II

II/526

cesta II. triedy · 163,7 km· okresy Detva, Revúca, Rimavská Sobota, Rožňava, Poltár, Krupina, Zvolen, Lučenec

Nehody 2023 až 2025
70 z toho 51 s ujmou
Nehody na km a rok
0,14
Zmena oproti 2020 až 2022
−20 %
Smrteľné nehody 2023 až 2025
3
Voči cestám II. triedy
lepšia ako 59 % km triedy
Doprava (sčítanie 2022)
1 850 vozidiel denne

Načítavam mapu

Po staničení

Nehody na km a rok, úsek po úseku od začiatku cesty.

0 km255075100125150

Nehody na km a rok

  • do 0,25
  • 0,25 až 0,5
  • 0,5 až 1
  • 1 až 2
  • nad 2
  • bez údajov

menejviac

Nehody po rokoch

Celá cesta, štatistika polície ISDN (topografia nehôd).

204060362012252013262014232015152016412017382018412019302020312021262022252023212024242025142026
všetky nehody s ujmou na zdraví 2026: len do septembra

II/526 voči ostatným cestám II. triedy

Stĺpce: ako sú rozložené nehody na km a rok na všetkých úsekoch triedy na Slovensku (3 611 km). Bodky: úseky II/526. Celá cesta má 0,14, menej ako 59 % km triedy.

bežný úsek triedy · 0,170,100,200,5012

Os je logaritmická, nehody na km a rok za 2023 až 2025.

Ako cestu hodnotia

Klasifikácia bezpečnosti Slovenskej správy ciest a hodnotenie Útvaru hodnoty za peniaze.

Hodnotenie ÚHP

  • križ. II/526 x I/67, Rožňava, okr. Rožňava → križ. II/526 x I/67, Rožňava, okr. Rožňava km 160,8 až 163,0 · 8 165 voz. denne · 6 ťažko zranených alebo mŕtvych vysokánehodovosť
  • križ. II/526 x II/587, okr. Rožňava → križ. II/526 x II/587, Štítnik, okr. Rožňava km 147,5 až 148,6 · 2 319 voz. denne · 1 ťažko zranených alebo mŕtvych priemernánehodovosť
  • križ. II/526 x R2, okr. Detva → križ. II/526 x II/529 x MK, Hriňová, okr. Detva km 43,1 až 50,0 · 4 685 voz. denne · 7 ťažko zranených alebo mŕtvych priemernánehodovosť
  • kon. cesty II/595, križ. II/526 x II/595, Kokava Nad Rimavicou, okr. Poltár → križ. II/526 x I/72, Hnúšťa, okr. Rimavská Sobota km 80,0 až 94,5 · 1 509 voz. denne · 11 ťažko zranených alebo mŕtvych priemernánehodovosť
  • križ. II/526 x II/587, Štítnik, okr. Rožňava → križ. II/526 x I/67, Rožňava, okr. Rožňava km 148,6 až 160,8 · 2 933 voz. denne · 8 ťažko zranených alebo mŕtvych priemernánehodovosť
  • križ. II/526 x II/527, Senohrad, okr. Krupina → križ. II/526 x II/591, okr. Detva km 14,3 až 30,8 · 1 144 voz. denne nízkanehodovosť
  • križ. II/526 x I/67, Rožňava, okr. Rožňava → kon. cesty II/526, križ. I/16 x II/526, hr. vl. KE SK, NDS, STAT, hr. spr. NDS - SSUR KE, SC KSK - RV, SSC - IVSC KE, okr. Rožňava km 163,0 až 163,7 · 4 826 voz. denne nízkanehodovosť
  • križ. II/526 x I/66, okr. Krupina → križ. II/526 x II/527, Senohrad, okr. Krupina km 0,2 až 14,3 · 742 voz. denne · 3 ťažko zranených alebo mŕtvych nízkanehodovosť
  • križ. II/526 x II/591, okr. Detva → križ. I/16 x II/526, Kriváň, okr. Detva km 30,8 až 42,4 · 670 voz. denne · 1 ťažko zranených alebo mŕtvych nízkanehodovosť
  • križ. I/16 x II/526, Kriváň, okr. Detva → križ. II/526 x R2, okr. Detva km 42,4 až 42,7 · 4 809 voz. denne nízkanehodovosť
  • križ. II/526 x II/529 x MK, Hriňová, okr. Detva → kon. cesty II/595, križ. II/526 x II/595, Kokava Nad Rimavicou, okr. Poltár km 50,0 až 80,0 · 1 304 voz. denne · 9 ťažko zranených alebo mŕtvych nízkanehodovosť
  • križ. II/526 x I/72, Hnúšťa, okr. Rimavská Sobota → križ. II/526 x II/532 x MK, Jelšava, okr. Revúca km 94,5 až 132,1 · 768 voz. denne · 6 ťažko zranených alebo mŕtvych nízkanehodovosť
  • križ. II/526 x II/532 x MK, Jelšava, okr. Revúca → križ. II/526 x II/532, Jelšava, okr. Revúca km 132,1 až 132,6 · 2 857 voz. denne nízkanehodovosť
  • križ. II/526 x II/532, Jelšava, okr. Revúca → križ. II/526 x II/587, okr. Rožňava km 132,6 až 147,5 · 1 340 voz. denne · 4 ťažko zranených alebo mŕtvych nízkanehodovosť

Nehodové lokality

Miesta, kde polícia alebo SSC evidujú opakované nehody.

  • km 160,7 až 161,5 2014 · polícia · 1 ťažko zranení 5nehôd

Kilometre sú policajné, na mape umiestnené s presnosťou ±140 m.

Doprava

Celoštátne sčítanie dopravy 2022, vozidiel za 24 hodín v oboch smeroch.

  • km 0,2 sčítací úsek 92550 · 141 nákladných 636vozidiel
  • km 3,9 sčítací úsek 92557 · 422 nákladných 3 353vozidiel
  • km 4,9 sčítací úsek 92560 · 171 nákladných 877vozidiel
  • km 31,7 sčítací úsek 92580 · 149 nákladných 798vozidiel
  • km 42,6 sčítací úsek 91710 · 1 137 nákladných 7 523vozidiel
  • km 48,8 sčítací úsek 91711 · 1 189 nákladných 7 279vozidiel
  • km 50,1 sčítací úsek 91941 · 297 nákladných 2 822vozidiel
  • km 52,9 sčítací úsek 91940 · 357 nákladných 2 183vozidiel
Ďalšie sčítacie úseky (19)
  • km 59,2 1 281
  • km 67,1 1 990
  • km 80,0 953
  • km 86,3 2 399
  • km 92,6 2 362
  • km 94,5 1 243
  • km 108,9 396
  • km 114,9 257
  • km 121,8 311
  • km 132,2 2 828
  • km 132,6 968
  • km 146,3 1 050
  • km 147,7 2 479
  • km 148,7 2 108
  • km 155,5 4 015
  • km 160,3 6 141
  • km 161,0 10 849
  • km 161,6 11 910
  • km 163,0 3 524
Úseky

Nehodovosť slovenských ciest úsek po úseku, len z verejných zdrojov. Zdroj: SSC Cestná databanka (CC BY 4.0), MV SR, MF SR ÚHP, ÚGKK SR, © prispievatelia OpenStreetMap.

Projekt z HackNitra Build Day, 7. 11. 2026.