- Nehody október 2023 až september 2026
- 36
- Nehody na km a rok
- 0,40
- Zmena oproti roku predtým
- +20 %
- Smrteľné nehody október 2023 až september 2026
- 1
- Voči cestám I. triedy
- horšia ako 51 % km triedy
- Doprava (sčítanie 2022)
- 4 870 vozidiel denne
Načítavam mapu
Po staničení
Nehody na km a rok, úsek po úseku od začiatku cesty.
Nehody na km a rok
menej nehôdviac nehôd
Úseky cesty
7 úsekov v poradí staničenia. Každý má vlastnú stránku s nehodami.
- 1 Makovkm 0,0 až 2,2 · 2,2 km · 0 nehôd 0,00na km a rok
- 2 Makovkm 2,2 až 8,7 · 6,6 km · 3 nehôd 0,15na km a rok
- 3 Makov – Veľké Rovnékm 8,7 až 13,2 · 4,5 km · 1 nehôd 0,07na km a rok
- 4 Veľké Rovné – Kolárovicekm 13,2 až 19,4 · 6,1 km · 3 nehôd 0,16na km a rok
- 5 Kolárovice – Bytčakm 19,4 až 24,6 · 5,2 km · 4 nehôd 0,26na km a rok
- 6 Bytčakm 24,6 až 27,3 · 2,7 km · 6 nehôd 0,74na km a rok
- 7 Bytčakm 27,3 až 29,7 · 2,4 km · 19 nehôd 2,64na km a rok
Nehody po rokoch
Vybraný úsek, km 25,9 až 29,7. Do 2022 polícia (ISDN), od 2023 mapa nehôd.
I/10 voči ostatným cestám I. triedy
Stĺpce: ako sú rozložené nehody na km a rok na všetkých úsekoch triedy na Slovensku (3 332 km). Bodky: úseky I/10. Celá cesta má 0,40, viac ako 51 % km triedy.
Os je logaritmická, nehody na km a rok od októbra 2023 do septembra 2026.
Ako cestu hodnotia
Klasifikácia bezpečnosti Slovenskej správy ciest a hodnotenie Útvaru hodnoty za peniaze.
Klasifikácia SSC
- Makov - Bytča km 0,0 až 29,8 (policajný km) · 16. v poradí 10stredná bezpečnosť
Skóre 3 až 25, vyššie je bezpečnejšie. 3 až 9 nízka, 10 až 15 stredná, 16 až 25 vysoká.
Hodnotenie ÚHP
- križ. I/10 x II/507 x MK, Bytča, okr. Bytča → križ. I/10 x II/507 x MK, okr. Bytča km 28,5 až 29,4 · 9 494 voz. denne · 5 ťažko zranených alebo mŕtvych vysokánehodovosť
- križ. I/10 x II/507 x MK, okr. Bytča → kon. cesty I/10, križ. I/10 x I/61, okr. Bytča km 29,4 až 29,7 · 10 144 voz. denne vysokánehodovosť
- zač. cesty I/10, na št. hr. Makov - Bílá-Bumbálka, okr. Čadca → križ. I/10 x II/487, okr. Čadca km 0,0 až 2,2 · 5 333 voz. denne · 1 ťažko zranených alebo mŕtvych priemernánehodovosť
- križ. I/10 x II/487, Makov, okr. Čadca → križ. I/10 x II/507 x MK, Bytča, okr. Bytča km 8,7 až 28,5 · 4 836 voz. denne · 13 ťažko zranených alebo mŕtvych priemernánehodovosť
- križ. I/10 x II/487, okr. Čadca → križ. I/10 x II/487, Makov, okr. Čadca km 2,2 až 8,7 · 5 312 voz. denne · 3 ťažko zranených alebo mŕtvych podpriemernánehodovosť
Nehodové lokality
Miesta, kde polícia alebo SSC evidujú opakované nehody.
- km 28,5 až 29,4 2025 · polícia · 1 ťažko zranení 5nehôd
- km 28,5 až 29,4 2025 · SSC 5nehôd
- km 28,9 až 29,4 2024 · polícia 9nehôd
- km 28,5 až 29,4 2020 · polícia · 2 ťažko zranení 6nehôd
- km 28,3 až 29,4 2019 · polícia · 1 ťažko zranení 9nehôd
Kilometre sú policajné, na mape umiestnené s presnosťou ±140 m.
Doprava
Celoštátne sčítanie dopravy 2022, vozidiel za 24 hodín v oboch smeroch.
- km 1,0 sčítací úsek 90319 · 1 399 nákladných 4 141vozidiel
- km 3,2 sčítací úsek 90310 · 1 492 nákladných 4 109vozidiel
- km 10,5 sčítací úsek 90328 · 1 479 nákladných 4 183vozidiel
- km 12,8 sčítací úsek 90329 · 1 459 nákladných 3 910vozidiel
- km 25,2 sčítací úsek 90330 · 1 544 nákladných 7 217vozidiel
- km 27,3 sčítací úsek 90331 · 1 698 nákladných 8 990vozidiel
- km 28,6 sčítací úsek 90332 · 2 442 nákladných 13 073vozidiel