  • km 8,5 sčítací úsek 81460 · 1 456 nákladných 14 904vozidiel
  • km 12,1 sčítací úsek 81478 · 877 nákladných 9 604vozidiel
  • km 15,1 sčítací úsek 81479 · 1 009 nákladných 11 412vozidiel
  • km 18,3 sčítací úsek 81471 · 1 373 nákladných 14 262vozidiel
Ďalšie sčítacie úseky (30)
  • km 19,6 9 989
  • km 25,0 5 431
  • km 29,6 5 897
  • km 33,3 17 678
  • km 39,5 11 778
  • km 42,2 13 349
  • km 44,4 11 731
  • km 45,8 7 793
  • km 46,6 12 064
  • km 54,1 8 203
  • km 62,7 9 073
  • km 63,3 10 703
  • km 64,5 7 179
  • km 65,6 6 733
  • km 66,5 6 119
  • km 73,8 5 294
  • km 77,4 6 866
  • km 86,0 9 499
  • km 93,5 12 285
  • km 94,8 19 412
  • km 96,8 18 597
  • km 101,2 5 557
  • km 109,3 3 385
  • km 113,4 2 801
  • km 119,6 1 686
  • km 131,9 1 683
  • km 136,1 3 232
  • km 141,6 8 552
  • km 143,5 7 677
  • km 147,1 7 828
Úseky

Nehodovosť slovenských ciest úsek po úseku, len z verejných zdrojov. Zdroj: SSC Cestná databanka (CC BY 4.0), MV SR, MF SR ÚHP, ÚGKK SR, © prispievatelia OpenStreetMap.

Projekt z HackNitra Build Day, 7. 11. 2026.