II

II/520

cesta II. triedy · 84,9 km· okresy Námestovo, Čadca, Tvrdošín

Nehody 2023 až 2025
103 z toho 74 s ujmou
Nehody na km a rok
0,40
Zmena oproti 2020 až 2022
−11 %
Smrteľné nehody 2023 až 2025
5
Voči cestám II. triedy
horšia ako 75 % km triedy
Doprava (sčítanie 2022)
5 300 vozidiel denne

Načítavam mapu

Po staničení

Nehody na km a rok, úsek po úseku od začiatku cesty.

0 km20406080

Nehody na km a rok

  • do 0,25
  • 0,25 až 0,5
  • 0,5 až 1
  • 1 až 2
  • nad 2
  • bez údajov

menejviac

Nehody po rokoch

Celá cesta, štatistika polície ISDN (topografia nehôd).

204060472012462013432014402015402016582017472018392019462020342021342022332023312024372025192026
všetky nehody s ujmou na zdraví 2026: len do septembra

II/520 voči ostatným cestám II. triedy

Stĺpce: ako sú rozložené nehody na km a rok na všetkých úsekoch triedy na Slovensku (3 611 km). Bodky: úseky II/520. Celá cesta má 0,40, viac ako 75 % km triedy.

bežný úsek triedy · 0,170,100,200,5012

Os je logaritmická, nehody na km a rok za 2023 až 2025.

Ako cestu hodnotia

Klasifikácia bezpečnosti Slovenskej správy ciest a hodnotenie Útvaru hodnoty za peniaze.

Hodnotenie ÚHP

  • kon. cesty II/520a, križ. II/520 x II/520a x MK, okr. Námestovo → križ. II/520 x I/59 x MK, Tvrdošín, okr. Tvrdošín km 57,9 až 70,4 · 5 719 voz. denne · 14 ťažko zranených alebo mŕtvych nadpriemernánehodovosť
  • zač. cesty II/520, križ. I/11 x III/2017 x II/520 x MK, Krásno Nad Kysucou, okr. Čadca → križ. II/520 x I/78, Lokca, okr. Námestovo km 0,0 až 54,7 · 3 769 voz. denne · 54 ťažko zranených alebo mŕtvych priemernánehodovosť
  • križ. II/520 x I/59 x MK, Tvrdošín, okr. Tvrdošín → križ. II/520 x I/59, Trstená, okr. Tvrdošín km 70,4 až 70,5 · 5 517 voz. denne priemernánehodovosť
  • križ. II/520 x I/59, Trstená, okr. Tvrdošín → križ. II/520 x R3, okr. Tvrdošín km 70,5 až 72,2 · 5 400 voz. denne · 2 ťažko zranených alebo mŕtvych priemernánehodovosť
  • križ. II/520 x R3, okr. Tvrdošín → kon. cesty II/520, na št. hr. Suchá Hora - Chocholów, okr. Tvrdošín km 72,2 až 84,9 · 3 635 voz. denne · 5 ťažko zranených alebo mŕtvych podpriemernánehodovosť
  • križ. II/520 x I/78, Lokca, okr. Námestovo → kon. cesty II/520a, križ. II/520 x II/520a x MK, okr. Námestovo km 54,8 až 57,9 · 4 966 voz. denne nízkanehodovosť

Nehodové lokality

Miesta, kde polícia alebo SSC evidujú opakované nehody.

  • km 58,1 až 59,9 2025 · polícia 6nehôd
  • km 46,7 až 48,0 2018 · polícia 6nehôd
  • km 69,8 až 70,7 2018 · polícia · 1 mŕtvy · 1 ťažko zranení 5nehôd
  • km 0,5 až 1,4 2017 · polícia · 1 ťažko zranení 5nehôd
  • km 3,1 až 4,4 2017 · polícia · 1 mŕtvy · 1 ťažko zranení 8nehôd

Kilometre sú policajné, na mape umiestnené s presnosťou ±140 m.

Doprava

Celoštátne sčítanie dopravy 2022, vozidiel za 24 hodín v oboch smeroch.

  • km 0,0 sčítací úsek 91136 · 920 nákladných 6 066vozidiel
  • km 7,1 sčítací úsek 91130 · 791 nákladných 5 074vozidiel
  • km 10,8 sčítací úsek 91140 · 637 nákladných 4 462vozidiel
  • km 17,9 sčítací úsek 95790 · 478 nákladných 2 925vozidiel
  • km 22,1 sčítací úsek 91150 · 364 nákladných 2 747vozidiel
  • km 31,4 sčítací úsek 91160 · 529 nákladných 5 025vozidiel
  • km 45,6 sčítací úsek 91170 · 879 nákladných 7 446vozidiel
  • km 49,7 sčítací úsek 91180 · 885 nákladných 7 350vozidiel
Ďalšie sčítacie úseky (7)
  • km 54,8 5 837
  • km 57,9 7 809
  • km 68,5 4 501
  • km 69,3 6 828
  • km 70,4 7 050
  • km 72,2 6 435
  • km 78,6 2 261
Úseky

Nehodovosť slovenských ciest úsek po úseku, len z verejných zdrojov. Zdroj: SSC Cestná databanka (CC BY 4.0), MV SR, MF SR ÚHP, ÚGKK SR, © prispievatelia OpenStreetMap.

Projekt z HackNitra Build Day, 7. 11. 2026.