II

II/582

cesta II. triedy · 32,4 km· okresy Michalovce, Sobrance

Nehody 2023 až 2025
44 z toho 32 s ujmou
Nehody na km a rok
0,45
Zmena oproti 2020 až 2022
−12 %
Smrteľné nehody 2023 až 2025
1
Voči cestám II. triedy
horšia ako 79 % km triedy
Doprava (sčítanie 2022)
4 720 vozidiel denne

Načítavam mapu

Po staničení

Nehody na km a rok, úsek po úseku od začiatku cesty.

0 km51015202530

Nehody na km a rok

  • do 0,25
  • 0,25 až 0,5
  • 0,5 až 1
  • 1 až 2
  • nad 2
  • bez údajov

menejviac

Nehody po rokoch

Celá cesta, štatistika polície ISDN (topografia nehôd).

10203026201216201328201425201513201612201722201820201920202015202113202212202314202416202592026
všetky nehody s ujmou na zdraví 2026: len do septembra

II/582 voči ostatným cestám II. triedy

Stĺpce: ako sú rozložené nehody na km a rok na všetkých úsekoch triedy na Slovensku (3 611 km). Bodky: úseky II/582. Celá cesta má 0,45, viac ako 79 % km triedy.

bežný úsek triedy · 0,170,100,200,5012

Os je logaritmická, nehody na km a rok za 2023 až 2025.

Ako cestu hodnotia

Klasifikácia bezpečnosti Slovenskej správy ciest a hodnotenie Útvaru hodnoty za peniaze.

Hodnotenie ÚHP

  • križ. I/18 x II/582 x MK, Michalovce, okr. Michalovce → kon. cesty II/582, križ. I/19 x II/582, Sobrance, okr. Sobrance km 0,1 až 32,4 · 4 961 voz. denne · 28 ťažko zranených alebo mŕtvych priemernánehodovosť
  • zač. cesty II/582, križ. I/18 x II/582 x MK, Michalovce, okr. Michalovce → križ. I/18 x II/582 x MK, Michalovce, okr. Michalovce km 0,0 až 0,2 · 10 827 voz. denne nízkanehodovosť

Nehodové lokality

Miesta, kde polícia alebo SSC evidujú opakované nehody.

  • km 0,2 až 1,2 2024 · polícia 5nehôd
  • km 0,1 až 1,5 2020 · polícia · 1 ťažko zranení 8nehôd
  • km 0,4 až 2,0 2019 · polícia · 2 ťažko zranení 9nehôd
  • km 0,3 až 2,0 2018 · polícia · 1 ťažko zranení 12nehôd
  • km 0,5 až 2,0 2016 · polícia 8nehôd
  • km 0,1 až 1,5 2015 · polícia · 1 ťažko zranení 8nehôd
  • km 0,2 až 2,0 2014 · polícia 13nehôd
  • km 9,2 až 10,2 2014 · polícia 5nehôd

Kilometre sú policajné, na mape umiestnené s presnosťou ±140 m.

Doprava

Celoštátne sčítanie dopravy 2022, vozidiel za 24 hodín v oboch smeroch.

  • km 0,0 sčítací úsek 00493 · 1 230 nákladných 11 559vozidiel
  • km 1,2 sčítací úsek 03304 · 1 282 nákladných 12 957vozidiel
  • km 2,1 sčítací úsek 03305 · 597 nákladných 11 294vozidiel
  • km 3,7 sčítací úsek 03300 · 464 nákladných 9 569vozidiel
  • km 7,7 sčítací úsek 03306 · 382 nákladných 5 363vozidiel
  • km 18,2 sčítací úsek 03307 · 125 nákladných 1 199vozidiel
  • km 24,5 sčítací úsek 04140 · 106 nákladných 1 074vozidiel
  • km 31,5 sčítací úsek 04141 · 338 nákladných 3 952vozidiel
Úseky

Nehodovosť slovenských ciest úsek po úseku, len z verejných zdrojov. Zdroj: SSC Cestná databanka (CC BY 4.0), MV SR, MF SR ÚHP, ÚGKK SR, © prispievatelia OpenStreetMap.

Projekt z HackNitra Build Day, 7. 11. 2026.