I

I/9

cesta I. triedy · 113,8 km· okresy Prievidza, Trenčín, Bánovce nad Bebravou, Žiar nad Hronom, Partizánske

Nehody 2023 až 2025
162 z toho 104 s ujmou
Nehody na km a rok
0,47
Zmena oproti 2020 až 2022
−42 %
Smrteľné nehody 2023 až 2025
12
Voči cestám I. triedy
horšia ako 59 % km triedy
Doprava (sčítanie 2022)
10 700 vozidiel denne

Načítavam mapu

Po staničení

Nehody na km a rok, úsek po úseku od začiatku cesty.

0 km20406080100

Nehody na km a rok

  • do 0,25
  • 0,25 až 0,5
  • 0,5 až 1
  • 1 až 2
  • nad 2
  • bez údajov

menejviac

Nehody po rokoch

Celá cesta, štatistika polície ISDN (topografia nehôd).

5010015002012020130201402015103201610720179820181012019992020842021962022592023502024532025362026
všetky nehody s ujmou na zdraví 2026: len do septembra

I/9 voči ostatným cestám I. triedy

Stĺpce: ako sú rozložené nehody na km a rok na všetkých úsekoch triedy na Slovensku (3 334 km). Bodky: úseky I/9. Celá cesta má 0,47, viac ako 59 % km triedy.

bežný úsek triedy · 0,390,100,200,50125

Os je logaritmická, nehody na km a rok za 2023 až 2025.

Ako cestu hodnotia

Klasifikácia bezpečnosti Slovenskej správy ciest a hodnotenie Útvaru hodnoty za peniaze.

Klasifikácia SSC

  • Drietoma - Trenčín km 0,0 až 12,8 (policajný km) · 25. v poradí 15stredná bezpečnosť
  • Trenčín - Bánovce nad Bebravou km 12,8 až 42,4 (policajný km) · 35. v poradí 20vysoká bezpečnosť
  • Bánovce nad Bebravou - Nieváky km 42,4 až 67,2 (policajný km) · 26. v poradí 15stredná bezpečnosť
  • Nováky - Prievidza km 67,2 až 75,9 (policajný km) · 41. v poradí 25vysoká bezpečnosť
  • Prievidza - Handlová km 75,9 až 92,8 (policajný km) · 10. v poradí 8nízka bezpečnosť
  • Handlová - Žiar nad Hronom km 92,8 až 114,5 (policajný km) · 3. v poradí 4nízka bezpečnosť

Skóre 3 až 25, vyššie je bezpečnejšie. 3 až 9 nízka, 10 až 15 stredná, 16 až 25 vysoká.

Hodnotenie ÚHP

  • križ. I/61 x I/9, okr. Trenčín → križ. II/507 x I/9, okr. Trenčín km 12,5 až 18,5 · 11 813 voz. denne · 12 ťažko zranených alebo mŕtvych vysokánehodovosť
  • križ. II/579 x I/9, Hradište, okr. Partizánske → kon. cesty II/574, križ. II/574 x I/9, okr. Prievidza km 52,1 až 62,2 · 8 558 voz. denne · 18 ťažko zranených alebo mŕtvych vysokánehodovosť
  • križ. I/9 x R2, okr. Žiar nad Hronom → kon. cesty I/9, križ. I/65 x I/9, Ladomerská Vieska, okr. Žiar nad Hronom km 106,6 až 113,7 · 8 911 voz. denne · 14 ťažko zranených alebo mŕtvych vysokánehodovosť
  • križ. II/507 x I/9, okr. Trenčín → zač. cesty R2, križ. I/9 x R2, okr. Bánovce nad Bebravou km 18,5 až 36,7 · 11 607 voz. denne · 23 ťažko zranených alebo mŕtvych nadpriemernánehodovosť
  • križ. I/9 x R2, okr. Bánovce nad Bebravou → križ. II/579 x I/9, Hradište, okr. Partizánske km 45,3 až 52,1 · 7 793 voz. denne · 11 ťažko zranených alebo mŕtvych nadpriemernánehodovosť
  • kon. cesty II/574, križ. II/574 x I/9, okr. Prievidza → križ. I/64 x I/9 x MK, okr. Prievidza km 62,2 až 66,9 · 10 910 voz. denne · 4 ťažko zranených alebo mŕtvych nadpriemernánehodovosť
  • križ. I/64 x I/9 x MK, okr. Prievidza → križ. III/1778 x I/64 x I/9, okr. Prievidza km 66,9 až 74,5 · 16 286 voz. denne · 6 ťažko zranených alebo mŕtvych nadpriemernánehodovosť
  • zač. cesty I/9, na št. hr. Drietoma - Starý Hrozenkov, okr. Trenčín → križ. I/61 x I/9, okr. Trenčín km 0,0 až 12,5 · 6 376 voz. denne · 8 ťažko zranených alebo mŕtvych priemernánehodovosť
  • zač. cesty R2, križ. I/9 x R2, okr. Bánovce nad Bebravou → križ. I/9 x R2, okr. Bánovce nad Bebravou km 36,8 až 45,3 · 11 201 voz. denne · 8 ťažko zranených alebo mŕtvych priemernánehodovosť
  • križ. III/1778 x I/64 x I/9, okr. Prievidza → križ. I/9 x R2, okr. Žiar nad Hronom km 74,4 až 106,6 · 9 003 voz. denne · 33 ťažko zranených alebo mŕtvych priemernánehodovosť

