I
- Nehody 2023 až 2025
- 449 z toho 240 s ujmou
- Nehody na km a rok
- 0,58
- Zmena oproti 2020 až 2022
- −3 %
- Smrteľné nehody 2023 až 2025
- 11
- Voči cestám I. triedy
- horšia ako 67 % km triedy
- Doprava (sčítanie 2022)
- 7 590 vozidiel denne
Načítavam mapu
Po staničení
Nehody na km a rok, úsek po úseku od začiatku cesty.
Nehody na km a rok
- do 0,25
- 0,25 až 0,5
- 0,5 až 1
- 1 až 2
- nad 2
- bez údajov
menejviac
Nehody po rokoch
Celá cesta, štatistika polície ISDN (topografia nehôd).
všetky nehody s ujmou na zdraví 2026: len do septembra
I/66 voči ostatným cestám I. triedy
Stĺpce: ako sú rozložené nehody na km a rok na všetkých úsekoch triedy na Slovensku (3 334 km). Bodky: úseky I/66. Celá cesta má 0,58, viac ako 67 % km triedy.
Os je logaritmická, nehody na km a rok za 2023 až 2025.
Ako cestu hodnotia
Klasifikácia bezpečnosti Slovenskej správy ciest a hodnotenie Útvaru hodnoty za peniaze.
Klasifikácia SSC
- Šahy - Horné Semerovce km 0,0 až 12,3 (policajný km) · 22. v poradí 15stredná bezpečnosť
- Horné Semerovce - Hontianske Nemce km 12,3 až 33,1 (policajný km) · 13. v poradí 10stredná bezpečnosť
- Hontianske Nemce - Babiná km 33,1 až 55,4 (policajný km) · 2. v poradí 4nízka bezpečnosť
- Babiná - Zvolen km 55,4 až 74,0 (policajný km) · 10. v poradí 8nízka bezpečnosť
- Banská Bystrica - Brusno km 88,5 až 108,6 (policajný km) · 22. v poradí 12stredná bezpečnosť
- Brusno - Brezno km 108,6 až 131,2 (policajný km) · 29. v poradí 20vysoká bezpečnosť
- Brezno - Polomka km 131,2 až 149,6 (policajný km) · 17. v poradí 10stredná bezpečnosť
- Polomka - Šumiac km 149,6 až 173,1 (policajný km) · 18. v poradí 10stredná bezpečnosť
- Vernár - Poprad km 168,4 až 193,1 (policajný km) · 37. v poradí 20vysoká bezpečnosť
- Šumiac - Vernár km 173,1 až 184,9 (policajný km) · 39. v poradí 25vysoká bezpečnosť
- Poprad - Spišská Belá km 193,1 až 214,5 (policajný km) · 6. v poradí 6nízka bezpečnosť
- Spišská Belá - Tatranská Javorina km 214,5 až 243,8 (policajný km) · 27. v poradí 12stredná bezpečnosť
Skóre 3 až 25, vyššie je bezpečnejšie. 3 až 9 nízka, 10 až 15 stredná, 16 až 25 vysoká.
Hodnotenie ÚHP
- križ. II/526 x I/66, okr. Krupina → kon. cesty II/527, križ. II/527 x I/66, okr. Zvolen km 38,5 až 55,4 · 6 081 voz. denne · 36 ťažko zranených alebo mŕtvych vysokánehodovosť
- kon. cesty II/527, križ. II/527 x I/66, okr. Zvolen → križ. I/16 x I/66 x R2, okr. Zvolen km 55,4 až 181,7 · 8 740 voz. denne · 23 ťažko zranených alebo mŕtvych vysokánehodovosť
- križ. I/16 x I/66, Zvolen, okr. Zvolen → križ. I/66 x I/69 x R1, okr. Zvolen km 70,8 až 74,1 · 12 982 voz. denne · 15 ťažko zranených alebo mŕtvych vysokánehodovosť
- križ. I/18 x I/66 x MK, Poprad, okr. Poprad → križ. I/66 x D1, Poprad, okr. Poprad km 206,7 až 210,1 · 17 157 voz. denne · 16 ťažko zranených alebo mŕtvych vysokánehodovosť
- križ. I/66 x D1, Poprad, okr. Poprad → križ. I/66 x I/66A, okr. Kežmarok km 210,1 až 212,6 · 16 286 voz. denne · 9 ťažko zranených alebo mŕtvych vysokánehodovosť
- križ. I/66 x I/66A, okr. Kežmarok → zač. cesty II/540, križ. II/540 x I/66, Veľká Lomnica, okr. Kežmarok km 212,6 až 215,1 · 15 941 voz. denne · 9 ťažko zranených alebo mŕtvych vysokánehodovosť
- zač. cesty II/540, križ. II/540 x I/66, Veľká Lomnica, okr. Kežmarok → križ. II/536 x I/66, Kežmarok, okr. Kežmarok km 215,1 až 221,0 · 13 396 voz. denne · 18 ťažko zranených alebo mŕtvych vysokánehodovosť
