I/68
cesta I. triedy · 83,6 km· okresy Stará Ľubovňa, Sabinov, Prešov
- Nehody 2023 až 2025
- 242 z toho 128 s ujmou
- Nehody na km a rok
- 0,97
- Zmena oproti 2020 až 2022
- +3 %
- Smrteľné nehody 2023 až 2025
- 4
- Voči cestám I. triedy
- horšia ako 84 % km triedy
- Doprava (sčítanie 2022)
- 8 700 vozidiel denne
Načítavam mapu
Po staničení
Nehody na km a rok, úsek po úseku od začiatku cesty.
Nehody na km a rok
- do 0,25
- 0,25 až 0,5
- 0,5 až 1
- 1 až 2
- nad 2
- bez údajov
menejviac
Nehody po rokoch
Celá cesta, štatistika polície ISDN (topografia nehôd).
I/68 voči ostatným cestám I. triedy
Stĺpce: ako sú rozložené nehody na km a rok na všetkých úsekoch triedy na Slovensku (3 334 km). Bodky: úseky I/68. Celá cesta má 0,97, viac ako 84 % km triedy.
Os je logaritmická, nehody na km a rok za 2023 až 2025.
Ako cestu hodnotia
Klasifikácia bezpečnosti Slovenskej správy ciest a hodnotenie Útvaru hodnoty za peniaze.
Klasifikácia SSC
- Mníšek nad Popradom - Stará Ľubovňa km 0,0 až 15,9 (policajný km) · 40. v poradí 25vysoká bezpečnosť
- Stará Ľubovňa - Ľubotín km 15,9 až 35,0 (policajný km) · 16. v poradí 10stredná bezpečnosť
- Ľubotín - Sabinov km 35,0 až 60,9 (policajný km) · 17. v poradí 10stredná bezpečnosť
- Sabinov - Prešov/centrum km 60,9 až 79,4 (policajný km) · 7. v poradí 6nízka bezpečnosť
- Prešov/Sídlisko II - Prešov/Delňa km 79,4 až 85,6 (policajný km) · 41. v poradí 25vysoká bezpečnosť
Skóre 3 až 25, vyššie je bezpečnejšie. 3 až 9 nízka, 10 až 15 stredná, 16 až 25 vysoká.
Hodnotenie ÚHP
- križ. I/68 x I/77, okr. Stará Ľubovňa → križ. I/18 x I/68 x MPOPO43, Prešov, okr. Prešov km 33,7 až 77,7 · 8 528 voz. denne · 89 ťažko zranených alebo mŕtvych vysokánehodovosť
- križ. I/68 x I/77, Stará Ľubovňa, okr. Stará Ľubovňa → križ. I/68 x I/77, okr. Stará Ľubovňa km 15,2 až 33,7 · 5 473 voz. denne · 26 ťažko zranených alebo mŕtvych nadpriemernánehodovosť
- križ. I/20 x I/68 x MK x MPOPO13, Prešov, okr. Prešov → kon. cesty I/68, križ. III/3445 x I/68 x D1, okr. Prešov km 81,9 až 83,6 · 19 059 voz. denne · 1 ťažko zranených alebo mŕtvych podpriemernánehodovosť
- zač. cesty I/68, na št. hr. Mníšek nad Popradom - Piwniczna, okr. Stará Ľubovňa → križ. I/68 x I/77, Stará Ľubovňa, okr. Stará Ľubovňa km 0,0 až 15,2 · 1 752 voz. denne · 5 ťažko zranených alebo mŕtvych nízkanehodovosť
- križ. I/18 x I/68 x MPOPO43, Prešov, okr. Prešov → križ. I/18 x I/68 x MK x MPOPO17, Prešov, okr. Prešov km 77,7 až 77,8 · 18 098 voz. denne nízkanehodovosť
- križ. I/18 x I/68 x MK x MPOPO17, Prešov, okr. Prešov → križ. I/20 x I/68 x MK x MPOPO13, Prešov, okr. Prešov km 77,8 až 82,1 · 18 586 voz. denne nízkanehodovosť
Nehodové lokality
Miesta, kde polícia alebo SSC evidujú opakované nehody.