Nehodové lokality

Miesta, kde polícia alebo SSC evidujú opakované nehody.

  • km 212,0 až 212,7 2025 · polícia · 1 ťažko zranení 5nehôd
  • km 36,1 až 36,4 2024 · polícia · 1 mŕtvy 5nehôd
  • km 212,3 až 213,5 2023 · polícia · 1 mŕtvy 8nehôd
  • km 188,5 až 189,7 2022 · polícia · 1 mŕtvy · 1 ťažko zranení 8nehôd
  • km 211,0 až 212,0 2022 · polícia · 1 ťažko zranení 5nehôd
  • km 165,5 až 166,5 2021 · polícia 5nehôd
  • km 211,6 až 212,5 2021 · polícia 5nehôd
  • km 164,5 až 166,4 2020 · polícia 8nehôd
Ďalšie lokality (12)
  • km 177,0 až 178,22020 6
  • km 210,3 až 211,72020 8
  • km 119,9 až 120,32019 5
  • km 193,0 až 194,02019 5
  • km 211,0 až 211,92019 6
  • km 165,9 až 166,52018 6
  • km 148,4 až 149,12017 6
  • km 150,5 až 151,12017 5
  • km 210,8 až 212,12017 7
  • km 161,1 až 162,32016 7
  • km 177,5 až 178,42016 5
  • km 188,1 až 189,02016 5

Kilometre sú policajné, na mape umiestnené s presnosťou ±140 m.

Doprava

Celoštátne sčítanie dopravy 2022, vozidiel za 24 hodín v oboch smeroch.

  • km 0,6 sčítací úsek 80010 · 2 666 nákladných 8 586vozidiel
  • km 10,3 sčítací úsek 80016 · 2 387 nákladných 6 646vozidiel
  • km 12,5 sčítací úsek 80017 · 3 174 nákladných 9 751vozidiel
  • km 13,9 sčítací úsek 80027 · 3 035 nákladných 11 641vozidiel
  • km 18,5 sčítací úsek 80026 · 3 056 nákladných 11 159vozidiel
  • km 22,6 sčítací úsek 80630 · 3 470 nákladných 15 360vozidiel
  • km 26,8 sčítací úsek 80640 · 2 752 nákladných 11 948vozidiel
  • km 31,0 sčítací úsek 80658 · 2 971 nákladných 11 604vozidiel
Ďalšie sčítacie úseky (23)
  • km 34,4 11 279
  • km 37,8 10 297
  • km 40,3 11 923
  • km 41,8 4 043
  • km 45,3 8 502
  • km 52,1 10 106
  • km 62,2 13 588
  • km 65,0 12 929
  • km 67,7 17 589
  • km 70,3 17 226
  • km 72,0 17 711
  • km 75,8 8 685
  • km 77,8 12 407
  • km 82,2 10 909
  • km 86,4 10 715
  • km 88,8 15 942
  • km 91,4 9 391
  • km 95,0 7 006
  • km 100,7 7 361
  • km 107,9 5 751
  • km 110,3 13 806
  • km 111,9 17 856
  • km 112,5 14 639
Úseky

Nehodovosť slovenských ciest úsek po úseku, len z verejných zdrojov. Zdroj: SSC Cestná databanka (CC BY 4.0), MV SR, MF SR ÚHP, ÚGKK SR, © prispievatelia OpenStreetMap.

Projekt z HackNitra Build Day, 7. 11. 2026.