- križ. II/536 x I/66, Kežmarok, okr. Kežmarok → zač. cesty I/77, križ. I/66 x I/77, Spišská Belá, okr. Kežmarok km 221,0 až 227,9 · 11 996 voz. denne · 16 ťažko zranených alebo mŕtvych vysokánehodovosť
- zač. cesty I/77, križ. I/66 x I/77, Spišská Belá, okr. Kežmarok → zač. cesty II/542, križ. II/542 x I/66 x MK, Spišská Belá, okr. Kežmarok km 228,0 až 228,7 · 6 183 voz. denne · 1 ťažko zranených alebo mŕtvych vysokánehodovosť
- zač. cesty I/66, na št. hr. Šahy - Parassapuszta, okr. Levice → zač. cesty II/527, križ. II/527 x I/66 x MK, Šahy, okr. Levice km 0,0 až 2,0 · 9 570 voz. denne · 3 ťažko zranených alebo mŕtvych nadpriemernánehodovosť
- križ. I/66 x I/75, okr. Levice → križ. I/66 x I/75, okr. Levice km 10,3 až 12,4 · 3 323 voz. denne · 3 ťažko zranených alebo mŕtvych nadpriemernánehodovosť
- zač. cesty II/591, križ. II/591 x I/66 x MK, Banská Bystrica, okr. Banská Bystrica → križ. I/66 x R1, Banská Bystrica, okr. Banská Bystrica km 87,8 až 91,9 · 18 996 voz. denne · 4 ťažko zranených alebo mŕtvych nadpriemernánehodovosť
- križ. I/66 x R1, Banská Bystrica, okr. Banská Bystrica → križ. I/66 x I/72, Podbrezová, okr. Brezno km 91,1 až 126,5 · 11 300 voz. denne · 37 ťažko zranených alebo mŕtvych nadpriemernánehodovosť
- križ. I/66 x I/72, Podbrezová, okr. Brezno → križ. I/66 x I/66b, okr. Brezno km 120,3 až 126,8 · 9 717 voz. denne · 6 ťažko zranených alebo mŕtvych nadpriemernánehodovosť
- zač. cesty II/527, križ. II/527 x I/66 x MK, Šahy, okr. Levice → križ. I/66 x I/75, okr. Levice km 2,0 až 10,3 · 4 825 voz. denne · 7 ťažko zranených alebo mŕtvych priemernánehodovosť
- križ. I/51 x I/66, Hontianske Nemce, okr. Krupina → križ. II/526 x I/66, okr. Krupina km 33,1 až 38,5 · 4 124 voz. denne · 4 ťažko zranených alebo mŕtvych priemernánehodovosť
- križ. I/16 x I/66 x R2, okr. Zvolen → križ. I/16 x I/66, Zvolen, okr. Zvolen km 69,8 až 69,9 · 10 824 voz. denne priemernánehodovosť
- zač. cesty II/542, križ. II/542 x I/66 x MK, Spišská Belá, okr. Kežmarok → križ. II/537 x I/66, okr. Poprad km 228,0 až 237,8 · 2 102 voz. denne · 5 ťažko zranených alebo mŕtvych priemernánehodovosť
- križ. II/537 x I/66, okr. Poprad → kon. cesty I/66, na št. hr. Podspásy - Jurgów, okr. Poprad km 237,8 až 257,3 · 2 985 voz. denne · 13 ťažko zranených alebo mŕtvych priemernánehodovosť
- križ. I/66 x I/75, okr. Levice → križ. I/51 x I/66, Hontianske Nemce, okr. Krupina km 12,4 až 32,8 · 3 494 voz. denne · 12 ťažko zranených alebo mŕtvych podpriemernánehodovosť
- križ. I/66 x I/66b, okr. Brezno → kon. cesty II/531, križ. II/531 x I/66, Červená Skala, okr. Brezno km 126,8 až 169,9 · 3 831 voz. denne · 25 ťažko zranených alebo mŕtvych podpriemernánehodovosť
- kon. cesty I/67, križ. I/66 x I/67, okr. Poprad → križ. I/18 x I/66 x MK, Poprad, okr. Poprad km 181,8 až 223,0 · 3 995 voz. denne · 10 ťažko zranených alebo mŕtvych podpriemernánehodovosť
- križ. I/51 x I/66, Hontianske Nemce, okr. Krupina → križ. I/51 x I/66, Hontianske Nemce, okr. Krupina km 32,9 až 33,1 · 3 993 voz. denne nízkanehodovosť
- kon. cesty II/531, križ. II/531 x I/66, Červená Skala, okr. Brezno → kon. cesty I/67, križ. I/66 x I/67, okr. Poprad km 169,9 až 181,7 · 1 709 voz. denne · 4 ťažko zranených alebo mŕtvych nízkanehodovosť
Nehodové lokality
Miesta, kde polícia alebo SSC evidujú opakované nehody.
