I cesta I. triedy I/18 · úsek 76 z 79

I/18 Strážske – Voľa

km 287,4 až 292,1 · 4,7 km · okres Michalovce · obce Strážske, Voľa

10nehôd od októbra 2023 do septembra 2026
0,71nehody na km a rok
–zmena: na výpočet je málo nehôd
5nehôd s usmrteným alebo ťažko zraneným od októbra 2023 do septembra 2026
7 460vozidiel denne (sčítanie 2022)

Načítavam mapu

Nehody na úseku

19 nehôd od roku 2013, ako ich zverejňuje polícia. Najnovšie hore.

2026 2 nehody

  1. 16:18

    Zrážka s chodcom

    Porušenie povinnosti vodiča · priamy úsek, nesťažené poveternostné podmienky, cez deň, viditeľnosť neznížená vplyvom poveternostných podmienok, povrch suchý, neznečistený · škoda 1 000 €

    1 ťažko zranený 1 ľahko zranený km 289,0

  2. 06:20

    Iný druh nehody

    Nesprávne predchádzanie · priamy úsek, nesťažené poveternostné podmienky, cez deň, viditeľnosť neznížená vplyvom poveternostných podmienok, povrch suchý, neznečistený · škoda 5 000 €

    bez zranení km 291,2

2025 4 nehody

  1. 23:15

    Zrážka s idúcim nekoľajovým vozidlom (bočná)

    Nedovolená rýchlosť jazdy · priamy úsek, sneženie, v noci bez verejného osvetlenia, znížená viditeľnosť vplyvom poveter. podmienok, topiaci sa sneh - snehová kaša · škoda 2 600 €

    1 ťažko zranený 2 ľahko zranení km 291,3

  2. 09:15

    Havária

    Nesprávna jazda po chodníku, cestičke pre chodcov alebo priechodu pre chodcov · priamy úsek, nesťažené poveternostné podmienky, cez deň, viditeľnosť neznížená vplyvom poveternostných podmienok, povrch suchý, neznečistený · škoda 600 €

    bez zranení km 289,5

  3. 00:19

    Zrážka s idúcim nekoľajovým vozidlom (bočná)

    Nedodržanie vzdialenosti medzi vozidlami · priamy úsek, nesťažené poveternostné podmienky, v noci bez verejného osvetlenia, viditeľnosť neznížená vplyvom poveter. podmienok, povrch suchý, neznečistený · škoda 4 200 €

    3 ľahko zranení km 290,6

  4. 17:18

    Zrážka s chodcom

    Porušenie povinnosti vodiča · priamy úsek, nesťažené poveternostné podmienky, v noci - s verejným osvetlením, viditeľnosť neznížená vplyvom poveter. podmienok, povrch mokrý · škoda 2 000 €

    1 ťažko zranený km 288,6

2024 3 nehody

  1. 10:00

    Havária

    Porušenie povinnosti vodiča · priamy úsek, nesťažené poveternostné podmienky, cez deň, viditeľnosť neznížená vplyvom poveternostných podmienok, povrch suchý, neznečistený · škoda 8 000 €

    bez zranení km 290,8

  2. 13:25

    Havária

    Nesprávne zastavenie a státie · priamy úsek, nesťažené poveternostné podmienky, cez deň, viditeľnosť neznížená vplyvom poveternostných podmienok, povrch suchý, neznečistený · škoda 2 000 €

    1 ťažko zranený 1 ľahko zranený km 287,9

  3. 09:10

    Zrážka s idúcim nekoľajovým vozidlom (čelná)

    Nesprávne predchádzanie · priamy úsek, tvorí sa námraza, poľadovica, mrznúci dážď, dážď so snehom, cez deň, znížená viditeľnosť vplyvom poveter. podmienok (hmla, sneženie, dážď ...), súvislá snehová vrstva na vozovke - neujazdený sneh · škoda 2 800 €

    2 ťažko zranení 2 ľahko zranení km 290,4

2023 5 nehôd

  1. 17:35

    Havária

    Porušenie povinnosti vodiča · priamy úsek, nesťažené poveternostné podmienky, cez deň, viditeľnosť neznížená vplyvom poveternostných podmienok, povrch suchý, neznečistený · škoda 1 700 €

    bez zranení km 287,6

  2. 15:38

    Zrážka s idúcim nekoľajovým vozidlom (bočná)

    Porušenie osobitných ustanovení o cyklistoch · priamy úsek, nesťažené poveternostné podmienky, cez deň, viditeľnosť neznížená vplyvom poveternostných podmienok, povrch suchý, neznečistený · škoda 650 €

    1 ťažko zranený km 288,8

  3. 17:34

    Zrážka s chodcom

    Porušenie povinnosti vodiča · priamy úsek, nesťažené poveternostné podmienky, cez deň, viditeľnosť neznížená vplyvom poveternostných podmienok, povrch suchý, neznečistený · škoda 400 €

