II

II/537

cesta II. triedy · 61,9 km· okresy Poprad, Liptovský Mikuláš

Nehody 2023 až 2025
60 z toho 41 s ujmou
Nehody na km a rok
0,32
Zmena oproti 2020 až 2022
+54 %
Smrteľné nehody 2023 až 2025
3
Voči cestám II. triedy
horšia ako 69 % km triedy
Doprava (sčítanie 2022)
2 960 vozidiel denne

Načítavam mapu

Po staničení

Nehody na km a rok, úsek po úseku od začiatku cesty.

0 km102030405060

Nehody na km a rok

  • do 0,25
  • 0,25 až 0,5
  • 0,5 až 1
  • 1 až 2
  • nad 2
  • bez údajov

menejviac

Nehody po rokoch

Celá cesta, štatistika polície ISDN (topografia nehôd).

10203020201210201325201414201520201619201714201815201913202062021202022202023152024252025172026
všetky nehody s ujmou na zdraví 2026: len do septembra

II/537 voči ostatným cestám II. triedy

Stĺpce: ako sú rozložené nehody na km a rok na všetkých úsekoch triedy na Slovensku (3 611 km). Bodky: úseky II/537. Celá cesta má 0,32, viac ako 69 % km triedy.

bežný úsek triedy · 0,170,100,200,5012

Os je logaritmická, nehody na km a rok za 2023 až 2025.

Ako cestu hodnotia

Klasifikácia bezpečnosti Slovenskej správy ciest a hodnotenie Útvaru hodnoty za peniaze.

Hodnotenie ÚHP

  • kon. cesty II/538, križ. II/537 x II/538, okr. Poprad → križ. II/537 x II/539 x MK, Vysoké Tatry Časť Vyšné Hágy, okr. Poprad km 33,3 až 39,2 · 2 785 voz. denne · 5 ťažko zranených alebo mŕtvych priemernánehodovosť
  • križ. II/537 x II/539 x MK, Vysoké Tatry Časť Vyšné Hágy, okr. Poprad → kon. cesty II/534, križ. II/534 x II/537 x MK, Vysoké Tatry Časť Starý Smoko, okr. Poprad km 39,2 až 48,2 · 4 173 voz. denne · 3 ťažko zranených alebo mŕtvych podpriemernánehodovosť
  • križ. II/537 x D1, okr. Liptovský Mikuláš → kon. cesty II/538, križ. II/537 x II/538, okr. Poprad km 2,9 až 33,3 · 1 733 voz. denne · 11 ťažko zranených alebo mŕtvych podpriemernánehodovosť
  • kon. cesty II/534, križ. II/534 x II/537 x MK, Vysoké Tatry Časť Starý Smoko, okr. Poprad → križ. II/537 x II/540, Vysoké Tatry Časť Tatranská L, okr. Poprad km 48,2 až 54,2 · 5 311 voz. denne · 3 ťažko zranených alebo mŕtvych podpriemernánehodovosť
  • križ. I/18 x II/537 x MK, Liptovský Hrádok, okr. Liptovský Mikuláš → križ. II/537 x D1, okr. Liptovský Mikuláš km 0,2 až 3,4 · 5 376 voz. denne · 1 ťažko zranených alebo mŕtvych nízkanehodovosť
  • križ. II/537 x II/540, Vysoké Tatry Časť Tatranská L, okr. Poprad → kon. cesty II/537, križ. II/537 x I/66, okr. Poprad km 54,2 až 61,9 · 5 579 voz. denne · 1 ťažko zranených alebo mŕtvych nízkanehodovosť

Nehodové lokality

Miesta, kde polícia alebo SSC evidujú opakované nehody.

Na tejto ceste nie je evidovaná žiadna nehodová lokalita.

Doprava

Celoštátne sčítanie dopravy 2022, vozidiel za 24 hodín v oboch smeroch.

  • km 0,5 sčítací úsek 91671 · 836 nákladných 7 585vozidiel
  • km 1,1 sčítací úsek 91672 · 692 nákladných 6 366vozidiel
  • km 3,4 sčítací úsek 91670 · 234 nákladných 3 208vozidiel
  • km 10,1 sčítací úsek 91678 · 73 nákladných 1 033vozidiel
  • km 18,5 sčítací úsek 00759 · 38 nákladných 797vozidiel
  • km 33,5 sčítací úsek 00757 · 193 nákladných 2 612vozidiel
  • km 36,9 sčítací úsek 00750 · 143 nákladných 2 203vozidiel
  • km 39,1 sčítací úsek 00760 · 146 nákladných 2 126vozidiel
Ďalšie sčítacie úseky (5)
  • km 44,9 3 739
  • km 46,6 6 128
  • km 48,5 4 611
  • km 50,3 6 541
  • km 54,2 5 474
Úseky

Nehodovosť slovenských ciest úsek po úseku, len z verejných zdrojov. Zdroj: SSC Cestná databanka (CC BY 4.0), MV SR, MF SR ÚHP, ÚGKK SR, © prispievatelia OpenStreetMap.

Projekt z HackNitra Build Day, 7. 11. 2026.