- km 196,5 až 197,8 2025 · polícia 6nehôd
- km 200,5 až 203,5 2025 · polícia · 4 ťažko zranení 18nehôd
- km 71,1 až 72,3 2024 · polícia · 2 ťažko zranení 7nehôd
- km 193,3 až 193,4 2024 · polícia · 1 ťažko zranení 5nehôd
- km 194,5 až 195,0 2024 · polícia 5nehôd
- km 196,5 až 197,7 2024 · polícia 7nehôd
- km 199,2 až 201,0 2024 · polícia · 1 ťažko zranení 10nehôd
- km 206,5 až 209,1 2024 · polícia · 3 ťažko zranení 12nehôd
Ďalšie lokality (49)
- km 192,0 až 193,32023 6
- km 195,9 až 197,22023 12
- km 201,1 až 202,02023 5
- km 211,0 až 211,82023 5
- km 68,0 až 69,12022 7
- km 86,7 až 89,82022 16
- km 90,5 až 94,22022 16
- km 94,8 až 95,72022 5
- km 43,3 až 44,42021 7
- km 92,3 až 94,22021 13
- km 99,8 až 101,32021 7
- km 104,3 až 105,02021 5
- km 107,4 až 108,12021 6
- km 71,2 až 72,02020 7
- km 89,0 až 90,52020 8
- km 91,7 až 92,32020 7
- km 101,5 až 102,52020 7
- km 106,0 až 107,62020 8
- km 130,6 až 131,42020 5
- km 87,3 až 93,52019 28
- km 95,6 až 98,02019 10
- km 99,5 až 103,92019 25
- km 43,4 až 45,12018 10
- km 71,1 až 71,72018 6
- km 87,4 až 89,22018 15
- km 90,3 až 91,32018 6
- km 94,3 až 96,32018 10
- km 99,0 až 100,52018 6
- km 106,3 až 107,22018 5
- km 130,2 až 131,42018 6
- km 70,5 až 71,82017 8
- km 88,7 až 89,72017 8
- km 91,3 až 92,32017 8
- km 93,3 až 94,22017 6
- km 99,9 až 100,82017 6
- km 108,5 až 109,52017 5
- km 122,9 až 123,82017 5
- km 43,1 až 44,12016 6
- km 64,0 až 65,72016 9
- km 69,2 až 72,02016 14
- km 88,5 až 90,02016 12
- km 95,0 až 96,02016 6
- km 101,5 až 103,32016 9
- km 43,5 až 44,22015 6
- km 71,0 až 72,22015 7
- km 43,1 až 44,12014 5
- km 71,2 až 72,02014 5
- km 89,4 až 89,92014 5
- km 114,9 až 115,12014 5
Kilometre sú policajné, na mape umiestnené s presnosťou ±140 m.
Doprava
Celoštátne sčítanie dopravy 2022, vozidiel za 24 hodín v oboch smeroch.
- km 0,1 sčítací úsek 81631 · 1 945 nákladných 5 877vozidiel
- km 2,1 sčítací úsek 81632 · 2 506 nákladných 9 853vozidiel
- km 3,4 sčítací úsek 81630 · 2 142 nákladných 5 312vozidiel
- km 10,3 sčítací úsek 81640 · 1 893 nákladných 5 217vozidiel
- km 13,4 sčítací úsek 81648 · 1 774 nákladných 4 029vozidiel
- km 15,9 sčítací úsek 91619 · 1 598 nákladných 4 134vozidiel
- km 26,9 sčítací úsek 91600 · 1 450 nákladných 3 409vozidiel
- km 30,8 sčítací úsek 91590 · 1 429 nákladných 3 599vozidiel
Ďalšie sčítacie úseky (54)
- km 33,1 5 217
- km 39,0 6 081
- km 42,6 9 820
- km 42,9 10 828
- km 43,9 10 066
- km 45,3 5 989
- km 56,4 9 477
- km 63,7 10 155
- km 69,8 13 108
- km 70,3 13 809
- km 71,1 18 354
- km 72,2 16 232
- km 87,3 32 321
- km 88,1 27 591
- km 89,5 12 832
- km 91,6 21 433
- km 93,3 15 008
- km 102,7 13 495
- km 106,1 12 054
- km 112,3 12 515
- km 116,2 16 132
- km 120,8 10 842
- km 123,8 13 576
- km 126,3 8 948
- km 128,2 7 605
- km 129,9 7 720
- km 130,8 4 814
- km 138,0 3 850
- km 146,4 2 838
- km 159,5 1 442
- km 171,9 2 450
- km 185,0 1 673
- km 188,3 3 304
- km 197,8 4 867
- km 205,6 13 814
- km 206,7 23 205
- km 206,9 19 207
- km 208,0 21 477
- km 210,0 23 038
- km 213,1 18 468
- km 215,1 14 428
- km 220,4 14 334
- km 221,0 16 276
- km 221,6 16 864
- km 224,5 11 654
- km 225,7 10 939
- km 227,7 12 355
- km 228,0 5 602
- km 228,7 2 970
- km 229,0 2 282
- km 234,9 3 035
- km 237,8 5 855
- km 244,4 5 462
- km 254,3 3 126