II

II/583

cesta II. triedy · 43,9 km· okresy Žilina, Dolný Kubín

Nehody 2023 až 2025
76 z toho 48 s ujmou
Nehody na km a rok
0,57
Zmena oproti 2020 až 2022
−11 %
Smrteľné nehody 2023 až 2025
3
Voči cestám II. triedy
horšia ako 87 % km triedy
Doprava (sčítanie 2022)
5 280 vozidiel denne

Načítavam mapu

Po staničení

Nehody na km a rok, úsek po úseku od začiatku cesty.

0 km10203040

Nehody na km a rok

  • do 0,25
  • 0,25 až 0,5
  • 0,5 až 1
  • 1 až 2
  • nad 2
  • bez údajov

menejviac

Nehody po rokoch

Celá cesta, štatistika polície ISDN (topografia nehôd).

204060462012442013432014372015422016522017402018402019332020282021202022242023232024252025252026
všetky nehody s ujmou na zdraví 2026: len do septembra

II/583 voči ostatným cestám II. triedy

Stĺpce: ako sú rozložené nehody na km a rok na všetkých úsekoch triedy na Slovensku (3 611 km). Bodky: úseky II/583. Celá cesta má 0,57, viac ako 87 % km triedy.

bežný úsek triedy · 0,170,100,200,5012

Os je logaritmická, nehody na km a rok za 2023 až 2025.

Ako cestu hodnotia

Klasifikácia bezpečnosti Slovenskej správy ciest a hodnotenie Útvaru hodnoty za peniaze.

Hodnotenie ÚHP

  • križ. II/583 x II/583A, Teplička Nad Váhom, okr. Žilina → kon. cesty II/583, križ. II/583 x I/70, Párnica, okr. Dolný Kubín km 3,0 až 43,9 · 5 095 voz. denne · 80 ťažko zranených alebo mŕtvych vysokánehodovosť
  • zač. cesty II/583, križ. I/11 x III/2070 x II/583 x MK, Žilina Časť Budatín, okr. Žilina → križ. II/583 x II/583A, Teplička Nad Váhom, okr. Žilina km 0,0 až 3,1 · 1 512 voz. denne · 5 ťažko zranených alebo mŕtvych nadpriemernánehodovosť

Nehodové lokality

Miesta, kde polícia alebo SSC evidujú opakované nehody.

  • km 8,4 až 9,2 2025 · polícia 5nehôd
  • km 11,0 až 11,9 2024 · polícia · 1 mŕtvy 5nehôd
  • km 3,7 až 4,2 2023 · polícia · 1 ťažko zranení 5nehôd
  • km 8,5 až 9,9 2021 · polícia · 1 ťažko zranení 6nehôd
  • km 19,2 až 20,0 2021 · polícia · 1 ťažko zranení 5nehôd
  • km 15,1 až 17,5 2020 · polícia · 1 mŕtvy · 5 ťažko zranení 11nehôd
  • km 15,5 až 16,6 2019 · polícia · 2 ťažko zranení 8nehôd
  • km 8,4 až 9,2 2018 · polícia · 3 ťažko zranení 7nehôd
Ďalšie lokality (9)
  • km 8,4 až 10,02017 8
  • km 15,7 až 17,52017 10
  • km 19,8 až 20,02017 7
  • km 4,3 až 5,52016 6
  • km 16,5 až 17,82016 7
  • km 9,1 až 9,92015 5
  • km 16,0 až 16,52015 7
  • km 9,2 až 9,62014 5
  • km 41,0 až 42,62014 7

Kilometre sú policajné, na mape umiestnené s presnosťou ±140 m.

Doprava

Celoštátne sčítanie dopravy 2022, vozidiel za 24 hodín v oboch smeroch.

  • km 0,0 sčítací úsek 93501 · 247 nákladných 2 337vozidiel
  • km 1,4 sčítací úsek 93500 · 333 nákladných 2 142vozidiel
  • km 3,1 sčítací úsek 95890 · 534 nákladných 5 320vozidiel
  • km 6,4 sčítací úsek 93506 · 282 nákladných 1 822vozidiel
  • km 9,4 sčítací úsek 93510 · 1 114 nákladných 10 445vozidiel
  • km 16,6 sčítací úsek 93516 · 847 nákladných 8 005vozidiel
  • km 19,0 sčítací úsek 93517 · 621 nákladných 6 043vozidiel
  • km 24,7 sčítací úsek 93518 · 333 nákladných 3 621vozidiel
Ďalšie sčítacie úseky (2)
  • km 30,4 3 754
  • km 34,7 4 194
Úseky

Nehodovosť slovenských ciest úsek po úseku, len z verejných zdrojov. Zdroj: SSC Cestná databanka (CC BY 4.0), MV SR, MF SR ÚHP, ÚGKK SR, © prispievatelia OpenStreetMap.

Projekt z HackNitra Build Day, 7. 11. 2026.