II

II/499

cesta II. triedy · 81,8 km· okresy Myjava, Topoľčany, Piešťany

Nehody 2023 až 2025
95 z toho 53 s ujmou
Nehody na km a rok
0,39
Zmena oproti 2020 až 2022
−14 %
Smrteľné nehody 2023 až 2025
9
Voči cestám II. triedy
horšia ako 74 % km triedy
Doprava (sčítanie 2022)
5 190 vozidiel denne

Načítavam mapu

Po staničení

Nehody na km a rok, úsek po úseku od začiatku cesty.

0 km20406080

Nehody na km a rok

  • do 0,25
  • 0,25 až 0,5
  • 0,5 až 1
  • 1 až 2
  • nad 2
  • bez údajov

menejviac

Nehody po rokoch

Celá cesta, štatistika polície ISDN (topografia nehôd).

204060382012462013332014442015462016352017342018522019422020392021272022372023282024282025202026
všetky nehody s ujmou na zdraví 2026: len do septembra

II/499 voči ostatným cestám II. triedy

Stĺpce: ako sú rozložené nehody na km a rok na všetkých úsekoch triedy na Slovensku (3 611 km). Bodky: úseky II/499. Celá cesta má 0,39, viac ako 74 % km triedy.

bežný úsek triedy · 0,170,100,200,5012

Os je logaritmická, nehody na km a rok za 2023 až 2025.

Ako cestu hodnotia

Klasifikácia bezpečnosti Slovenskej správy ciest a hodnotenie Útvaru hodnoty za peniaze.

Hodnotenie ÚHP

  • kon. cesty II/514, križ. II/499 x II/514, Nemčice, okr. Topoľčany → kon. cesty II/499, križ. II/499 x I/64d x MK, Topoľčany, okr. Topoľčany km 76,9 až 81,8 · 11 496 voz. denne · 10 ťažko zranených alebo mŕtvych vysokánehodovosť
  • križ. II/499 x II/502 x MK, Vrbové, okr. Piešťany → križ. II/499 x II/504, Krakovany, okr. Piešťany km 38,9 až 39,9 · 10 993 voz. denne · 3 ťažko zranených alebo mŕtvych nadpriemernánehodovosť
  • križ. II/499 x II/504, Krakovany, okr. Piešťany → križ. II/499 x II/504, Trebatice, okr. Piešťany km 41,0 až 43,0 · 7 121 voz. denne · 1 ťažko zranených alebo mŕtvych nadpriemernánehodovosť
  • križ. II/499 x II/581, Myjava, okr. Myjava → križ. II/499 x II/581, Myjava, okr. Myjava km 10,5 až 10,7 · 4 523 voz. denne · 1 ťažko zranených alebo mŕtvych priemernánehodovosť
  • križ. II/499 x II/504, Trebatice, okr. Piešťany → križ. II/499 x D1, okr. Piešťany km 43,0 až 47,0 · 11 697 voz. denne · 4 ťažko zranených alebo mŕtvych priemernánehodovosť
  • križ. II/499 x D1, okr. Piešťany → križ. II/499 x I/61, Piešťany, okr. Piešťany km 46,7 až 48,4 · 14 505 voz. denne priemernánehodovosť
  • križ. II/499 x II/507, Banka, okr. Piešťany → kon. cesty II/514, križ. II/499 x II/514, Nemčice, okr. Topoľčany km 50,6 až 76,9 · 4 064 voz. denne · 19 ťažko zranených alebo mŕtvych priemernánehodovosť
  • križ. II/499 x II/581, Myjava, okr. Myjava → kon. cesty II/501, križ. II/499 x II/501, Brezová Pod Bradlom, okr. Myjava km 10,9 až 20,6 · 2 507 voz. denne · 3 ťažko zranených alebo mŕtvych podpriemernánehodovosť
  • križ. II/499 x I/61, Piešťany, okr. Piešťany → križ. II/499 x II/507, Banka, okr. Piešťany km 48,4 až 49,9 · 14 291 voz. denne · 1 ťažko zranených alebo mŕtvych podpriemernánehodovosť
  • križ. II/499 x II/507, Banka, okr. Piešťany → križ. II/499 x II/507, Banka, okr. Piešťany km 49,9 až 50,4 · 9 603 voz. denne podpriemernánehodovosť
  • zač. cesty III/1180, na št. hr. Vrbovce - Veľká nad Veličkou, križ. III/1180 x II/499, okr. Myjava → kon. cesty II/500, križ. II/499 x II/500, Vrbovce Časť Šance, okr. Myjava km 0,0 až 0,8 · 1 227 voz. denne nízkanehodovosť
  • kon. cesty II/500, križ. II/499 x II/500, Vrbovce Časť Šance, okr. Myjava → križ. II/499 x II/581, Myjava, okr. Myjava km 1,6 až 10,5 · 1 434 voz. denne · 2 ťažko zranených alebo mŕtvych nízkanehodovosť
  • kon. cesty II/501, križ. II/499 x II/501, Brezová Pod Bradlom, okr. Myjava → križ. II/499 x II/502 x MK, Vrbové, okr. Piešťany km 20,6 až 38,9 · 2 294 voz. denne · 2 ťažko zranených alebo mŕtvych nízkanehodovosť

