II/531
cesta II. triedy · 35,9 km· okresy Revúca, Rimavská Sobota, Brezno
- Nehody október 2023 až september 2026
- 36
- Nehody na km a rok
- 0,33
- Zmena oproti roku predtým
- +42 %
- Smrteľné nehody október 2023 až september 2026
- 0
- Voči cestám II. triedy
- horšia ako 69 % km triedy
- Doprava (sčítanie 2022)
- 3 650 vozidiel denne
Načítavam mapu
Po staničení
Nehody na km a rok, úsek po úseku od začiatku cesty.
Nehody na km a rok
menej nehôdviac nehôd
Úseky cesty
8 úsekov v poradí staničenia. Každý má vlastnú stránku s nehodami.
- 1 Pavlovce – Rimavské Janovcekm 0,0 až 4,4 · 4,4 km · 4 nehôd 0,31na km a rok
- 2 Rimavské Janovce – Rimavská Sobotakm 4,4 až 8,6 · 4,2 km · 10 nehôd 0,79na km a rok
- 3 Rimavská Sobotakm 8,6 až 10,9 · 2,3 km · 10 nehôd 1,43na km a rok
- 4 Tisovec – Muráňkm 10,9 až 14,9 · 4,0 km · 1 nehôd 0,08na km a rok
- 5 Muráňkm 14,9 až 19,6 · 4,7 km · 3 nehôd 0,21na km a rok
- 6 Muráňkm 19,6 až 22,1 · 2,6 km · 1 nehôd 0,13na km a rok
- 7 Muráň – Muránska Hutakm 22,1 až 28,6 · 6,5 km · 2 nehôd 0,10na km a rok
- 8 Muránska Huta – Šumiackm 28,6 až 35,9 · 7,3 km · 5 nehôd 0,23na km a rok
Nehody po rokoch
Celá cesta, štatistika polície ISDN (topografia nehôd).
II/531 voči ostatným cestám II. triedy
Stĺpce: ako sú rozložené nehody na km a rok na všetkých úsekoch triedy na Slovensku (3 608 km). Bodky: úseky II/531. Celá cesta má 0,33, viac ako 69 % km triedy.
Os je logaritmická, nehody na km a rok od októbra 2023 do septembra 2026.
Ako cestu hodnotia
Klasifikácia bezpečnosti Slovenskej správy ciest a hodnotenie Útvaru hodnoty za peniaze.
Hodnotenie ÚHP
- križ. II/531 x II/571, okr. Rimavská Sobota → križ. I/16 x II/531 x I/72 x MK, Rimavská Sobota, okr. Rimavská Sobota km 0,0 až 10,9 · 6 359 voz. denne · 16 ťažko zranených alebo mŕtvych nadpriemernánehodovosť
- kon. cesty II/532, križ. II/531 x II/532, Muráň, okr. Revúca → kon. cesty II/531, križ. II/531 x I/66, Červená Skala, okr. Brezno km 21,8 až 35,9 · 933 voz. denne · 5 ťažko zranených alebo mŕtvych nízkanehodovosť
- križ. II/531 x I/72 x MK, Tisovec, okr. Rimavská Sobota → kon. cesty II/532, križ. II/531 x II/532, Muráň, okr. Revúca km 10,9 až 21,8 · 2 355 voz. denne · 1 ťažko zranených alebo mŕtvych nízkanehodovosť
- križ. I/16 x II/531 x I/72 x MK, Rimavská Sobota, okr. Rimavská Sobota → križ. II/531 x I/72 x MK, Tisovec, okr. Rimavská Sobota km 10,9 až 10,9 · 7 995 voz. denne nízkanehodovosť
Nehodové lokality
Miesta, kde polícia alebo SSC evidujú opakované nehody.
Na tejto ceste nie je evidovaná žiadna nehodová lokalita.
Doprava
Celoštátne sčítanie dopravy 2022, vozidiel za 24 hodín v oboch smeroch.
- km 0,0 sčítací úsek 92650 · 607 nákladných 6 641vozidiel
- km 7,6 sčítací úsek 92651 · 860 nákladných 7 818vozidiel
- km 8,6 sčítací úsek 92653 · 894 nákladných 11 211vozidiel
- km 9,6 sčítací úsek 92652 · 1 002 nákladných 12 792vozidiel
- km 11,0 sčítací úsek 92008 · 308 nákladných 2 646vozidiel
- km 17,3 sčítací úsek 01919 · 305 nákladných 2 315vozidiel
- km 21,8 sčítací úsek 01908 · 203 nákladných 1 189vozidiel
- km 33,8 sčítací úsek 91999 · 202 nákladných 1 498vozidiel