I

I/76

cesta I. triedy · 74,2 km· okresy Levice, Nové Zámky, Žarnovica

Nehody 2023 až 2025
65 z toho 48 s ujmou
Nehody na km a rok
0,28
Zmena oproti 2020 až 2022
+18 %
Smrteľné nehody 2023 až 2025
5
Voči cestám I. triedy
lepšia ako 63 % km triedy
Doprava (sčítanie 2022)
3 690 vozidiel denne

Načítavam mapu

Po staničení

Nehody na km a rok, úsek po úseku od začiatku cesty.

0 km10203040506070

Nehody na km a rok

  • do 0,25
  • 0,25 až 0,5
  • 0,5 až 1
  • 1 až 2
  • nad 2
  • bez údajov

menejviac

Nehody po rokoch

Celá cesta, štatistika polície ISDN (topografia nehôd).

2040362012262013212014252015262016362017262018222019212020192021152022232023172024252025172026
všetky nehody s ujmou na zdraví 2026: len do septembra

I/76 voči ostatným cestám I. triedy

Stĺpce: ako sú rozložené nehody na km a rok na všetkých úsekoch triedy na Slovensku (3 334 km). Bodky: úseky I/76. Celá cesta má 0,28, menej ako 63 % km triedy.

bežný úsek triedy · 0,390,100,200,50125

Os je logaritmická, nehody na km a rok za 2023 až 2025.

Ako cestu hodnotia

Klasifikácia bezpečnosti Slovenskej správy ciest a hodnotenie Útvaru hodnoty za peniaze.

Klasifikácia SSC

  • Štúrovo - Šárovce km 0,0 až 40,3 (policajný km) · 23. v poradí 15stredná bezpečnosť
  • Šárovce - Kalná nad Hronom km 40,3 až 54,0 (policajný km) · 24. v poradí 15stredná bezpečnosť
  • Kalná nad Hronom - Hronský Beňadik km 54,0 až 73,9 (policajný km) · 15. v poradí 10stredná bezpečnosť

Skóre 3 až 25, vyššie je bezpečnejšie. 3 až 9 nízka, 10 až 15 stredná, 16 až 25 vysoká.

Hodnotenie ÚHP

  • križ. I/65 x I/76 x R1, okr. Žarnovica → kon. cesty I/76, križ. I/65 x I/76 x R1, okr. Žarnovica km 74,2 až 74,2 · 4 351 voz. denne vysokánehodovosť
  • kon. cesty II/564, križ. II/564 x I/76 x MK, okr. Nové Zámky → križ. I/75 x I/76, okr. Levice km 2,6 až 40,7 · 3 153 voz. denne · 28 ťažko zranených alebo mŕtvych priemernánehodovosť
  • križ. I/51 x I/76, Kalná Nad Hronom, okr. Levice → križ. I/51 x I/76, okr. Levice km 54,3 až 54,3 · 6 223 voz. denne priemernánehodovosť
  • križ. I/51 x I/76, okr. Levice → križ. I/65 x I/76 x R1, okr. Žarnovica km 54,3 až 74,2 · 4 348 voz. denne · 19 ťažko zranených alebo mŕtvych priemernánehodovosť
  • križ. I/75 x I/76, okr. Levice → kon. cesty II/580, križ. II/580 x I/76, Kalná Nad Hronom, okr. Levice km 40,7 až 53,0 · 2 775 voz. denne · 8 ťažko zranených alebo mŕtvych podpriemernánehodovosť
  • kon. cesty II/580, križ. II/580 x I/76, Kalná Nad Hronom, okr. Levice → križ. I/51 x I/76, Kalná Nad Hronom, okr. Levice km 53,0 až 54,3 · 4 774 voz. denne podpriemernánehodovosť
  • križ. I/63 x I/76, Štúrovo, okr. Nové Zámky → kon. cesty II/564, križ. II/564 x I/76 x MK, okr. Nové Zámky km 0,1 až 2,6 · 4 846 voz. denne · 1 ťažko zranených alebo mŕtvych nízkanehodovosť
  • zač. cesty I/76, križ. I/63 x I/76, Štúrovo, okr. Nové Zámky → križ. I/63 x I/76, Štúrovo, okr. Nové Zámky km 0,0 až 0,1 · 11 368 voz. denne nízkanehodovosť

Nehodové lokality

Miesta, kde polícia alebo SSC evidujú opakované nehody.

  • km 67,3 až 67,8 2017 · polícia 6nehôd
  • km 71,6 až 72,0 2014 · polícia · 1 ťažko zranení 6nehôd

Kilometre sú policajné, na mape umiestnené s presnosťou ±140 m.

Doprava

Celoštátne sčítanie dopravy 2022, vozidiel za 24 hodín v oboch smeroch.

  • km 0,0 sčítací úsek 81441 · 639 nákladných 5 264vozidiel
  • km 1,7 sčítací úsek 81321 · 726 nákladných 5 667vozidiel
  • km 3,5 sčítací úsek 81320 · 489 nákladných 2 932vozidiel
  • km 12,5 sčítací úsek 81300 · 527 nákladných 2 621vozidiel
  • km 19,2 sčítací úsek 81299 · 485 nákladných 2 168vozidiel
  • km 20,9 sčítací úsek 81298 · 399 nákladných 2 825vozidiel
  • km 26,2 sčítací úsek 81280 · 461 nákladných 4 144vozidiel
  • km 31,9 sčítací úsek 81262 · 674 nákladných 5 974vozidiel
Ďalšie sčítacie úseky (9)
  • km 32,3 7 413
  • km 36,2 4 237
  • km 41,3 2 950
  • km 48,6 3 412
  • km 52,9 7 670
  • km 54,3 2 545
  • km 65,5 4 582
  • km 67,6 4 634
  • km 72,4 5 265
Úseky

Nehodovosť slovenských ciest úsek po úseku, len z verejných zdrojov. Zdroj: SSC Cestná databanka (CC BY 4.0), MV SR, MF SR ÚHP, ÚGKK SR, © prispievatelia OpenStreetMap.

Projekt z HackNitra Build Day, 7. 11. 2026.