I cesta I. triedy I/10 · úsek 2 z 7

I/10 Makov

km 2,2 až 8,7 · 6,6 km · okres Čadca · obce Makov

3nehody od októbra 2023 do septembra 2026
0,15nehody na km a rok
–zmena: na výpočet je málo nehôd
1nehoda s usmrteným alebo ťažko zraneným od októbra 2023 do septembra 2026
4 110vozidiel denne (sčítanie 2022)

Načítavam mapu

Nehody na úseku

17 nehôd od roku 2018, ako ich zverejňuje polícia. Najnovšie hore.

2026 2 nehody

  1. 11:55

    Zrážka s idúcim nekoľajovým vozidlom (čelná)

    Porušenie povinnosti vodiča · priamy úsek, nesťažené poveternostné podmienky, cez deň, viditeľnosť neznížená vplyvom poveternostných podmienok, povrch suchý, neznečistený · škoda 15 000 €

    2 ťažko zranení km 6,8

  2. 14:00

    Zrážka s idúcim nekoľajovým vozidlom (čelná)

    Nedovolená rýchlosť jazdy · zákruta, nesťažené poveternostné podmienky, cez deň, viditeľnosť neznížená vplyvom poveternostných podmienok, povrch suchý, neznečistený · škoda 4 000 €

    1 ľahko zranený km 3,9

2024 1 nehoda

  1. 12:50

    Havária

    Nedovolená rýchlosť jazdy · zákruta, nesťažené poveternostné podmienky, cez deň, viditeľnosť neznížená vplyvom poveternostných podmienok, povrch mokrý · škoda 2 000 €

    1 ľahko zranený km 4,5 ±140 m

2022 5 nehôd

  1. 15:00

    Zrážka s idúcim nekoľajovým vozidlom (bočná)

    Nesprávne predchádzanie · priamy úsek pre prejazd zákrutou (do vzdialenosti cca 100m od optického konca zákruty), nesťažené poveternostné podmienky, cez deň, viditeľnosť neznížená vplyvom poveternostných podmienok, povrch suchý, neznečistený · škoda 10 000 €

    1 ľahko zranený km 6,1 ±140 m

  2. 17:15

    Havária

    Jazda so samovyvažovacími vozidlami alebo s kolobežkami s pomocným motorčekom vedľa seba · zákruta, nesťažené poveternostné podmienky, cez deň, viditeľnosť neznížená vplyvom poveternostných podmienok, na vozovke je rozliaty olej, nafta (na suchej aj mokrej) · škoda 3 200 €

    1 ľahko zranený km 3,0 ±140 m

  3. 14:00

    Havária (zvodidlo)

    Porušenie povinnosti vodiča · zákruta, dážď, cez deň, viditeľnosť neznížená vplyvom poveternostných podmienok, povrch mokrý · škoda 7 000 €

    bez zranení km 6,6 ±140 m

  4. 14:20

    Zrážka s pevnou prekážkou (múr, pevná stena budov, stánkov, mostov, podjazdov a pod.)

    Porušenie povinnosti vodiča · priamy úsek pre prejazd zákrutou (do vzdialenosti cca 100m od optického konca zákruty), nesťažené poveternostné podmienky, cez deň, viditeľnosť neznížená vplyvom poveternostných podmienok, povrch suchý, neznečistený · škoda 57 300 €

    bez zranení km 7,6 ±140 m

  5. 14:15

    Zrážka s pevnou prekážkou (múr, pevná stena budov, stánkov, mostov, podjazdov a pod.)

    Porušenie povinnosti účastníka cestnej premávky · priamy úsek, tvorí sa námraza, poľadovica, mrznúci dážď, dážď so snehom, cez deň, viditeľnosť neznížená vplyvom poveternostných podmienok, na vozovke je námraza alebo ujazdený sneh - neposypané · škoda 100 €

    bez zranení km 7,6 ±140 m

2021 1 nehoda

  1. 03:10

    Zrážka s idúcim nekoľajovým vozidlom (bočná)

    Nesprávne predchádzanie · priamy úsek, nesťažené poveternostné podmienky, v noci - s verejným osvetlením, viditeľnosť neznížená vplyvom poveter. podmienok, povrch suchý, neznečistený · škoda 200 €

    bez zranení km 5,6 ±140 m

2020 1 nehoda

  1. 08:52

    Iný druh nehody

    Porušenie povinnosti vodiča · priamy úsek, nesťažené poveternostné podmienky, cez deň, viditeľnosť neznížená vplyvom poveternostných podmienok, povrch suchý, neznečistený · škoda 200 €

    bez zranení km 2,7 ±140 m

2019 3 nehody

  1. 12:45

    Iný druh nehody

    Nesprávna jazda po jazdnom pruhu pre cyklistov, cestičke pre cyklistov alebo priechodu pre cyklistov · priamy úsek, nesťažené poveternostné podmienky, cez deň, viditeľnosť neznížená vplyvom poveternostných podmienok, na vozovke je námraza alebo ujazdený sneh - posypané · škoda 300 €

    bez zranení km 7,4 ±140 m

  2. 10:25

    Havária

    Porušenie povinnosti vodiča · zákruta, nesťažené poveternostné podmienky, cez deň, viditeľnosť neznížená vplyvom poveternostných podmienok, povrch mokrý · škoda 3 000 €

