II

II/487

cesta II. triedy · 26,9 km· okres Čadca

Nehody 2023 až 2025
88 z toho 53 s ujmou
Nehody na km a rok
1,08
Zmena oproti 2020 až 2022
−2 %
Smrteľné nehody 2023 až 2025
2
Voči cestám II. triedy
horšia ako 95 % km triedy
Doprava (sčítanie 2022)
6 770 vozidiel denne

Načítavam mapu

Po staničení

Nehody na km a rok, úsek po úseku od začiatku cesty.

0 km510152025

Nehody na km a rok

  • do 0,25
  • 0,25 až 0,5
  • 0,5 až 1
  • 1 až 2
  • nad 2
  • bez údajov

menejviac

Nehody po rokoch

Celá cesta, štatistika polície ISDN (topografia nehôd).

204060522012472013482014412015392016522017332018202019292020282021302022382023222024252025162026
všetky nehody s ujmou na zdraví 2026: len do septembra

II/487 voči ostatným cestám II. triedy

Stĺpce: ako sú rozložené nehody na km a rok na všetkých úsekoch triedy na Slovensku (3 611 km). Bodky: úseky II/487. Celá cesta má 1,08, viac ako 95 % km triedy.

bežný úsek triedy · 0,170,100,200,5012

Os je logaritmická, nehody na km a rok za 2023 až 2025.

Ako cestu hodnotia

Klasifikácia bezpečnosti Slovenskej správy ciest a hodnotenie Útvaru hodnoty za peniaze.

Hodnotenie ÚHP

  • križ. II/484 x II/487 x MK, Turzovka, okr. Čadca → kon. cesty II/487, križ. I/11 x II/487, Čadca, okr. Čadca km 12,4 až 26,9 · 8 507 voz. denne · 29 ťažko zranených alebo mŕtvych vysokánehodovosť
  • križ. I/10 x II/487, Makov, okr. Čadca → kon. cesty II/541, križ. II/487 x II/541, Turzovka, okr. Čadca km 0,2 až 9,0 · 2 491 voz. denne · 5 ťažko zranených alebo mŕtvych priemernánehodovosť
  • kon. cesty II/541, križ. II/487 x II/541, Turzovka, okr. Čadca → križ. II/484 x II/487 x MK, Turzovka, okr. Čadca km 9,0 až 12,4 · 4 176 voz. denne · 3 ťažko zranených alebo mŕtvych priemernánehodovosť
  • zač. cesty II/487, na št. hr. Makov - Velké Karlovice, okr. Čadca → križ. I/10 x II/487, okr. Čadca km 0,0 až 0,1 · 1 526 voz. denne nízkanehodovosť
  • križ. I/10 x II/487, okr. Čadca → križ. I/10 x II/487, Makov, okr. Čadca km 0,1 až 0,2 · 1 526 voz. denne nízkanehodovosť

Nehodové lokality

Miesta, kde polícia alebo SSC evidujú opakované nehody.

  • km 54,6 až 56,5 2025 · polícia · 1 ťažko zranení 8nehôd
  • km 58,8 až 60,6 2025 · polícia · 2 ťažko zranení 11nehôd
  • km 56,2 až 56,7 2024 · polícia 5nehôd
  • km 55,4 až 56,9 2023 · polícia · 1 mŕtvy · 1 ťažko zranení 10nehôd
  • km 59,5 až 60,8 2023 · polícia · 1 ťažko zranení 13nehôd
  • km 57,4 až 60,6 2022 · polícia · 2 ťažko zranení 16nehôd
  • km 59,0 až 60,3 2021 · polícia · 2 ťažko zranení 9nehôd
  • km 59,5 až 60,8 2018 · polícia · 1 ťažko zranení 9nehôd
Ďalšie lokality (12)
  • km 47,8 až 48,82017 5
  • km 54,7 až 56,52017 8
  • km 59,3 až 60,82017 14
  • km 56,6 až 58,32016 8
  • km 59,5 až 60,62016 10
  • km 44,8 až 45,62015 5
  • km 55,4 až 56,42015 5
  • km 59,2 až 60,72015 11
  • km 43,8 až 45,02014 6
  • km 53,3 až 55,12014 7
  • km 56,7 až 57,52014 5
  • km 58,1 až 60,82014 16

Kilometre sú policajné, na mape umiestnené s presnosťou ±140 m.

Doprava

Celoštátne sčítanie dopravy 2022, vozidiel za 24 hodín v oboch smeroch.

  • km 0,0 sčítací úsek 91109 · 114 nákladných 1 208vozidiel
  • km 0,2 sčítací úsek 91107 · 288 nákladných 2 164vozidiel
  • km 2,1 sčítací úsek 91100 · 309 nákladných 2 479vozidiel
  • km 8,9 sčítací úsek 91101 · 515 nákladných 5 032vozidiel
  • km 11,6 sčítací úsek 91103 · 588 nákladných 5 128vozidiel
  • km 12,4 sčítací úsek 91102 · 951 nákladných 7 162vozidiel
  • km 14,1 sčítací úsek 91106 · 815 nákladných 7 116vozidiel
  • km 18,4 sčítací úsek 91117 · 1 027 nákladných 9 123vozidiel
Ďalšie sčítacie úseky (3)
  • km 22,7 12 848
  • km 25,1 16 246
  • km 26,3 15 650
Úseky

Nehodovosť slovenských ciest úsek po úseku, len z verejných zdrojov. Zdroj: SSC Cestná databanka (CC BY 4.0), MV SR, MF SR ÚHP, ÚGKK SR, © prispievatelia OpenStreetMap.

Projekt z HackNitra Build Day, 7. 11. 2026.