I/75
cesta I. triedy · 195,0 km· okresy Levice, Nové Zámky, Veľký Krtíš, Lučenec, Šaľa, Galanta
- Nehody 2023 až 2025
- 211 z toho 144 s ujmou
- Nehody na km a rok
- 0,36
- Zmena oproti 2020 až 2022
- +14 %
- Smrteľné nehody 2023 až 2025
- 10
- Voči cestám I. triedy
- lepšia ako 53 % km triedy
- Doprava (sčítanie 2022)
- 5 210 vozidiel denne
Načítavam mapu
Po staničení
Nehody na km a rok, úsek po úseku od začiatku cesty.
Nehody na km a rok
- do 0,25
- 0,25 až 0,5
- 0,5 až 1
- 1 až 2
- nad 2
- bez údajov
menejviac
Nehody po rokoch
Vybraný úsek, km 156,5 až 158,7. Do 2022 polícia (ISDN), od 2023 mapa nehôd.
I/75 voči ostatným cestám I. triedy
Stĺpce: ako sú rozložené nehody na km a rok na všetkých úsekoch triedy na Slovensku (3 334 km). Bodky: úseky I/75. Celá cesta má 0,36, menej ako 53 % km triedy.
Os je logaritmická, nehody na km a rok za 2023 až 2025.
Ako cestu hodnotia
Klasifikácia bezpečnosti Slovenskej správy ciest a hodnotenie Útvaru hodnoty za peniaze.
Klasifikácia SSC
- Sládkovičovo - Trnovec nad Váhom km 0,0 až 25,1 (policajný km) · 34. v poradí 20vysoká bezpečnosť
- Trnovec nad Váhom - Nievé Zámky km 25,1 až 49,5 (policajný km) · 14. v poradí 10stredná bezpečnosť
- Nové Zámky - Šárovce km 49,5 až 92,7 (policajný km) · 35. v poradí 20vysoká bezpečnosť
- Šárovce - Horné Semerovce km 92,7 až 113,3 (policajný km) · 3. v poradí 5nízka bezpečnosť
- Horné Semerovce - Čebovce km 113,3 až 147,4 (policajný km) · 4. v poradí 5nízka bezpečnosť
- Čebovce - Horná Strehová km 147,4 až 171,5 (policajný km) · 4. v poradí 4nízka bezpečnosť
- Horná Strehová - Lučenec km 171,5 až 195,7 (policajný km) · 5. v poradí 4nízka bezpečnosť
Skóre 3 až 25, vyššie je bezpečnejšie. 3 až 9 nízka, 10 až 15 stredná, 16 až 25 vysoká.
Hodnotenie ÚHP
- križ. II/527 x I/75, Veľký Krtíš, okr. Veľký Krtíš → križ. II/591 x I/75, okr. Veľký Krtíš km 157,6 až 170,8 · 4 058 voz. denne · 21 ťažko zranených alebo mŕtvych vysokánehodovosť
- križ. II/573 x I/75 x MK, Šaľa Časť Veča, okr. Šaľa → kon. cesty II/562, križ. II/562 x I/75, Trnovec Nad Váhom, okr. Šaľa km 21,7 až 25,8 · 13 259 voz. denne · 8 ťažko zranených alebo mŕtvych vysokánehodovosť
- zač. cesty II/585, križ. II/585 x I/75 x MK, Lučenec, okr. Lučenec → kon. cesty I/75, križ. I/16 x I/75, okr. Lučenec km 193,2 až 195,0 · 11 725 voz. denne · 11 ťažko zranených alebo mŕtvych vysokánehodovosť
- zač. cesty I/75, križ. I/62 x I/75, okr. Galanta → križ. II/507 x I/75 x MK, okr. Galanta km 0,0 až 5,8 · 9 089 voz. denne · 10 ťažko zranených alebo mŕtvych vysokánehodovosť
- križ. II/573 x I/75, Šaľa, okr. Šaľa → križ. II/573 x I/75 x MK, Šaľa Časť Veča, okr. Šaľa km 20,6 až 21,7 · 17 568 voz. denne · 2 ťažko zranených alebo mŕtvych vysokánehodovosť
- križ. II/564 x I/75, Demandice, okr. Levice → križ. I/66 x I/75, okr. Levice km 105,5 až 113,5 · 2 991 voz. denne · 10 ťažko zranených alebo mŕtvych nadpriemernánehodovosť
- križ. II/591 x I/75, okr. Veľký Krtíš → zač. cesty II/585, križ. II/585 x I/75 x MK, Lučenec, okr. Lučenec km 170,8 až 193,2 · 4 012 voz. denne · 30 ťažko zranených alebo mŕtvych nadpriemernánehodovosť
- križ. II/507 x I/75 x MK, okr. Galanta → križ. II/561 x I/75, okr. Galanta km 5,9 až 7,6 · 13 716 voz. denne · 4 ťažko zranených alebo mŕtvych nadpriemernánehodovosť
- kon. cesty II/589, križ. II/589 x I/75, Kolta, okr. Nové Zámky → kon. cesty II/588, križ. II/588 x I/75, okr. Levice km 70,9 až 83,2 · 1 981 voz. denne · 9 ťažko zranených alebo mŕtvych priemernánehodovosť
- križ. II/561 x I/75, okr. Galanta → križ. I/35 x I/75 x MK, okr. Galanta km 7,6 až 9,7 · 10 324 voz. denne · 2 ťažko zranených alebo mŕtvych priemernánehodovosť
