I

I/79

cesta I. triedy · 96,9 km· okresy Trebišov, Vranov nad Topľou

Nehody 2023 až 2025
82 z toho 59 s ujmou
Nehody na km a rok
0,28
Zmena oproti 2020 až 2022
−6 %
Smrteľné nehody 2023 až 2025
6
Voči cestám I. triedy
lepšia ako 63 % km triedy
Doprava (sčítanie 2022)
4 540 vozidiel denne

Načítavam mapu

Po staničení

Nehody na km a rok, úsek po úseku od začiatku cesty.

0 km20406080

Nehody na km a rok

  • do 0,25
  • 0,25 až 0,5
  • 0,5 až 1
  • 1 až 2
  • nad 2
  • bez údajov

menejviac

Nehody po rokoch

Celá cesta, štatistika polície ISDN (topografia nehôd).

204060352012402013252014272015172016352017492018342019292020292021292022402023232024192025152026
všetky nehody s ujmou na zdraví 2026: len do septembra

I/79 voči ostatným cestám I. triedy

Stĺpce: ako sú rozložené nehody na km a rok na všetkých úsekoch triedy na Slovensku (3 334 km). Bodky: úseky I/79. Celá cesta má 0,28, menej ako 63 % km triedy.

bežný úsek triedy · 0,390,100,200,50125

Os je logaritmická, nehody na km a rok za 2023 až 2025.

Ako cestu hodnotia

Klasifikácia bezpečnosti Slovenskej správy ciest a hodnotenie Útvaru hodnoty za peniaze.

Klasifikácia SSC

  • Vranov nad Topľou - Hriadky km 0,0 až 21,4 (policajný km) · 31. v poradí 15stredná bezpečnosť
  • Hriadky - Zemplínsky Branč km 21,4 až 40,6 (policajný km) · 38. v poradí 20vysoká bezpečnosť
  • Zemplínsky Branč - Streda nad Bodrogom km 40,6 až 65,1 (policajný km) · 22. v poradí 10stredná bezpečnosť
  • Streda nad Bodrogom - Čierna km 65,1 až 97,2 (policajný km) · 23. v poradí 10stredná bezpečnosť

Skóre 3 až 25, vyššie je bezpečnejšie. 3 až 9 nízka, 10 až 15 stredná, 16 až 25 vysoká.

Hodnotenie ÚHP

  • zač. cesty I/79, križ. I/18 x I/79 x MK, Vranov Nad Topľou, okr. Vranov nad Topľou → križ. I/18 x I/79 x MK, Vranov Nad Topľou, okr. Vranov nad Topľou km 0,0 až 0,0 · 6 654 voz. denne priemernánehodovosť
  • križ. I/18 x I/79 x MK, Vranov Nad Topľou, okr. Vranov nad Topľou → križ. II/576 x I/79 x MK, Vranov Nad Topľou, okr. Vranov nad Topľou km 0,0 až 0,5 · 7 148 voz. denne · 1 ťažko zranených alebo mŕtvych priemernánehodovosť
  • križ. II/576 x I/79 x MK, Vranov Nad Topľou, okr. Vranov nad Topľou → križ. I/19 x I/79, Hriadky, okr. Trebišov km 0,5 až 21,3 · 5 196 voz. denne · 13 ťažko zranených alebo mŕtvych priemernánehodovosť
  • križ. I/19 x I/79, Hriadky, okr. Trebišov → križ. II/552 x I/79, okr. Trebišov km 21,3 až 40,4 · 5 006 voz. denne · 13 ťažko zranených alebo mŕtvych priemernánehodovosť
  • križ. II/552 x I/79, okr. Trebišov → križ. I/79 x I/79A, okr. Trebišov km 40,4 až 55,2 · 2 985 voz. denne · 6 ťažko zranených alebo mŕtvych podpriemernánehodovosť
  • križ. I/79 x I/79A, okr. Trebišov → križ. II/555 x I/79, okr. Trebišov km 55,2 až 85,3 · 2 963 voz. denne · 16 ťažko zranených alebo mŕtvych podpriemernánehodovosť
  • križ. II/555 x I/79, okr. Trebišov → kon. cesty I/79, na št. hr. Čierna - Solomonovo, okr. Trebišov km 85,3 až 96,9 · 1 633 voz. denne · 2 ťažko zranených alebo mŕtvych nízkanehodovosť

Nehodové lokality

Miesta, kde polícia alebo SSC evidujú opakované nehody.

Na tejto ceste nie je evidovaná žiadna nehodová lokalita.

Doprava

Celoštátne sčítanie dopravy 2022, vozidiel za 24 hodín v oboch smeroch.

  • km 0,0 sčítací úsek 01521 · 1 298 nákladných 8 883vozidiel
  • km 0,5 sčítací úsek 01522 · 1 199 nákladných 9 506vozidiel
  • km 3,5 sčítací úsek 01526 · 893 nákladných 4 399vozidiel
  • km 7,1 sčítací úsek 01538 · 1 159 nákladných 6 723vozidiel
  • km 14,6 sčítací úsek 01539 · 1 042 nákladných 5 463vozidiel
  • km 15,2 sčítací úsek 01540 · 778 nákladných 3 894vozidiel
  • km 21,3 sčítací úsek 01550 · 1 059 nákladných 4 800vozidiel
  • km 25,9 sčítací úsek 01553 · 1 604 nákladných 9 988vozidiel
Ďalšie sčítacie úseky (16)
  • km 28,3 5 211
  • km 30,7 8 019
  • km 34,5 5 686
  • km 40,7 5 053
  • km 43,7 3 206
  • km 49,7 4 381
  • km 51,1 3 515
  • km 55,2 4 339
  • km 61,7 4 550
  • km 64,6 3 772
  • km 70,8 3 246
  • km 77,3 3 517
  • km 84,3 3 692
  • km 84,6 7 578
  • km 85,3 3 600
  • km 88,2 687
Úseky

Nehodovosť slovenských ciest úsek po úseku, len z verejných zdrojov. Zdroj: SSC Cestná databanka (CC BY 4.0), MV SR, MF SR ÚHP, ÚGKK SR, © prispievatelia OpenStreetMap.

Projekt z HackNitra Build Day, 7. 11. 2026.