    1 ľahko zranený km 288,6

  4. 09:43

    Zrážka s idúcim nekoľajovým vozidlom (bočná)

    Porušenie povinnosti vodiča · priamy úsek, nesťažené poveternostné podmienky, cez deň, viditeľnosť neznížená vplyvom poveternostných podmienok, povrch suchý, neznečistený · škoda 5 000 €

    bez zranení km 289,8

  5. 07:15

    Nehoda

    Porušenie povinnosti účastníka cestnej premávky · križovatka priesečná - štvorramenná, povrch suchý, neznečistený · škoda 5 600 €

    bez zranení km 288,8

2020 1 nehoda

  1. 18:52

    Zrážka s idúcim nekoľajovým vozidlom (zozadu)

    Nedodržanie vzdialenosti medzi vozidlami · priamy úsek, nesťažené poveternostné podmienky, v noci - s verejným osvetlením, viditeľnosť neznížená vplyvom poveter. podmienok, povrch suchý, neznečistený · škoda 6 000 €

    bez zranení km 292,0 ±140 m

2014 2 nehody

  1. 12:15

    Zrážka s idúcim nekoľajovým vozidlom (zozadu)

    Nedodržanie vzdialenosti medzi vozidlami · priamy úsek, nesťažené poveternostné podmienky, cez deň, viditeľnosť neznížená vplyvom poveternostných podmienok, povrch suchý, neznečistený · škoda 7 000 €

    bez zranení km 292,0 ±140 m

  2. 08:15

    Havária

    Porušenie povinnosti vodiča · priamy úsek pre prejazd zákrutou (do vzdialenosti cca 100m od optického konca zákruty), nesťažené poveternostné podmienky, cez deň, viditeľnosť neznížená vplyvom poveternostných podmienok, povrch suchý, neznečistený · škoda 2 800 €

    bez zranení km 292,0 ±140 m

2013 2 nehody

  1. 10:30

    Zrážka s idúcim nekoľajovým vozidlom (bočná)

    Nesprávne predchádzanie · priamy úsek, nesťažené poveternostné podmienky, cez deň, viditeľnosť neznížená vplyvom poveternostných podmienok, povrch mokrý · škoda 300 €

    bez zranení km 292,1 ±140 m

  2. 10:25

    Zrážka s idúcim nekoľajovým vozidlom (čelná)

    Porušenie povinnosti vodiča · priamy úsek, dážď, cez deň, viditeľnosť neznížená vplyvom poveternostných podmienok, povrch mokrý · škoda 11 300 €

    3 ťažko zranení km 292,1 ±140 m

Nehody po rokoch

Do 2022 štatistika polície ISDN, od 2023 mapa nehôd MV SR.

246020122201322014020150201602017020180201912020020210202252023320244202522026
všetky nehody s ujmou na zdraví 2026: len do septembra

Ďalšie udalosti

Nehodové lokality, hodnotenia bezpečnosti, zmeny limitov a objekty na úseku.

  • Klasifikácia bezpečnosti SSC

    Vranov nad Topľou - Strážske

    2026 · km 273,3 až 289,0

    12stredná bezpečnosť
  • Klasifikácia bezpečnosti SSC

    Strážske - Michalovce

    2026 · km 289,0 až 304,1

    15stredná bezpečnosť
  • Hodnotenie nehodovosti ÚHP

    križ. I/18 x II/554, Nižný Hrabovec, okr. Vranov nad Topľou → križ. I/18 x I/74 x MK, Strážske, okr. Michalovce

    8 601 voz. denne · 13 ťažko zranených alebo usmrtených · km 281,9 až 288,8

    nadpriemernánehodovosť
  • Hodnotenie nehodovosti ÚHP

    križ. I/18 x I/74 x MK, Strážske, okr. Michalovce → križ. I/18 x II/582 x MK, Michalovce, okr. Michalovce

    8 031 voz. denne · 21 ťažko zranených alebo usmrtených · km 288,8 až 303,9

    nadpriemernánehodovosť
  • Most alebo objekt

    signalizácia + závory, koľají 1

    km 287,6

  • Most alebo objekt

    dosková, monolitický železobetón, dĺžka 7 m

    stav uspokojivý · km 287,8

  • Most alebo objekt

    dosková, monolitický železobetón, dĺžka 8.5 m

    stav uspokojivý · km 291,4

Rýchlostný limit
50 až 70 km/h
Klasifikácia SSC
15 stredná bezpečnosť
Na milión vozidlo-km
0,26 nehôd

Sčítanie dopravy 2022

  • km 288,8sčítací úsek 00470 · 1 340 nákladných 6 684vozidiel za 24 h