- križ. I/35 x I/75 x MK, okr. Galanta → križ. II/573 x I/75, Šaľa, okr. Šaľa km 9,7 až 20,6 · 11 157 voz. denne · 9 ťažko zranených alebo mŕtvych priemernánehodovosť
- kon. cesty II/562, križ. II/562 x I/75, Trnovec Nad Váhom, okr. Šaľa → križ. I/64 x I/75 x MK, Nové Zámky, okr. Nové Zámky km 25,8 až 50,0 · 7 029 voz. denne · 19 ťažko zranených alebo mŕtvych priemernánehodovosť
- križ. I/64 x I/75 x MK, Nové Zámky, okr. Nové Zámky → križ. I/64 x I/75 x MK, Nové Zámky, okr. Nové Zámky km 50,1 až 50,1 · 5 997 voz. denne priemernánehodovosť
- križ. II/511 x I/75, Dvory Nad Žitavou, okr. Nové Zámky → kon. cesty II/589, križ. II/589 x I/75, Kolta, okr. Nové Zámky km 58,8 až 70,9 · 3 740 voz. denne · 5 ťažko zranených alebo mŕtvych podpriemernánehodovosť
- križ. I/75 x I/76, okr. Levice → križ. II/564 x I/75, Demandice, okr. Levice km 93,0 až 105,5 · 3 153 voz. denne · 5 ťažko zranených alebo mŕtvych podpriemernánehodovosť
- križ. I/64 x I/75 x MK, Nové Zámky, okr. Nové Zámky → križ. II/511 x I/75, Dvory Nad Žitavou, okr. Nové Zámky km 50,1 až 58,8 · 6 056 voz. denne · 4 ťažko zranených alebo mŕtvych podpriemernánehodovosť
- kon. cesty II/588, križ. II/588 x I/75, okr. Levice → križ. I/75 x I/76, okr. Levice km 83,2 až 93,0 · 2 317 voz. denne · 3 ťažko zranených alebo mŕtvych podpriemernánehodovosť
- križ. I/66 x I/75, okr. Levice → križ. II/527 x I/75, Veľký Krtíš, okr. Veľký Krtíš km 113,5 až 157,6 · 1 721 voz. denne · 22 ťažko zranených alebo mŕtvych podpriemernánehodovosť
Nehodové lokality
Miesta, kde polícia alebo SSC evidujú opakované nehody.
- km 157,6 až 158,6 2025 · polícia · 1 ťažko zranení 6nehôd
- km 157,6 až 158,6 2025 · SSC 5nehôd
- km 193,1 až 194,1 2025 · polícia · 2 ťažko zranení 5nehôd
- km 193,1 až 194,1 2025 · SSC 5nehôd
- km 158,1 až 158,7 2024 · polícia 6nehôd
- km 193,0 až 194,4 2023 · polícia · 3 ťažko zranení 9nehôd
- km 158,1 až 158,8 2022 · polícia 5nehôd
- km 192,6 až 194,3 2022 · polícia · 1 ťažko zranení 13nehôd
Ďalšie lokality (10)
- km 171,3 až 172,02020 5
- km 193,5 až 194,22019 5
- km 192,6 až 194,62018 12
- km 20,8 až 21,82016 6
- km 42,8 až 44,02016 8
- km 19,5 až 21,52015 9
- km 186,3 až 187,22015 5
- km 193,1 až 194,52015 11
- km 20,5 až 21,52014 5
- km 193,2 až 194,12014 9
Kilometre sú policajné, na mape umiestnené s presnosťou ±140 m.
Doprava
Celoštátne sčítanie dopravy 2022, vozidiel za 24 hodín v oboch smeroch.
- km 0,2 sčítací úsek 81330 · 1 945 nákladných 11 364vozidiel
- km 6,7 sčítací úsek 86570 · 2 199 nákladných 7 984vozidiel
- km 8,0 sčítací úsek 86580 · 2 936 nákladných 9 868vozidiel
- km 9,3 sčítací úsek 86590 · 3 145 nákladných 10 666vozidiel
- km 10,2 sčítací úsek 81340 · 2 618 nákladných 13 229vozidiel
- km 13,7 sčítací úsek 81350 · 2 360 nákladných 11 396vozidiel
- km 19,2 sčítací úsek 81353 · 2 207 nákladných 13 840vozidiel
- km 21,0 sčítací úsek 81352 · 2 976 nákladných 20 306vozidiel
Ďalšie sčítacie úseky (39)
- km 21,8 18 410
- km 22,6 13 441
- km 23,6 13 888
- km 25,9 7 371
- km 29,9 7 460
- km 34,1 7 297
- km 38,0 8 153
- km 40,0 8 219
- km 44,6 8 565
- km 50,1 8 444
- km 51,8 6 206
- km 56,3 8 998
- km 58,4 5 192
- km 61,8 4 226
- km 71,0 2 599
- km 75,6 2 096
- km 84,6 2 817
- km 86,0 2 624
- km 93,8 3 116
- km 102,0 3 435
- km 105,5 3 061
- km 114,5 1 367
- km 121,9 1 242
- km 132,9 1 113
- km 138,6 1 120
- km 146,9 3 056
- km 154,7 5 806
- km 157,0 6 925
- km 157,9 8 736
- km 159,9 5 988
- km 161,3 4 597
- km 164,8 4 308
- km 167,8 3 369
- km 171,3 3 316
- km 177,1 2 619
- km 187,4 5 879
- km 190,6 10 100
- km 192,7 13 882
- km 193,2 11 380