- km 77,9 až 79,4 2025 · polícia · 2 ťažko zranení 12nehôd
- km 61,7 až 63,3 2024 · polícia · 1 ťažko zranení 8nehôd
- km 64,1 až 65,1 2024 · polícia 6nehôd
- km 77,8 až 79,4 2024 · polícia 13nehôd
- km 59,5 až 60,5 2023 · polícia · 1 ťažko zranení 5nehôd
- km 61,4 až 62,5 2023 · polícia 12nehôd
- km 76,3 až 78,8 2023 · polícia 13nehôd
- km 61,7 až 62,7 2022 · polícia 7nehôd
Ďalšie lokality (40)
- km 66,3 až 67,22022 5
- km 73,5 až 74,42022 6
- km 77,2 až 78,12022 6
- km 61,5 až 63,02021 8
- km 72,0 až 72,92021 5
- km 77,8 až 78,72021 5
- km 22,0 až 22,62020 6
- km 70,1 až 70,82020 5
- km 77,0 až 79,02020 12
- km 21,5 až 22,72019 6
- km 50,5 až 51,72019 6
- km 61,7 až 63,82019 13
- km 72,8 až 74,12019 6
- km 25,3 až 26,22018 7
- km 37,4 až 39,02018 7
- km 52,9 až 53,92018 5
- km 61,0 až 64,12018 16
- km 42,5 až 43,12017 6
- km 61,7 až 62,92017 10
- km 63,6 až 64,22017 5
- km 70,0 až 70,92017 5
- km 76,6 až 78,32017 8
- km 15,9 až 16,82016 5
- km 22,5 až 24,32016 8
- km 60,5 až 61,62016 6
- km 66,1 až 67,12016 7
- km 77,8 až 79,32016 9
- km 23,0 až 24,02015 5
- km 24,8 až 25,72015 5
- km 61,3 až 63,02015 10
- km 72,8 až 74,22015 6
- km 75,0 až 76,02015 5
- km 80,8 až 81,22015 5
- km 82,0 až 82,52015 5
- km 22,0 až 23,72014 12
- km 49,2 až 50,22014 5
- km 62,1 až 62,52014 5
- km 73,5 až 73,52014 5
- km 74,5 až 74,92014 8
- km 77,2 až 79,22014 11
Kilometre sú policajné, na mape umiestnené s presnosťou ±140 m.
Doprava
Celoštátne sčítanie dopravy 2022, vozidiel za 24 hodín v oboch smeroch.
- km 0,2 sčítací úsek 02407 · 300 nákladných 1 984vozidiel
- km 0,7 sčítací úsek 02400 · 248 nákladných 1 735vozidiel
- km 11,5 sčítací úsek 02390 · 503 nákladných 2 787vozidiel
- km 15,3 sčítací úsek 00861 · 2 289 nákladných 17 342vozidiel
- km 16,0 sčítací úsek 00862 · 905 nákladných 5 325vozidiel
- km 19,0 sčítací úsek 00860 · 1 217 nákladných 8 475vozidiel
- km 21,1 sčítací úsek 00876 · 1 183 nákladných 7 515vozidiel
- km 24,9 sčítací úsek 00870 · 900 nákladných 6 107vozidiel
Ďalšie sčítacie úseky (18)
- km 32,3 5 423
- km 33,7 5 493
- km 37,9 4 334
- km 43,4 6 101
- km 47,6 9 719
- km 49,1 9 201
- km 50,9 8 974
- km 55,7 11 748
- km 58,9 13 447
- km 59,4 15 423
- km 60,7 14 903
- km 62,6 11 841
- km 63,7 11 112
- km 70,1 14 190
- km 72,1 17 248
- km 75,1 18 848
- km 77,7 16 274
- km 82,1 27 246