I/74
cesta I. triedy · 61,0 km· okresy Snina, Humenné, Michalovce
- Nehody 2023 až 2025
- 150 z toho 77 s ujmou
- Nehody na km a rok
- 0,82
- Zmena oproti 2020 až 2022
- +44 %
- Smrteľné nehody 2023 až 2025
- 1
- Voči cestám I. triedy
- horšia ako 80 % km triedy
- Doprava (sčítanie 2022)
- 5 330 vozidiel denne
Načítavam mapu
Po staničení
Nehody na km a rok, úsek po úseku od začiatku cesty.
Nehody na km a rok
- do 0,25
- 0,25 až 0,5
- 0,5 až 1
- 1 až 2
- nad 2
- bez údajov
menejviac
Nehody po rokoch
Vybraný úsek, km 9,3 až 11,4. Do 2022 polícia (ISDN), od 2023 mapa nehôd.
I/74 voči ostatným cestám I. triedy
Stĺpce: ako sú rozložené nehody na km a rok na všetkých úsekoch triedy na Slovensku (3 334 km). Bodky: úseky I/74. Celá cesta má 0,82, viac ako 80 % km triedy.
Os je logaritmická, nehody na km a rok za 2023 až 2025.
Ako cestu hodnotia
Klasifikácia bezpečnosti Slovenskej správy ciest a hodnotenie Útvaru hodnoty za peniaze.
Klasifikácia SSC
- Strážske - Snina km 0,0 až 31,5 (policajný km) · 11. v poradí 8nízka bezpečnosť
- Snina - Ubľa km 31,5 až 61,4 (policajný km) · 18. v poradí 10stredná bezpečnosť
Skóre 3 až 25, vyššie je bezpečnejšie. 3 až 9 nízka, 10 až 15 stredná, 16 až 25 vysoká.
Hodnotenie ÚHP
- križ. II/559 x I/74 x I/74A x MK, Humenné, okr. Humenné → kon. cesty II/567, križ. II/567 x I/74, Snina, okr. Snina km 10,3 až 31,5 · 6 758 voz. denne · 41 ťažko zranených alebo mŕtvych vysokánehodovosť
- križ. I/18 x I/74 x MK, Strážske, okr. Michalovce → zač. cesty I/74A, križ. II/558 x I/74 x I/74A, okr. Humenné km 0,0 až 7,3 · 8 074 voz. denne · 14 ťažko zranených alebo mŕtvych vysokánehodovosť
- zač. cesty I/74A, križ. II/558 x I/74 x I/74A, okr. Humenné → kon. cesty I/74B, križ. I/74 x I/74B, Humenné, okr. Humenné km 7,3 až 7,7 · 7 107 voz. denne · 1 ťažko zranených alebo mŕtvych vysokánehodovosť
- kon. cesty I/74B, križ. I/74 x I/74B, Humenné, okr. Humenné → križ. II/559 x I/74 x I/74A x MK, Humenné, okr. Humenné km 7,7 až 10,4 · 8 891 voz. denne · 10 ťažko zranených alebo mŕtvych vysokánehodovosť
- kon. cesty II/567, križ. II/567 x I/74, Snina, okr. Snina → križ. II/558 x I/74, Stakčín, okr. Snina km 31,5 až 37,7 · 5 051 voz. denne · 8 ťažko zranených alebo mŕtvych vysokánehodovosť
- križ. II/566 x I/74, okr. Snina → križ. II/566 x I/74, Ubľa, okr. Snina km 55,5 až 57,9 · 1 089 voz. denne · 2 ťažko zranených alebo mŕtvych priemernánehodovosť
- zač. cesty I/74, križ. I/18 x I/74 x MK, Strážske, okr. Michalovce → križ. I/18 x I/74 x MK, Strážske, okr. Michalovce km 0,0 až 0,0 · 8 316 voz. denne nízkanehodovosť
- križ. II/558 x I/74, Stakčín, okr. Snina → križ. II/566 x I/74, okr. Snina km 37,8 až 55,5 · 1 429 voz. denne · 3 ťažko zranených alebo mŕtvych nízkanehodovosť
- križ. II/566 x I/74, Ubľa, okr. Snina → kon. cesty I/74, na št. hr. Ubľa - Malyj Bereznyj, okr. Snina km 57,9 až 61,0 · 1 197 voz. denne nízkanehodovosť
Nehodové lokality
Miesta, kde polícia alebo SSC evidujú opakované nehody.
- km 6,3 až 6,5 2025 · polícia 5nehôd
- km 9,1 až 10,4 2025 · polícia 8nehôd
- km 4,9 až 5,2 2024 · polícia 5nehôd
- km 8,7 až 11,1 2024 · polícia · 1 ťažko zranení 14nehôd
- km 25,3 až 26,5 2024 · polícia 6nehôd
- km 30,9 až 32,0 2024 · polícia 6nehôd
- km 7,8 až 8,7 2023 · polícia · 1 ťažko zranení 5nehôd
- km 9,5 až 11,2 2023 · polícia 10nehôd
Ďalšie lokality (17)
- km 25,8 až 26,22023 6
- km 7,1 až 8,42022 6
- km 10,3 až 11,72022 8
- km 6,6 až 8,12020 6
- km 9,0 až 10,02020 5
- km 7,8 až 8,62019 5
- km 9,0 až 10,42019 6
- km 12,5 až 13,32019 5
- km 23,9 až 24,22019 5
- km 30,6 až 32,52019 10
- km 6,7 až 8,12018 10
- km 30,3 až 31,32018 6
- km 9,4 až 10,32017 6
- km 19,3 až 20,12017 5
- km 29,5 až 30,62017 6
- km 9,6 až 11,02016 9
- km 9,6 až 10,42015 5
Kilometre sú policajné, na mape umiestnené s presnosťou ±140 m.
Doprava
Celoštátne sčítanie dopravy 2022, vozidiel za 24 hodín v oboch smeroch.
- km 0,0 sčítací úsek 01788 · 1 741 nákladných 9 818vozidiel
- km 1,6 sčítací úsek 01789 · 1 512 nákladných 9 371vozidiel
- km 7,5 sčítací úsek 01201 · 949 nákladných 8 848vozidiel
- km 9,9 sčítací úsek 01775 · 1 551 nákladných 20 460vozidiel
- km 10,6 sčítací úsek 01203 · 1 845 nákladných 20 197vozidiel
- km 11,1 sčítací úsek 01205 · 1 083 nákladných 8 534vozidiel
- km 12,0 sčítací úsek 01210 · 906 nákladných 8 046vozidiel
- km 17,1 sčítací úsek 01217 · 823 nákladných 5 610vozidiel
Ďalšie sčítacie úseky (10)
- km 21,4 6 375
- km 27,4 7 638
- km 29,6 10 630
- km 31,6 8 130
- km 32,0 6 412
- km 35,4 4 543
- km 38,0 2 798
- km 40,4 1 114
- km 49,8 766
- km 57,9 823