    3 ľahko zranení km 2,3 ±140 m

  3. 13:35

    Zrážka s idúcim nekoľajovým vozidlom (bočná)

    Nesprávne vchádzanie na cestu · križovatka styková - trojramenná, nesťažené poveternostné podmienky, cez deň, viditeľnosť neznížená vplyvom poveternostných podmienok, povrch mokrý · škoda 5 000 €

    1 ľahko zranený km 8,5 ±140 m

2018 4 nehody

  1. 07:45

    Iný druh nehody

    Porušenie povinnosti účastníka cestnej premávky · zákruta, nesťažené poveternostné podmienky, cez deň, viditeľnosť neznížená vplyvom poveternostných podmienok, povrch mokrý · škoda 4 200 €

    bez zranení km 7,5 ±140 m

  2. 23:00

    Zrážka s pevnou prekážkou

    Porušenie povinnosti účastníka cestnej premávky · priamy úsek, dážď, v noci - s verejným osvetlením, viditeľnosť neznížená vplyvom poveter. podmienok, povrch mokrý · škoda 22 000 €

    bez zranení km 7,6 ±140 m

  3. 07:15

    Havária

    Porušenie povinnosti vodiča · zákruta, nesťažené poveternostné podmienky, cez deň, viditeľnosť neznížená vplyvom poveternostných podmienok, povrch suchý, neznečistený · škoda 41 500 €

    bez zranení km 3,0 ±140 m

  4. 16:30

    Zrážka s idúcim nekoľajovým vozidlom (bočná)

    Nesprávny spôsob jazdy · zákruta, nesťažené poveternostné podmienky, cez deň, viditeľnosť neznížená vplyvom poveternostných podmienok, povrch suchý, neznečistený · škoda 10 000 €

    2 ľahko zranení km 4,6 ±140 m

Nehody po rokoch

Do 2022 štatistika polície ISDN, od 2023 mapa nehôd MV SR.

246020120201302014020150201602017420183201912020120215202202023120240202522026
všetky nehody s ujmou na zdraví 2026: len do septembra

Ďalšie udalosti

Nehodové lokality, hodnotenia bezpečnosti, zmeny limitov a objekty na úseku.

  • Klasifikácia bezpečnosti SSC

    Makov - Bytča

    2026 · km 0,9 až 29,6

    10stredná bezpečnosť
  • Hodnotenie nehodovosti ÚHP

    križ. I/10 x II/487, okr. Čadca → križ. I/10 x II/487, Makov, okr. Čadca

    5 312 voz. denne · 3 ťažko zranených alebo usmrtených · km 2,2 až 8,7

    podpriemernánehodovosť
  • Hodnotenie nehodovosti ÚHP

    križ. I/10 x II/487, Makov, okr. Čadca → križ. I/10 x II/507 x MK, Bytča, okr. Bytča

    4 836 voz. denne · 13 ťažko zranených alebo usmrtených · km 8,7 až 28,5

    priemernánehodovosť
  • Zmena rýchlostného limitu

    Limit 90 → 60 km/h (stav SSC 1. 1. 2024 → 1. 1. 2026)

    2024–2025 · km 2,3 až 2,6

  • Zmena rýchlostného limitu

    Limit 90 → 60 km/h (stav SSC 1. 1. 2024 → 1. 1. 2026)

    2024–2025 · km 2,7 až 4,2

  • Most alebo objekt

    dosková, monolitický železobetón, dĺžka 2.5 m

    stav zlý · km 3,9

  • Most alebo objekt

    trámová, monolitický železobetón, dĺžka 7.98 m

    stav dobrý · km 4,5

  • Most alebo objekt

    trámová, monolitický železobetón, dĺžka 9.3 m

    stav uspokojivý · km 7,0

  • Most alebo objekt

    trámová, monolitický železobetón, dĺžka 12.74 m

    stav uspokojivý · km 8,3

Rýchlostný limit
50 až 60 km/h
Klasifikácia SSC
10 stredná bezpečnosť
Na milión vozidlo-km
0,10 nehôd

Sčítanie dopravy 2022

  • km 3,2sčítací úsek 90310 · 1 492 nákladných 4 109vozidiel za 24 h