Nehodové lokality

Miesta, kde polícia alebo SSC evidujú opakované nehody.

  • km 60,5 až 61,4 2023 · polícia 5nehôd
  • km 62,5 až 63,2 2023 · polícia 6nehôd
  • km 70,1 až 71,0 2023 · polícia · 1 mŕtvy 5nehôd
  • km 100,5 až 101,2 2021 · polícia 5nehôd
  • km 71,0 až 71,8 2020 · polícia 5nehôd
  • km 65,9 až 66,5 2019 · polícia 5nehôd
  • km 102,5 až 103,5 2017 · polícia · 1 ťažko zranení 6nehôd
  • km 102,3 až 103,5 2016 · polícia 7nehôd
Ďalšie lokality (2)
  • km 102,2 až 102,72015 5
  • km 69,8 až 70,92014 6

Kilometre sú policajné, na mape umiestnené s presnosťou ±140 m.

Doprava

Celoštátne sčítanie dopravy 2022, vozidiel za 24 hodín v oboch smeroch.

  • km 0,4 sčítací úsek 81870 · 238 nákladných 1 818vozidiel
  • km 9,6 sčítací úsek 81871 · 202 nákladných 1 484vozidiel
  • km 10,5 sčítací úsek 81872 · 1 722 nákladných 11 061vozidiel
  • km 10,7 sčítací úsek 81880 · 470 nákladných 2 977vozidiel
  • km 20,6 sčítací úsek 81881 · 280 nákladných 1 819vozidiel
  • km 22,8 sčítací úsek 81890 · 313 nákladných 1 713vozidiel
  • km 29,3 sčítací úsek 81909 · 397 nákladných 2 758vozidiel
  • km 37,3 sčítací úsek 81901 · 767 nákladných 4 767vozidiel
Ďalšie sčítacie úseky (14)
  • km 38,9 12 200
  • km 40,5 10 817
  • km 41,5 10 383
  • km 43,2 13 234
  • km 46,9 15 955
  • km 48,4 13 804
  • km 50,2 13 785
  • km 50,7 4 746
  • km 57,6 4 976
  • km 60,9 3 838
  • km 71,2 4 407
  • km 77,0 11 068
  • km 79,8 13 513
  • km 81,3 13 371
Úseky

Nehodovosť slovenských ciest úsek po úseku, len z verejných zdrojov. Zdroj: SSC Cestná databanka (CC BY 4.0), MV SR, MF SR ÚHP, ÚGKK SR, © prispievatelia OpenStreetMap.

Projekt z HackNitra Build Day, 7. 11. 2026.