II

II/562

cesta II. triedy · 20,0 km· okresy Nitra, Šaľa

Nehody 2023 až 2025
37 z toho 17 s ujmou
Nehody na km a rok
0,62
Zmena oproti 2020 až 2022
−23 %
Smrteľné nehody 2023 až 2025
1
Voči cestám II. triedy
horšia ako 88 % km triedy
Doprava (sčítanie 2022)
7 130 vozidiel denne

Načítavam mapu

Po staničení

Nehody na km a rok, úsek po úseku od začiatku cesty.

0 km51015

Nehody na km a rok

  • do 0,25
  • 0,25 až 0,5
  • 0,5 až 1
  • 1 až 2
  • nad 2
  • bez údajov

menejviac

Nehody po rokoch

Celá cesta, štatistika polície ISDN (topografia nehôd).

102030182012142013132014182015212016222017232018182019182020112021192022102023142024132025162026
všetky nehody s ujmou na zdraví 2026: len do septembra

II/562 voči ostatným cestám II. triedy

Stĺpce: ako sú rozložené nehody na km a rok na všetkých úsekoch triedy na Slovensku (3 611 km). Bodky: úseky II/562. Celá cesta má 0,62, viac ako 88 % km triedy.

bežný úsek triedy · 0,170,100,200,5012

Os je logaritmická, nehody na km a rok za 2023 až 2025.

Ako cestu hodnotia

Klasifikácia bezpečnosti Slovenskej správy ciest a hodnotenie Útvaru hodnoty za peniaze.

Hodnotenie ÚHP

  • križ. II/562 x I/64, Nitra, okr. Nitra → križ. II/562 x MK x R1, Nitra, okr. Nitra km 0,0 až 1,8 · 11 198 voz. denne · 3 ťažko zranených alebo mŕtvych nadpriemernánehodovosť
  • križ. II/562 x MK x R1, Nitra, okr. Nitra → kon. cesty II/562, križ. II/562 x I/75, Trnovec Nad Váhom, okr. Šaľa km 1,8 až 20,0 · 6 263 voz. denne · 14 ťažko zranených alebo mŕtvych priemernánehodovosť
  • zač. cesty II/562, križ. II/562 x I/64, Nitra, okr. Nitra → križ. II/562 x I/64, Nitra, okr. Nitra km 0,0 až 0,0 · 11 236 voz. denne nízkanehodovosť

Nehodové lokality

Miesta, kde polícia alebo SSC evidujú opakované nehody.

  • km 1,4 až 2,8 2025 · polícia 7nehôd
  • km 2,0 až 2,3 2024 · polícia 6nehôd
  • km 1,3 až 2,8 2022 · polícia 7nehôd
  • km 2,0 až 3,0 2021 · polícia · 1 ťažko zranení 5nehôd
  • km 1,6 až 2,5 2020 · polícia 7nehôd
  • km 6,3 až 7,1 2020 · polícia · 3 ťažko zranení 5nehôd
  • km 1,5 až 2,0 2019 · polícia 7nehôd
  • km 1,8 až 2,7 2018 · polícia · 2 ťažko zranení 6nehôd
Ďalšie lokality (5)
  • km 6,7 až 7,62018 5
  • km 1,9 až 3,02017 12
  • km 1,0 až 2,52016 8
  • km 1,9 až 2,92015 7
  • km 1,0 až 2,42014 7

Kilometre sú policajné, na mape umiestnené s presnosťou ±140 m.

Doprava

Celoštátne sčítanie dopravy 2022, vozidiel za 24 hodín v oboch smeroch.

  • km 0,0 sčítací úsek 82591 · 2 075 nákladných 12 781vozidiel
  • km 2,5 sčítací úsek 82590 · 1 365 nákladných 11 198vozidiel
  • km 7,4 sčítací úsek 82597 · 915 nákladných 5 736vozidiel
  • km 11,9 sčítací úsek 82608 · 677 nákladných 3 842vozidiel
  • km 17,1 sčítací úsek 82609 · 730 nákladných 4 123vozidiel
Úseky

Nehodovosť slovenských ciest úsek po úseku, len z verejných zdrojov. Zdroj: SSC Cestná databanka (CC BY 4.0), MV SR, MF SR ÚHP, ÚGKK SR, © prispievatelia OpenStreetMap.

Projekt z HackNitra Build Day, 7. 11. 2026.